Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 3/2015, vloženo dne 05.02.2015

[Stálý odkaz na článek]

Pozbyla peněženku
Boskovice
* Policisté z boskovického obvodního oddělení aktuálně řeší případ okradené ženy, která včera přišla během nákupu v jednom ze zdejších supermarketů o peněženku i s jejím obsahem. Nešťastnice v rozporu s notoricky známými bezpečnostními doporučeními totiž ponechala svoji kabelku bez dozoru zavěšenou v nákupním vozíku, čehož obratem využil policii doposud neznámý pachatel. Sebrat peněženku z nestřeženého příručního zavazadla pro něj nebyl problém. Šestapadesátiletá žena tak s peněženkou přišla nejen o finanční hotovost, kterou měla na nákupy, ale také o platební kartu a občanský průkaz. Troufalý zloděj se svým jednáním dopustil trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku. Pokud se jej policistům podaří odhalit, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Nedal si říci

Letovice
* Kdyby se v případě kontroly čtyřiatřicetiletého muže za volantem vozu Frod Focus nejednalo o hrubý hazard se životy ostatních lidí, mohli by blanenští dopravní policisté při jeho dopolední kontrole 29. ledna v Letovicích s jistou mírou nadsázky hovořit o déja vu. Uplynulo totiž teprve přesně dvacet čtyři hodin a deset minut od chvíle, kdy výtečníka poprvé zastavili. Průběh letovické kontroly byl naprosto totožný s předchozí provedenou o den dříve v Milonicích. Nejprve se muž musel podrobit zkoušce, která v jeho dechu neprokázala alkohol. Následně provedený test, zjišťující zda před jízdou neužil jinou návykovou látku, již dopadl jasně v jeho neprospěch. Hazardér se k užívání drog ani v jednom případě nepřiznal, proto musí přesnou míru jeho ovlivnění stanovit až odborná analýza vzorků krve. Jediný a podstatný rozdíl provinilcovy čtvrteční eskapády oproti té středeční byl v tom, že mu již při první kontrole byl odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda. S velkou pravděpodobností se tak teď bude zodpovídat nejen z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu tak až dvouletý trest odnětí svobody.

Kradl v baru
Blansko
* Kytaru za šestadvacet tisíc korun, tři láhve plné whisky, mixážní pult a finanční hotovost z příruční pokladny si odnesl policii dosud neznámý zloděj z blanenského baru ve Smetanově ulici. Policisté případ krádeže, který se stal 27. ledna odpoledne, aktuálně řeší. Usilovně pátrají po pachateli, který při vstupu do podniku nic nerozbil. Stačila mu totiž pouze síla nezbytná k vytlačení uzamčených křídel vstupních dveří a pak už měl bar i s kořistí jen pro sebe. Celkově troufalec způsobil majitelům škodu převyšující sedmatřicet tisíc. Po dopadení mu tak za krádež spáchanou vloupáním hrozí trest až dvouletého vězení.

V autě nic nezůstalo
Adamov
* Věci na sedadle spolujezdce fordu zaparkovaného u adamovského kostela 28. ledna odpoledne upoutaly pozornost neznámého zloděje. Ten využil zhruba patnáctiminutové nepřítomnosti šoféra, aby mu po rozbití skleněné výplně pravých předních dveří sebral tašku s notebookem a příslušenstvím, rozečtenou detektivku od Agathy Christie i speciální nepromokavý obal na noty. Nenechavec tak čtyřicetiletému majiteli vozu způsobil desetitisícovou škodu. Bude-li zloděj dopaden, hrozí mu za krádež spáchanou vloupáním do vozidla až dvouletý trest odnětí svobody. Policie ČR se neustále snaží veřejnost na podobná bezpečnostní rizika ve smyslu kampaně „Auto není trezor“ upozorňovat, tento konkrétní nešvar se však doposud nedaří vymýtit.

