Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 22/2014, vloženo dne 20.11.2014

[Stálý odkaz na článek]

Ve sklepě nic nezbylo
Blansko
* O velkou stolní i malou vodou chlazenou řezačku na obklad a dlažbu, průmyslový vysavač a drobné zednické náčiní přišel čtyřiačtyřicetiletý muž z Blanska, jehož sklep včera vykradl policii doposud neznámý zloděj. Do bytového domu v Čapkově ulici se pachatel vloupal zadním vchodem pomocí páčidla. Překonat zámek sklepní kóje pak pro něj nebyl problém. S věcmi v hodnotě minimálně šestnácti tisíc, které byly ve sklepě uloženy, zmizel. Za krádež spáchanou vloupáním hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V tomto konkrétním případě se však zloděj svým jednáním dopustil ještě trestného činu porušování domovní svobody. S ohledem na způsob jeho provedení mu tak po dopadení hrozí trest i o rok vyšší.

Nezvládl couvání

Boskovice
* Čtyřiačtyřicetiletý řidič, který zkraje měsíce boural v Boskovicích a z místa nehody ujel, neunikne potrestání. Se svým Fordem při couvání na ulici K Lipníkům narazil do zaparkované Fabie a způsobil jejímu majiteli osmitisícovou škodu. Přivolané hlídce blanenského dopravního inspektorátu se i za přispění svědků podařilo provinilého šoféra během pár hodin vypátrat. Pro zkušené policisty nebylo překvapením, že se muž po provedení dechové zkoušky začal vytáčet. Pozitivní test s hladinou alkoholu dosahující bezmála dvě a čtvrt promile opilec obhajoval tím, že pít začal až po ukončení jízdy. Během nehody, kterou nepopíral, byl podle svého vysvětlení střízlivý. Naštěstí se dají obdobná tvrzení prostřednictvím metod moderní medicíny ověřit. Závěr lékařů, který mají policisté od včerejšího dne k dispozici, usvědčuje muže ze lži. Podle sdělení odborníků byl opilý již v době střetu vozidel. Teď mu za způsobení dopravní nehody ve spojitosti s trestným činem ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tříleté vězení.

Novostavba neodolala
Vratíkov
* Dnešní noci využil doposud neznámý zloděj k tomu, aby nad ránem vykradl nově postavený rodinný domek ve Vratíkově. Do objektu vnikl francouzským oknem, které otevřel páčidlem. Škoda způsobená tímto násilným vstupem nebyla zanedbatelná. Následně troufalec nemovitost prohledal, aby nakonec z místa činu zmizel i s elektroinstalačním materiálem a vodovodními bateriemi. Celkem svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši osmapadesát tisíc korun, kdy mu pro trestný čin krádeže spáchaný vloupáním hrozí až dvouleté vězení.

Lavičky přišly o výdřevu
Rájec – Jestřebí
* Policisté z blanenského obvodního oddělení řeší od včerejšího dne případ krádeže výdřevy laviček v Rájci – Jestřebí. Zloděj se pro svou kořist vydal do volně přístupného zámeckého parku, kde odmontoval dřevěné sedačky ze tří laviček. Ústavu spravujícímu státní zámek tak jeho počinem vznikla nezanedbatelná škoda ve výši devět tisíc korun. Zatím není zcela zřejmé, co konkrétně zloděje ke spáchání tohoto trestného činu motivovalo. Jisté však je, že po dopadení pachateli za krádež hrozí až dvouleté vězení.

Rozpustil se v nádrži
Blansko
* Újmu ve výši minimálně čtyřicet tisíc korun způsobil v Blansku devětatřicetiletému majiteli Hondy doposud neznámý pachatel, kterého se aktuálně snaží odhalit policisté z místního obvodního oddělení. Co neomaleného záškodníka vedlo k tomu, aby nasypal do palivové nádrže vozu poháněného naftovým motorem cukr, není zatím známo. Jisté však je, že se tímto svým jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci. Naše právní předpisy takovéto chování postihují až jedním rokem odnětí svobody.

Pro měď na hřbitov
Rájec – Jestřebí
* Blanenští policisté aktuálně řeší případ krádeže dvou uren, které dosud neznámý pachatel odcizil na hřbitově v Rajci – Jestřebí. Zloděj nejenže svým zavrženíhodným chováním poničil hrob, jehož součástí schránky posledního odpočinku s měděnými vložkami byly, ale navíc při devastaci vysypal jejich obsah. S prázdnými nádobami z ušlechtilého kovu pak pravděpodobně zamířil rovnou do výkupu. Lidsky jen velmi obtížně pochopitelným jednáním se provinilec dopustil jak trestného činu krádeže, tak hanobení lidských ostatků. Po dopadení mu za jeho neobhajitelné přečiny hrozí trest až dvouletého vězení.

