Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2012, vloženo dne 26.03.2012

[Stálý odkaz na článek]

Týrání není výmluva pro rozvodové řízení
BLANENSKO * Za loňský rok kriminalisté šetřili asi pět případů, jejichž oběťmi měly být ženy. Ty přišly na policii oznámit, že je týrají manželé. A to i po celou dobu jejich manželství, mnohdy i dvě desítky let. Uváděly, že je muži znásilňovali, bili, ponižovali a hrubě uráželi. Když však policisté začali případy vyšetřovat, ukázalo se, že skutečnost není taková, jak se zdá a ženy si většinou problémy v manželství "přikrášlily" v opačném slova smyslu. Většinou proto, že měly před sebou rozvodové řízení.
V této souvislosti je potřeba upozornit na to, že podání trestního oznámení v těchto případech nic neřeší. Ženy ubližují nejen sobě, ale i svým nejbližším, kteří jsou vyslýcháni na policii a podobně. A v konečném důsledku vystavují samy sebe riziku, že je bude policie vyšetřovat pro křivé obvinění.
Spadl ze skály
Moravský kras * Nešťastně dopadl ve čtvrtek 22. března kolem jedné hodiny odpoledne výlet dvou mladíků do Rudického propadání v Moravském krasu. Jeden z mladíků totiž uklouzl a spadl ze skály. Druhý mu přivolal na pomoc hasiče, kteří jej vytáhli a jelikož byl zraněný, převezl jej vrtulník do brněnské fakultní nemocnice. Cizí zavinění bylo podle prvotních zjištění policie na místě vyloučeno.
Nemá okna, ani peníze
Svinošice * Na nová okna se už od loňského srpna těší majitel rodinného domku ve Svinošicích. Před tři čtvrtě rokem totiž předal muži z okresu Brno-venkov 14 tisíc korun, za něž mu muž slíbil koupit čtyři okna a ještě balkonové dveře. Přislíbil také, že toto zboží dodá do šesti týdnů. To se však nestalo, pětatřicetiletý muž nedodal ani požadovaná okna a dveře, ani nevrátil peníze. Případem se tedy nyní budou zabývat policisté, protože muž, který peníze od majitele domku vzal, je podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu.
Hra ho nebavila, tak kradl
Boskovice * Hra na internetovém videoterminálu v jedné z boskovických heren zřejmě nenesla tolik, kolik si představoval. Proto se šestačtyřicetiletý muž rozhodl, že si peníze z herny odnese i bez hraní. Odlomil zámky od pokladny herního automatu a odnesl si odtud hotovost přes 36 tisíc korun. Vše se stalo koncem září loňského roku, v těchto dnech však policejní komisař zahájil trestní stíhání zloděje. Ukázalo se, že muž je již v trestné činnosti zběhlý. V minulosti byl totiž již za trestný čin krádeže odsouzen.
Vloupal se do firmy
Adamov * Další z adamovských firem si vyhlédl k vloupání dosud neznámý pachatel. Nejdřív, v době od 17. března do 19. března přeskočil bránu objektu, poškodil oka pro uchycení zámku a ve venkovních prostorách firmy odcizil dva kanálové poklopy, kovový žebřík a také dvě nefunkční myčky nádobí. Způsobil škodu za asi 22 tisíc korun a je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
Muž nalezl munici
Boskovice * Při jarním úklidu dřevníku 19. března v dopoledních hodinách v Boskovicích našel sedmatřicetiletý muž šestnáct kusů pistolových nábojů značky Browning. Nález odevzdal na místním oddělení policie. Policisté následně munici předali pyrotechnikovi z Brna.
Někteří řidiči na místě odlepili málo propustné fólie
BLANENSKO * Z dvaapadesáti zkontrolovaných aut v Blansku prošlo policejní kontrolou propustnosti skel devět, v Boskovicích pak ze zkontrolovaných sedmdesáti pouhých pět vozidel. To jsou ne příliš optimistické výsledky preventivní akce pro řidiče, při níž policisté v neděli 18. března nabízeli zdarma a pro tento den i bez pokut, změření propustnosti skel na autech speciálním měřícím přístrojem. Výsledky akce ale ovlivnila skutečnost, že většina řidičů, kteří se akce zúčastnili, si bylo vědomi, že jejich auta budou mít se splněním normy problém.