Pozor na zbytkové promile
BLANENSKO
* Přes víkend 24. a 25. ledna se policisté na Blanensku setkali hned se čtyřmi případy, kdy šoféři neodhadli dobu potřebnou pro své úplné vystřízlivění. Pozitivní výsledek dechové zkoušky nepřevyšující tři desetiny promile, který je pro zbytkový alkohol v dechu charakteristický, tak zaznamenaly hlídky při kontrolách v Blansku, Rájci-Jestřebí i Kotvrdovicích. Všichni provinilci byli muži v rozmezí od pětadvaceti do pětapadesáti let a u žádného z nich množství vypitého alkoholu nijak zvlášť nepřevyšovalo společensky uznávanou normu. Stačilo tak usednout za volant o pár okamžiků později a nedostali by se do křížku se zákonem. Řidičům mohou v obdobných situacích s odhadem střízlivění alespoň orientačně napomoci nejrůznější webové alkohol kalkulátory.

Tankoval zdarma
Dolní Lhota
* Dvě Tatry 815 zaparkované od soboty 24. ledna do pondělka 26. ledna v Dolní Lhotě upoutaly pozornost doposud neznámého zloděje pohonných hmot, který z nádrží odstavených náklaďáků po uvolnění odvzdušňovacích šroubů odčerpal celkem dvě stě osmdesát litrů motorové nafty. Společnosti, která vozidla vlastní a provozuje, vznikla škoda lehce převyšující osm tisíc korun. Zloděj si tak možná několikrát doplní nádrž svého automobilu zdarma, nicméně po dopadení mu za krádež spáchanou vloupáním hrozí až dva roky strávené ve vězení.

Nekalosti ve výčepu
BLANENSKO
* Hned dva případy, jejichž terčem se stala pohostinství, řeší v posledních dnech blanenští policisté. Počátkem minulého týdne se doposud neznámý zloděj s vidinou tučné kořisti vloupal do jedné z místních restaurací. Využil okna pootevřeného na ventilaci, násilím odstranil kovovou rozporku a cestu k lupu měl volnou. Uvnitř pak z baru sebral peníze nastřádané v číšnických peněženkách a příruční pokladnu. Chtěl si zřejmě přivlastnit také obsah zásobníku peněz v provozovně instalovaného výherního automatu. Do přístroje se však ani za použití páčidla nedostal. Vrhl se tedy alespoň na kuřivo. Z místa jejich uložení ukradl celkem 161 plných cigaretových krabiček. Svým řáděním natropil majiteli provozu bezmála dvacetitisícovou škodu.
O poznání hůře dopadla společnost provozující v Blansku jeden z hotelů. Tu její zaměstnanec během posledního roku a půl připravil o sto dvacet tisíc korun. Nepoctivec si z pokladny půjčoval peníze pro svoji potřebu a z podnikových zásob alkohol. Obojí však zapomněl vracet. Jakmile to zástupci společnosti při kontrole zjistili, podali na dvacetiletého mladíka trestní oznámení.
Provinilci z prvního případu hrozí po dopadení za krádež spáchanou vloupáním až dvouleté vězení. Podezřelému z druhé kauzy pak kvůli vysoké škodě, kterou napáchal zpronevěrou, trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.

Porušil trojitý zákaz
Skalice nad Svitavou
* Policisté z blanenského dopravního inspektorátu 21. ledna krátce před patnáctou hodinou zastavili a kontrolovali ve Skalici nad Svitavou jedenadvacetiletého mladíka řídícího Renault Megane. Původní podezření, že je opilý či pod vlivem drog, vyvrátilo provedení příslušných zkoušek. Vzápětí však vyvstal jiný problém. Mladík totiž nebyl schopen policistům předložit svůj řidičský průkaz. Následně se zjistilo, že jeho šoférské oprávnění je blokováno. Prostějovský soud mu totiž v posledních dvou letech již třikrát zakázal řídit motorová vozidla. Usednout za volant tak mohl nejdříve v říjnu 2017. Ignorací verdiktů soudu a nedodržováním vyměřených zákazů se tak mladý troufalec dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Aktuálně mu v souvislosti s jeho jednáním hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Nezáviděníhodné prvenství

