Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 21/2014, vloženo dne 07.11.2014

[Stálý odkaz na článek]

Kořist byla ve voze
Moravský kras
* Škoda přesahující šedesát tisíc korun vznikla vykradením auta, které v úterý dopoledne zaparkoval sedmatřicetiletý návštěvník Moravského krasu na pouhé čtyři hodiny u propasti Macocha. Doba a místo odstavení vozidla postačovala zloději k tomu, aby nejprve překonal centrální uzamykání vozu a pak sebral vše, co mělo nějakou hodnotu. Troufalec si s sebou z parkoviště odnesl tašku i s notebookem, záložní disk, klíče a dvacet tisíc korun v hotovosti, které kufr vytipovaného automobilu ukrýval. V obdobných případech pachatelům krádeží, při kterých navíc vznikne škoda vyšší než padesát tisíc korun, hrozí trest až pětiletého vězení.
Policie ČR v souvislosti s touto kauzou a v duchu preventivního hesla „auto není trezor“ upozorňuje na skutečnost, že vozidla neposkytují dostatečnou ochranu uvnitř uloženým věcem.

Světla už nezazáří

Blansko
* Blanenští policisté aktuálně prověřují případ poškozené světelné aparatury v jednom z místních tanečních klubů. Policii dosud neznámý pachatel při poslední produkci úmyslně rozbil multifunkční světelné zařízení označované jako magické oči a konstrukci podsvícení barového pultu. Provozovateli, který si poničeného zařízení všiml až po skončení diskotéky, vznikla škoda dosahující bezmála pětadvaceti tisíc korun. Po dopadení ničiteli hrozí za poškození cizí věci až jednoroční trest odnětí svobody.

Nesměl, ale řídil

Blansko
* Dalšího opilce, který bez ohledů na dopady svého jednání usedl po několika pivech a pár panácích za volant, odhalili včera v noci blanenští policisté. Hlídka po oslovení šoféra stopnuté Škody Felicia hned věděla, s kým má tu čest. Přesnou hodnotu 2,12 promile alkoholu u jedenačtyřicetiletého muže, který s sebou neměl řidičský průkaz, určila až dechová zkouška. Jak se ukázalo, doklady opravňující k řízení provinilec předložit nemohl, neboť mu byl v dubnu tohoto roku blanenským soudem vysloven tříletý zákaz řízení. Krom trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se tak troufalý hazardér dopustil i maření výkonu úředního rozhodnutí. Pachatelům v těchto případech hrozí trest až tříletého vězení.

Nekradla poprvé
Boskovice
* Nezdarem dnes dopoledne skončil pokus třiadvacetileté ženy ukrást v boskovickém supermarketu zboží v hodnotě sedmi set sedmdesáti korun. Do své kabelky zlodějka postupně z okolních regálů přemístila dvě láhve alkoholu, několik paštik, drobné mléčné výrobky a čistič toalet. S takto ukrytým kontrabandem se pokusila projít pokladnou. Byla však přistižena všímavým vedoucím prodejny. Krádež věcí v uvedené hodnotě by byla pravděpodobně posuzována pouze jako přestupek. Jenže pachatelka kradla již v minulosti a byla za to před osmi měsíci soudně trestána. Proto jí teď hrozí postih podstatně přísnější a to odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let.

Bicykl měl problém
Blanensko
* Tři dvojčlenné hlídky blanenských dopravních policistů se včera odpoledne a na večer zapojily do bezpečnostní akce, během které bylo zkontrolováno pětaosmdesát vozidel. Většina zastavených řidičů zvládala povinnosti účastníka silničního provozu vzorně. Pouze ve dvanácti případech byli policisté okolnostmi nuceni šoférům uložit blokové pokuty. Pozitivně lze vnímat fakt, že všechny kontrolované osoby usedly za volant svého vozu střízlivé. Jedinou výjimkou byl cyklista zastavený v Ráječku, kdy přístroj na měření alkoholu ukázal po provedení zkoušky hodnotu 3,83 promile. Další jízda mu byla samozřejmě policisty zakázána, neboť by jí ohrožoval nejen sebe. Případy opilých cyklistů jsou řešeny jako přestupky s až padesátitisícovou pokutou, zákaz řízení motorových vozidel tu však nehrozí.