Pivem nešetřil
Blansko
* Trestného činu výtržnictví se včera krátce po patnácté hodině dopustil šestadvacetiletý Slovák v jedné z Blanenských restaurací. Značně opilý muž v lokále vyhrožoval jak hostům, tak obsluze a zahrnoval je nadávkami nejhrubšího zrna. Jednu z návštěvnic dokonce inzultoval fyzicky a po padlé facce neotálel vylít jí pivo na hlavu. Přivolaná policejní hlídka měla s výtržníkem plné ruce práce. Své agresivní výpady proti policistům doplňoval komentáři o jejich fyzické likvidaci. Dechová zkouška u něj prokázala hladinu alkoholu odpovídající dvěma celým a třem desetinám promile. Navíc začal mít tendence k sebepoškozování, schválně padal a při lékařském ošetření zarputile nespolupracoval. I proto byl nakonec umístěn do policejní cely. Za jeho výtržnosti mu teď hrozí až dva roky ve vězení.

Vytrhal parapety
Blansko
* Desetitisícovou škodu napáchal dosud neznámý sběrač kovů, který v Blansku zacílil na sídlo jedné z místních firem. Zástupce poškozené společnosti včera ráno policistům nahlásil, že z budovy v Masarykově ulici přes noc zmizelo deset kusů měděných parapetů. Tyto se s velkou pravděpodobností zloděj pokusí udat v některé z výkupen kovů, aby za ně obdržel zlomek původní ceny. Nenechavec tak pro pár korun riskuje, že jej po odhalení stihne až dvouletý trest odnětí svobody. I takovýmto potrestáním totiž hrozí pachatelům krádeží naše právní předpisy.

Zůstala bez mobilu
Blanensko
* Policisté z blanenského obvodního oddělení od včerejška řeší případ internetového podvodu, kdy devatenáctiletá dívka přišla o osm tisíc korun. Objednala si totiž prostřednictvím internetového bazaru mobilní telefon Apple iPhone 5, zaplatila za něj dopředu a do současné doby jej od prodávajícího neobdržela. Aby podvodník dodal svému inzerátu punc důvěryhodnosti, tvrdil, že zboží je ještě v záruce. S kupující komunikoval pouze do chvíle, kdy mu převedla v inzerátu požadované peníze na účet. Potom se odmlčel a na opakované urgence již nereagoval. Pokud se prokáže, že pachatel v tomto případě jednal úmyslně, hrozí mu za podvod až dvouleté vězení. Policie v souvislosti s obdobnými případy široké veřejnosti doporučuje platit za zboží objednané prostřednictvím internetu až po jeho dodání.

Pletl si místa
Blanensko
* Nečekaný fyzický výkon předvedl v sobotu v noci policistům jedenadvacetiletý řidič, kterého měli v plánu zkontrolovat. V reakci na rozsvícenou stopku totiž mladík vozidlo u krajnice sice zastavil, ale na místě šoféra nesetrvat. Překotně se jal přelézat svoji spolujezdkyni s tím, že chtěl vystupovat jejími dveřmi. Hlídku samozřejmě tímto gymnastickým trikem nijak nezmátl a jako řidič byl standardně vyzván k předložení příslušných dokladů. Ty však nepředložil. Bez dalšího vysvětlení usedl zpět do vozu, tentokrát na sedadlo za řidiče, kde se snažil zamknout. Není divu, že muž nakonec musel na policejní služebnu. Tam se ukázalo, proč se tak vehementně kontrole bránil. Blanenský soud mu totiž v dubnu tohoto roku zakázal řízení. Aby toho nebylo málo, při následném testu výtečník nadýchal jeden a půl promile. Svým jednáním se tak dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu tak trest až dvouletého vězení.

Nádrže zely prázdnotou
Benešov
* Boskovičtí policisté se aktuálně zabývají případem, kdy dosud neznámý pachatel vysál palivové nádrže tří traktorů a jednoho kombajnu. Zemědělská technika byla přes víkend zaparkována v družstevním areálu poblíž Benešova, kam se musel zloděj nejprve vloupat. Ze zásobníků jednotlivých strojů pak odčerpal 1850 litrů motorové nafty, čímž zemědělskému družstvu způsobil škodu za více jak třiapadesát tisíc korun. Objem ukradeného paliva naznačuje, že zloděj musel být na svůj čin řádně připraven a nešlo tak o náhodný tip. I proto mu po dopadení hrozí trest až pětiletého vězení.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 09.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (22/2014):

Rubrika: Zpravodajství
Aleje kolem silnic prokouknou
DOPRAVNÍ PODNIK MĚSTA BRNA A BRNĚNSKÉ VELETRHY JAKO HLAVNÍ TAHOUNI BUDOUCÍHO ROZVOJE MĚSTA
Evropská unie ruší omezení produkce mléka, ceny půjdou dolů
MMR poskytne na Podporu bydlení 74 milionů
Na Kořenci trénovali vojáci
Na obnovu venkova má MMR připraveno 80 milionů
Nedomová potvrzena starostkou, Boskovice připravují rozpočet
Nejvýznamnější brněnské podniky a úkoly magistrátu pro další rozvoj města
Neúplná dokumentace odložila rekonstrukci silnice
Nezapomínejte na zimní pneumatiky
Očekávají návštěvu prezidenta
Policejní ředitelství má novou střechu
Prezident České republiky zahájil návštěvu Jihomoravského kraje
Prezident republiky navštíví příští týden jižní Moravu
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 20. - 30.11. 2014
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 27.11. - 7.12. 2014
Připravují prezentaci odborného vzdělávání v obchodním centru Olympia v Brně
Sadařům způsobily ztráty srpnové deště
Soud změnil volební výsledky ve Voděradech
Stavba kanalizace v Mladkově začala
Šebetovští řeší restaurování významných soch
Školy postupně navyšují svoji bezpečnost
Ukrýval se před spravedlností
V Boskovicích začnou působit kariérní poradci
V obcích začínají noví starostové
Zámek hostil Svatohubertské slavnosti
Zámek v Lysicích získal vzácnou zbraň
Zregenerují stromy v zámeckém parku