Rájec-Jestřebí
* Výsledek dechové zkoušky s hodnotou o pět setin přesahující tři a půl promile alkoholu v dechu zaznamenal policejní tester hlídky, která byla v sobotu 17. ledna krátce před jedenáctou hodinou přivolána drážním personálem do Rájce-Jestřebí. Policisté zde nedaleko trati nalezli sedmadvacetiletého muže doslova paralyzovaného alkoholem. Jeho aktuální stav, kdy nebyl schopen žádného pohybu či komunikace a dýchání výrazně omezovalo zvracení, jej zcela zjevně bezprostředně ohrožoval na životě. Proto následoval zásah zdravotníků a urgentní převoz do blanenské nemocnice. Hodnota prokázaná přístrojovou zkouškou, která stanovila míru opilcova ovlivnění alkoholem, tak zaujala smutné prvenství mezi ostatními výsledky naměřenými policisty na Blanensku od počátku tohoto roku.Podobné články:
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (4)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (4)
Policie INFORMUJE - ze dne 26.04.2012 (4)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.08.2010 (4)
Policisté zkontrolovali rekreační objekty - ze dne 16.01.2019 (3)
Dopadli postrach benzínek - ze dne 20.11.2017 (3)
Zaměřili se nejen na bezpečnostní pásy - ze dne 19.09.2017 (3)
Bouře nadělala škody - ze dne 01.09.2017 (3)
Krádeže za statisíce - ze dne 31.08.2017 (3)
Třetí řidič měl pozitivní zkoušku - ze dne 20.07.2017 (3)
Zloděj ukradl fotopast zajištěnou silným bezpečnostním lankem - ze dne 19.05.2017 (3)
Okradených kupujících přibývá - ze dne 01.02.2017 (3)
Asi stejnému podvodníkovi na internetu naletěli dva muži - ze dne 15.12.2016 (3)
Nemá traktor ani peníze - ze dne 18.11.2016 (3)
Podcenili zbytkový alkohol - ze dne 11.07.2016 (3)
Zloději vykrádají chaty - ze dne 03.03.2016 (3)
Alkohol i drogy za volantem - ze dne 08.02.2016 (3)
Kontrolovali jsme chaty - ze dne 01.02.2016 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 26.05.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 27.03.2015 (3)

Všechny články z tohoto čísla (3/2015):

Rubrika: Zpravodajství
Benešov upraví okolí kostela
Boskovice chtějí od příštího roku zakázat hazard
Boskovičtí strážníci zadrželi exhibicionistu
Česká spořitelna ve Velkých Opatovicích skončila
Děti oslavily začátek nového roku
Do krajských nemocnic zamíří investice ve výši 180 milionů korun
Jihomoravský kraj zahájil prezentaci odborného školství v obchodním centru Olympia
Koncepce slaďování rodinného a pracovního života přináší inspiraci
Kraj hodlá podpořit jedním milionem korun Komenského školu ve Vídni
Kraj podpoří Asociaci nestátních neziskových organizací
Krajské zastupitelstvo rozdělí téměř 700 milionů korun na poskytování sociálních služeb
Kunštát hledá nový zdroj vody
Letovice chtějí zpoplatnit poskytování informací
Letovice plánují hřiště pro posilování
Letovičtí budou rozdávat granty
Masopustní rej i diskotéka
Místní části plánují dostavbu obecního domu či rekonstrukci nádrže
Na brněnském výstavišti proběhlo cvičení „Amok – útok aktivního střelce“
Na výstavbu, rekonstrukce a opravy silnic je z letošního rozpočtu kraje určeno 936 milionů korun
O pokračování bezpečnostní agentury v Opatovicích teprve rozhodnou
Open Mic možností pro písničkáře
Orlovna žila maškarním karnevalem
Peníze z polévek již pomáhají
Podezřelý z jedovnické vraždy spáchal zřejmě sebevraždu
Policisté kontrolovali řidiče
Probíhají zápisy do prvních tříd, silné ročníky pokračují
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 12. - 22. 2. 2015
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 5. - 15. 2. 2015
První společné jednání Rady Jihomoravského kraje a Rady Statutárního města Brna
Představitelé kraje informovali o výsledcích madridského jednání o Grand Prix ČR
Soutěž „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2014“
Svitávka spustila nový web, změnu chystá i Kunštát
Topoly na nádraží možná čeká výměna
U Vilémovic byly nalezeny pytle s rozřezaným koněm
V Boskovicích již působí kariérní poradci
V Jasinově hořela stodola
Ve Znojmě vznikne nové stanoviště zdravotnické záchranné služby
Vláda projedná likvidaci válečné munice v Bořím lese u Břeclavi
Zahájení sbírky potravin do Potravinové banky Jihomoravského kraje