Polehával na silnici
Jabloňany
* Boskovická policejní hlídka byla včera krátce po třinácté hodině zalarmována, aby se dostavila do Jabloňan. Opilý dvaatřicetiletý muž si zde měl podle hlášení lehat na silnici a záměrně tak riskovat, že jej přejede auto. Každý pokus o překažení jeho plánu končil nezdarem. Opilec se sice nechal několikrát zvednout kolemjdoucími a odvést stranou, za chvíli však na komunikaci ležel znovu. Po příjezdu na místo policisté samozřejmě dohlédli na to, aby se mužovo nebezpečné chování již neopakovalo. Navíc u něj provedli měření, kdy elektronický tester zobrazil hodnotu 3,16 promile alkoholu v dechu. V takovémto stavu si nešťastníka převzali zdravotníci, v jejichž péči putoval do brněnské protialkoholní záchytné stanice.

Škoda předčí kořist
Blanensko
* Terčem vykradačů chat se v posledním týdnu na Blanensku staly rekreační objekty v Olešné, Rájci- Jestřebí či Svinošicích. Zloději většinou napáchají více škody násilným vstupem do nemovitosti, než samotnou krádeží. Příkladem za všechny je vloupání provedené v poslední ze zmíněných lokalit. Aby se chmaták do chaty dostal, rozbil okno vedle vstupních dveří. Následně se musel vypořádat se zabezpečovacím zařízením, kterým bylo stavení vybaveno. Teprve pak si dovolil porozhlédnout se po něčem k ukradení. Našel jen elektrickou svítilnu a svazek klíčů v hodnotě přibližně sedmi set korun. Oboje sebral a zmizel. Poničením alarmu a vysklením okna však zloděj majitelce chaty způsobil škodu za bezmála třicet tisíc korun. Po dopadení hrozí pachatelům této trestné činnosti až dvouleté vězení.

Zmizela část kabeláže
Adamov
* Blanenští policisté aktuálně řeší případ noční krádeže, kdy doposud neznámý pachatel zcizil část elektrického rozvodu z adamovského provozu společnosti zabývající se telekomunikacemi. Zloděj nejprve na dvou místech vzdálených od sebe 115 m vyhnul plechové kryty rozvodové šachty, aby zde následně přerušil vybraný měděný pramen. Tento pak z krycího žlabu vytáhl a s kořistí v hodnotě minimálně osmi tisíc korun zmizel. Mimo dvouletého vězení pachatelé v obdobných případech krádeží elektrických kabelů pod napětím výrazně riskují svoje zdraví a hazardují s vlastními životy.

Smyk zastavil strom
Petrov
* Naštěstí bez zranění se obešla včerejší dopravní nehoda linkového spoje, který krátce před půl čtvrtou odpoledne skončil nedaleko Petrova mimo vozovku. Příčiny drobného smyku prostředku hromadné přepravy osob se kombinovaly. Jednak byl na silnici nepořádek, který zde zanechala zemědělská technika rozmetající na přilehlém poli hnůj. Znečištěný úsek však byl řádně označen a rychlost v něm snížena. Řidič autobusu omezení zřejmě dostatečně nezohlednil, a proto vůz sklouznul ze silnice. Ve směru nechtěného pohybu navíc stál strom, o který se autobus opřel. O vážnou dopravní nehodu však nešlo, i když s pozdějším vyproštěním vozidla musela pomoci technika. Poškození autobusu bylo odhadnuto na několik desítek tisíc korun. Provoz v místě nehody nebyl nijak omezen.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 09.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (21/2014):

Rubrika: Zpravodajství
Dostane Spešov vlakovou zastávku?
Keltové slavili v Isarnu příchod studeného roku, o smlouvě se ještě nerozhodlo
Most u Holštejna definitivně dokončen
Na muže spadla při kácení stromu větev, zasahovali soběšičtí hasiči
Na Okrouhlé svištěly karty
Napadli výsledky voleb
Nevinné ztrestal za krádež masa
Nová ambulance praktického lékaře v Nemocnici Blansko
Obilí bylo více než vloni, postrádá však kvalitu
Opatovická borovice je stromem roku
Projekt přibližující hřbitovy jde do finiše
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 13. - 23.11. 2014
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 6. - 16.11. 2014
Provozní řád na přehradě přinesl pořádek
Punkevní jeskyně jsou uzavřeny, otevře se Kateřinská jeskyně
Rájecký rybník Klimšák projde opravou
Silničáři jsou na zimu připraveni
Starostou Velkých Opatovic bude zřejmě i nadále Jiří Bělehrádek
Tancini club uspořádal Taneční show
V Prostředním Poříčí možná obnoví mateřskou školu
Ve Valchově instalují nový rozhlas
Volby v Letovicích vyhrála ODS, vedení radnice určí až zastupitelstvo
Zateplí mateřskou školu i zdravotní středisko