Požadavky na propustnost skel jsou u řidiče a spolujezdce 75 procent a u předního skla 70 procent. V následujících dnech už budou policisté za příliš tmavá skla, která zejména v nočních hodinách značně negativně ovlivňují výhled z auta, ukládat blokové pokuty až do dvou tisíc korun.
Zmizely odlitky za čtvrt milionu
Adamov * Speciální odlitky ze slitiny zinku odcizil dosud neznámý pachatel v době od odpoledne 14. března do rána 15. března ze skladu jedné z adamovských firem. Do skladu se dostal po poškození jedné ze zdí. Zloděj tak působil škodu za víc jak 242 tisíc korun a je podezřelý z krádeže.
Zadrželi sprejery
Spešov * Jeden devatenáctiletý mladík a dva mladiství ve věku sedmnácti let se vydali sprejovat ve čtvrtek 15. března na protihlukovou stěnu v blízkosti železnice u Spešova. Vůbec jim nevadilo, že je krátce po poledni a že si jich může kdokoliv všimnout. Červeným a černým sprejem vytvořili na protihlukové stěně několik nápisů. Radost z tvoření jim ale zkazili přivolaní policisté, kteří je zadrželi přímo při činu. Mladíci se budou zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci.
Řidiče kontroloval vrtulník
BLANENSKO * I jako hazard se životy se dá označit chování některých řidičů na hlavním tahu Brno-Svitavy. Opět se o tom ve čtvrtek 15. března přesvědčili policisté, kteří se v rámci dopravně-bezpečnostní akce zaměřili na silniční kontroly řidičů. Na pomoc si již tradičně přizvali také vrtulník letecké služby.
Vloupala se do rodinného domku
Křetín * Mobilní telefon, kosmetiku, šperky, ale i potraviny přišla krást do rodinného domku ve Křetíně osmatřicetiletá žena. Do domku se dostala v úterý 13. března poté, co rozbila okno. Lupu si ale příliš neužila. Krátce po vloupání ji přímo na místě činu totiž zadrželi policisté. Zjistili, že před vloupáním do domku se značně posilnila alkoholem. V dechu měla téměř tři promile alkoholu. Žena je nyní podezřelá ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádeže. Svých jednáním majitelům domku způsobila škodu za téměř 7 tisíc korun.
Nafta opět v kurzu
Valchov * Nádrže zaparkovaných strojů v obci Valchov zlákaly v noci na úterý 13. března dosud neznámého zloděje. Ten z nich odčerpal asi 280 litrů motorové nafty a firmě, která je jejich majitelem způsobil škodu za téměř 10 tisíc korun. Policisté nyní věc šetří jako krádež.
Zemřel na kolejích
Dolní Lhota * Další z lidských životů vyhasl v pondělí 12. března krátce po čtvrté hodině odpolední na kolejích nedaleko Blanska. Rychlík jedoucí od Budapešti do Prahy po trati Brno-Česká Třebová srazil devětatřicetiletého muže. Vše se stalo v blízkosti Dolní Lhoty. Podle prvotních šetření nebylo zjištěno cizí zavinění. Smrt na železnici zkomplikovala dopravu, vlaky po dobu šetření neštěstí mohli místem projíždět pouze po jedné koleji.
Anonym: V ulici je bomba
Velké Opatovice * V jedné z velkopatovických ulic je bomba. Přibližně těmito slovy oznámil anonym kolem půl druhé v noci v sobotu 10. března policistům závažnou skutečnost. Volající se ozval z veřejného telefonního automatu, který na jmenované ulici je. Následně, během několika dalších minut, se se stejnou zprávou ozval na tísňovou linku ještě jednou. Policisté na místo okamžitě vyjeli, prohledali jak jmenovanou ulici, tak ještě její okolí, ale žádný podezřelý předmět ani bombu nenalezli. Celou věc tak nyní šetří pro podezření ze šíření poplašné zprávy. Pachatel tak může být potrestán odnětím svobody až na tři roky.


Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (7/2012):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 22. 3. - 1. 4. 2012
Boskovické kino slaví sto let
Digitalizace hřbitovů
Gymnázium v Letovicích končí i přes protesty
Chtějí byty pro neplatiče
Majitelka pohřební služby žádá omluvu
Mozaika ve Veverce
Nemocnice dostane nové výtahy
Nemocnice zůstane města, vzkazují radní.
Oslavili Světový den vody
Otázky pro starostu Boskovic
Podniky poplatky za znečištění nestraší
Připomněli smutné výročí
Rozloučili se s Popelkou
Schránky na připomínky lákají jen děti
U školy automaty nebudou
Učitelé chystají další stávku
V Boskovicích hynou včely
Velikonoční tvoření
Víkend plný turistiky
Zámečtí letos zpřístupní nové sály i zákoutí
Zámky i jeskyně budou v televizi

Rubrika: Kultura
Filipovy fotografie ve skleníku
MUZEUM BLANSKO - program kulturních akcí v druhé polovině dubna 2012
Osvoboďte svou mysl uměním
Úhel pohledu na gymnáziu
V UTRPENÍ A BOJI – brněnští Židé v osudových momentech XX. století
Vernisáž v Dominu

Rubrika: Sport
Blansko uhrálo remízu
Boskovice mohutně oslabily
Čtvrtí mezi školami
Florbalisté třetí v kraji
Juniorky udržely ligu
Na postup i s Dupalem
Obsazení rozhodčích OFS Blansko - 15. kolo
Obsazení rozhodčích OFS Blansko - 16. kolo
Okresní titul pro Rájec
Polovina finále ze Svitávky
Ráječko na ofenzivní vlně
S hokejovou sezónou panuje spokojenost
Senzační tři body
Skvělý start do soutěže
Sokol končí už ve čtvrtfinále
Stolní tenis Zbraslavec
Šprtec s vyrovnanou bilancí
Vyráží za extraligou
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 15. kolo

Rubrika: Představujeme
Knínická restaurace láká na široký výběr piv
Vinotéka na Plačkově ulici slaví dvacáté narozeniny

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
BĚH ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM SE BLÍŽÍ
BIBLIOWEB 2012 - Cena veřejnosti pro web Místní knihovny Veselice
Březen – měsíc čtenářů
Dotace pro dobrovolné hasiče
Dotace pro vodní hospodářství za více než 16 milionů korun
Chystá se společný průvodce duchovním dědictvím čtyř moravských krajů
Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Boskovicích
Nemocnice připravuje novou moderní neurologickou ambulanci
Neznámý dobový portrét císaře Rudolfa II. bude v Praze k vidění pouhé čtyři dny!
Paul van Dyk: „Evoluce, velký třesk!“
Pozvánka - týden otevřených dveří
Prorodinné organizace mají zajištěnou další existenci
Průzkum: Každý třetí zaměstnanec v pracovní době surfuje po internetu
Regionální konference "Žijeme spolu!" aneb "Kdo je bližní v nouzi?"
Regionální operační programy zvládají nejlépe čerpat peníze z evropských fondů
Seriál na pokračování: Zdravý koutek aneb jak na to
SRDCE DRAHANSKÉ VRCHOVINY - čtení na pokračování_díl 2
Transparentní zákon o veřejných zakázkách začíná platit
Unikátní nález na Svojanově
Zahájení sezóny 2012 na rozhledně Podvrší.
Zdobení studentské Májky