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v březnu 2015
Filmové setkání v Boskovicích 25. února v 17 hod.
Kino Art v roce 2015
KOSHEEN se symfonickym orchestrem v Brně!
POZNEJTE DVĚ TVÁŘE VERONIKY ŠREK BROMOVÉ
Pozvánka na vernisáž výstavy Ireny Křivánkové ... "Transmise"
Výstava ŠÍŘKA VÝŠKA HLOUBKA Tomáše Polcara
Výstava vzpomene na uprchlíky
Výstavu "Transmise" si při vernisáži prohlédlo více než 300 návštěvníků

Rubrika: Sport
Basketbalisté vezou výhru z Kyjova
Blansko porazilo Ráječko, vyhrál i Kunštát
Blansko začalo debaklem
Čtyři výhry ve dvou dnech
Čtyřiadvacet medailí pro plavce
Do finále poháru dva týmy Svitávky
Fotbalisté zahájili přípravu a hledají posilu do zálohy
Fotbalistou roku David Juran, fotbalistkou Romana Čtvrtníčková
Hrachovina debakl ještě nevydýchal
Minerva prohrála v Ostrohu
Náhradní derby na konci února
Nejmladší plavci závodili v Brně
První body v kvalifikaci
První liga kolové odstartovala triumfem Svitávky
Ráječko otevře běžeckou sezonu na Blanensku
Stolní tenis Zbraslavec
Volejbalistky sbíraly jen vítězství
Vyhlásili nejlepší okresní sportovce

Rubrika: Představujeme
TEST Hyundai ix20 - nejprodávanější vůz ve své třídě

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
„Shromáždit materiály a připravit výstavu nám trvalo patnáct let“
Aktuální číslo Sedmičky exkluzivně se synem Michaely Ochotské
ČSLH představil podobu medailí pro hokejový šampionát
Finská sauna pomůže při astmatu, infrasauna pročistí pleť a rozproudí lymfu
JAK JSME I LETOS NAVRHOVALI PLAKÁT PRO KAMPAŇ „ČESKO ČTE DĚTEM 2015“
Jan Plevač – hasič, Sokol a starosta Letovic
Jihomoravským podnikatelem roku se stal Jindřich Životský
Kamélie a chryzantémy –poslové Dálného východu
Kin- Ball, Frisbee Ultimate
Kurz pro pedagogické pracovníky Domu dětí a mládeže v Letovicích
Mezinárodní den epilepsie v Nemocnici Blansko
Pasivní dům usnadňuje život seniorům
Preventivní onkologický program v Nemocnici Blansko startuje
Prodej aut je v Česku nadále na vzestupu
Před 150 lety se v Brně začala psát historie genetiky
Sedlčanský jarmark
Skupina MOL sponzorem automobilového závodníka Norberta Michelisze
Test zákaznických linek: za volání dodavateli energií zaplatíte, cena však není jasná
Turisté se vracejí
V aukci Dorothea sklidily mimořádný úspěch historické zbraně z Moravy
Vinaři lákají na degustaci vín na Hustopečsku
VINAŘI MAJÍ SVÉHO MISTRA V ŘEZU RÉVY VINNÉ
Výjezd na Kometu
Zámecká jízdárna v Lednici se proměnila k nepoznání
Zapojily se děti z domovů, ústavů i známí sportovci