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v prosinci 2014
Fotografie mladých autorů v labyrintu jsou tajemné jako brněnské podzemí
Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and Gang
Rapper Marpo veze svoji nejlepší show do Blanska
Výpravná EDITH THE SHOW již za týden v ČR!

Rubrika: Sport
Basketbalisté se vrací bez výhry
Běh okolo Křetínky nabídl běžcům ideální podmínky
Boskovice znovu zaváhaly, Kunštát zničil Dobšice
Boskovičtí kadeti porazili Svitavy
Čtyři jasné výhry nejmladších basketbalistů
Fotbalisté Boskovic se loučí porážkou
Hokejisté reprezentovali univerzity
Minerva skolila lídra
Plavci soutěžili v Prostějově
Senzační obrat boskovických hokejistů
Stolní tenis Zbraslavec
V Minervě končí Veselý a Mráz
Výsledky fotbalových soutěží _14. kolo

Rubrika: Představujeme
Restaurace Špejchar, místo staročeských tradic

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
„Jedná se o efektivní fungování ministerstva, nikoli o odvolání politických náměstků,“
2. NAROZENINOVÁ PÁRTY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ….ve znamení VAH
Anička Tichá – Prášková a Letovice
Brněnské Vánoce 2014 __ 28. 11. – 29. 12. 2014
Česká společnost VUAB Pharma zahajuje komerční výrobu cytostatik na bázi platiny
České firmy v doprovodu hejtmana podepsaly v Tatarstánu kontrakty za 100 milionů euro
České korunovační klenoty v Brně
Čeští studenti soutěží až o 20 000 euro v „UPPP“ programu Skupiny MOL
Evropské dotace podpoří Svatou Horu v Příbrami
Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi
Hejtman jednal o brněnské Velké ceně s šéfem společnosti Dorna
Chceme být prvním krajem bez hazardu
Je čas si hrát! Postavte si Penny Městečko
Jihomoravský kraj vyzve nově zvolená obecní a městská zastupitelstva k zákazu či regulaci hazardu
Kouření se v práci nenosí, ale toleruje
Kraj se bude starat o údržbu silnic I. třídy na území Brna
Na opravy krajských silnic zamíří dalších 240 milionů korun
Náměstkyně ministryně Karly Šlechtové: V čerpání nesmíme polevit!
Nová kniha: Třicet případů majora Zemana - Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů
Nové obchodní centrum v Čáslavi vedle Kauflandu
Po stopách Leoše Janáčka
Podepsali memorandum o spolupráci mezi Autoklubem ČR a Jihomoravským krajem
PROJEKT EFEKTIVNÍ NÁKUPY VEŘEJNÉ SPRÁVY ZASTAVEN
Prováděcí předpisy pro měření spotřeby tepla jsou v platnosti. Indikátory spotřeby je možné používat
Průměrná délka pobytu turistů u nás se opět zkrátila
Restaurování unikátní výmalby začalo
Rozvojový program“ Podpora logopedické prevence “ v Mateřské škole Boskovice, pracoviště Bílkova
SENIOŘI SOBĚ II
Svatomartinská vína jsou vybrána
SVATOMARTINSKÉ HODOVÁNÍ ZAHÁJÍ V PÁTEK TRHY NA NÁMĚSTÍ SVOBODY
V Mikulově se sešli ministři zahraničních věcí Rakouska a České republiky za účasti hejtmanů
Více než 400 obyvatel jižní Moravy se zapojilo do přípravy krajského rozpočtu
Vodoměry potřebují v zimě Vaši ochranu
Vozíčkáři z Centra Paraple nakupovali zdravé potraviny
Vychází další speciál Sedmičky: Vánoční recepty
Vytápění rodinného domu: S jakým druhem paliva nejvíce ušetříte?
Zastupitelé schválili záměr založení společnosti za účelem pořádání a financování Grand Prix ČR
Zima podle Kia: Získejte k nadupaným autům i VIP zájezd na Australian Open 2015