Rubrika: Kultura
Česko-německá pocta bratrům Mašínům
Koncert dechových orchestrů v Letovicích
Vánoční dílny a přehlídka dětských prací
Vernisáž výstavy KW + Q: Kapitoly - Paula, Ghosts, Stories with names, Escape to Nowhere
Výstava díla Jaroslava Vaňka v Boskovicích

Rubrika: Sport
Ani čtyřgólové vedení nestačilo
Basketbalisté soupeřili s Husovicemi
Blansko přišlo o trenéra Grmelu
Čtyři plavecké medaile
Další ztráta hokejistů
Fotbalový podzim je u konce
Hokejisté úřadovali od druhé třetiny
Jsme rádi za konec sezóny, přiznává Jan Havlíček
Loučili se dvěma porážkami
Ráječko přišlo o výhru
Rekordní lavina
Stolní tenis Zbraslavec
Šprtec skončil v lize sedmý
V Brně vyvrcholilo MS v sálové cyklistice UCI
V Brně sbírali medaile
Volejbalistky mají vítěznou formu
Vzpěrači postoupili do finále

Rubrika: Představujeme
KDO DOBŘE SPÍ, TEN NAPLNO ŽIJE
Příjemné posezení i atmosféra, to je Čokoládovna Černá kočka, bílý kocour

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
Advent na zámku
ADVENTNÍ MIKULOV
Češi mají vyšší zájem o poznávání vlasti, ukazují statistiky
Dětem předali sportovní vybavení za deset tisíc korun
Dům bouřliváka Mikuláše Dačického čeká záchrana
Festival Víno z blízka přivede do Brna špičkové vinaře
Fresky nově zazáří ve Vratěníně
Hradní advent na Svojanově
Chceme bojovat za posunutí způsobilosti výdajů o rok
Informační semináře jsou úspěšně za námi
JESLIČKY Z POLIČKY anebo vánoční výstava betlému v poličském muzeu
Jihomoravský kraj se inspiruje elektronizací veřejné správy Republiky Tatarstán
Kalendář Anděl pro LDN
Kraj bude spolupracovat s Fotbalovou asociací ČR při vzniku mládežnických akademií
Kraj poskytl profesionálním hasičům příspěvek na jedenáct termokamer
Kraj zavádí systémová řešení bezpečnostních opatření na školách
Krajský úřad obdržel cenu za společenskou odpovědnost
Křest knih s Janáčkovskou tématikou
Lampiónová slavnost v Černé Hoře
Lidé postupně na vodě ušetří
MMR ocenilo kreativní návrhy
MMR pomůže s bydlením seniorů
Návrh rozpočtu Jihomoravského kraje na rok 2015: Koaliční shoda na klíčových částech
Nemocnice Blansko obhájila úspěšně kvalitu a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb
O odvedení dešťových vod z dálnice A5 se bude jednat příští týden ve Vídni
Pavilon D na brněnském Výstavišti stojí na 8 sloupech, ke vstupu láká ikonická lastura
Plazí odpoledne na Gymnáziu Boskovice
POHÁDKOVÝ LES
Prohlášení hejtmana k budoucnosti pořádání motocyklové GP
První pražské SOS Sluníčko zahájí provoz již v prosinci
Předány ceny v soutěži Spokojený zákazník Jihomoravského kraje
Představujeme vylepšený rohlík Pekárny Zelená louka
SLAVNOST SKŘÍTKŮ
Slavnostní otevření VIDA! science centra
ŠKOLA PRO DEMOKRACII: DĚTI DISKUTOVALY S POLITIKY
Úroveň školních jídelen se zlepšila, ale čeká je ještě dlouhá cesta. Jsou tady už 70 let
V Národní potravinové sbírce se vybralo 173 tun potravin
V Nemocnici Blansko došlo k další etapě rozšíření wi-fi pokrytí
Velká Morava a počátky křesťanství
Vydejte se Brnem po stopách císaře Napoleona
Vyhlášení výsledků soutěže studentských ekologických prací
Výzva od Jirky
Zákazníci Kauflandu věnovali během Národní potravinové sbírky téměř 27 tun potravin
Žádat o evropské dotace bude mnohem jednodušší
Žákovské parlamenty diskutují s politiky