Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 10/2015, vloženo dne 26.05.2015

[Stálý odkaz na článek]

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Blanskem a Šebrovem
BLANENSKO
* Dnes krátce po čtvrt na pět došlo mezi Blanskem a Šebrovem k tragické dopravní nehodě. Řidič skútru podle prvotního šetření nezvládl v zatáčce svůj stroj, havaroval a střetl se s protijedoucím vozidlem. Vážným zraněním na místě podlehl. Posádka osobního vozidla vyvázla bez zranění. Přesnou příčinu dopravní nehody policisté vyšetřují. V tuto chvíli řídí policisté provoz kyvadlově (asi do 18.30), projíždějte s maximální opatrností.

Nový lak přijde draho
Skalice nad Svitavou *
Barvy v rukou sprejera poničily další vlak. První odhad škody je osmdesát tisíc.
Škodu ve výši osmdesát tisíc korun způsobil včera doposud neznámý pachatel svými barevnými výtvory provedenými na bok vlakové soupravy jedné brněnské společnosti ve Skalici nad Svitavou. Neidentifikovatelné obrazce rozmanitých barev a tvarů vyvedl samozvaný umělec hned na dva spřažené kolejové vozy. Sprejerům v obdobných případech naše právní předpisy pro trestný čin poškození cizí věci hrozí až jedním rokem stráveným ve vězení. Některé kauzy posprejovaných vagónů či lokomotiv ovšem lze kvalifikovat i jako poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Pachatelům pak hrozí trest podstatně přísnější a za mřížemi si mohou pobýt i tři roky.

Zamykat auto nestačí
BLANENSKO
* Ani řádně uzamčené vozidlo věci či peníze ponechané uvnitř neochrání.
Hned dva případy vykradených aut museli během včerejška řešit policisté na Blanensku. První vloupání do vozidla se odehrálo přímo v Blansku na parkovišti před jedním z místních supermarketů. Zřejmě zkušený zloděj zde bez použití násilí otevřel majitelem řádně uzamknutý Citroën Berlingo, jehož zavazadlový prostor ukrýval notebook v hodnotě několika tisíc korun. Ten si troufalý nenechavec samozřejmě z místa činu odnesl s sebou.
O poznání hůře dopadl devětatřicetiletý šofér firemní dodávky zaparkované v Doubravici nad Svitavou, jenž během vykládky zboží nechal v kabině krátce bez dozoru denní tržbu. Pachateli v tomto případě chvilková nepozornost řidiče postačila k tomu, aby za pomoci páčidla vnikl dovnitř a sebral třiadvacetitisícovou hotovost.
Strůjcům obou krádeží, které navíc byly spáchány vloupáním, po dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Na místě je však též připomenout okřídlené rčení, že auto není trezor. Ve smyslu tohoto preventivního tvrzení policie široké veřejnosti zdůrazňuje bezpečnostní riziko, které s ponecháním cenností ve vozidle bez dozoru souvisí.

Chatu otevřelo páčidlo
Blansko
* Kvůli kořalce a kořisti zanedbatelné hodnoty riskoval zloděj dvouleté vězení.
Trestného činu krádeže spáchané vloupáním se dopustil zloděj, který počátkem tohoto týdne vykradl jednu z rekreačních chat postavenou na předměstí Blanska. Na své cestě za kořistí musel nejprve zdolat oplocení soukromého pozemku a potom vypáčit vstupní dveře jen příležitostně obývaného objektu. Uvnitř však s výjimkou zahradních nůžek a příborů nenarazil na nic, co by bylo dále výhodně zpeněžitelné. Jistou kompenzaci mu nakonec poskytlo odcizení několika lahví různých druhů běžně konzumovaných lihovin a cukrovinek, které tu šestapadesátiletá majitelka nemovitosti měla uloženy. Ve spojitosti s jednáním a pětitisícovou škodou, kterou pachatel činem způsobil, mu po dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Výzva svědkům dopravní nehody
Lipůvka
* Policie ČR žádá svědky dopravní nehody o spolupráci při jejím šetření.
V noci z neděle na pondělí 11. května 2015 došlo v Lipůvce na parkovišti u prodejny COOP ke kolizi dosud neznámého vozidla s osobním automobilem Opel Vectra vínové barvy. Zřejmý viník nehody pravděpodobně řídil dodávku či nákladní automobil. Zaparkovanému opelu střet poničil přední část kapoty, čímž byla způsobena škoda nezanedbatelné hodnoty. Šofér, který boural, ale z místa nehody ujel, aniž by nepříjemnost ohlásil či řešil s majitelem nabouraného auta. Jakékoliv informace týkající se případu, zejména ty, které dopomohou identifikovat dosud neznámé vozidlo či jeho řidiče, je možné sdělit na tel. číslech 974 631 255, nebo 974 631 251, případně na tísňové lince 158.

Zapomněl zavřít okénko
Rájec Jestřebí
* Za škodu v řádu desetitisíců může troufalost zloděje i lehkovážnost poškozeného.
Blanenští policisté aktuálně řeší případ nepozorného řidiče, kterého doposud neznámý zloděj koncem minulého týdne v Rájci - Jestřebí připravil o čtyřiašedesát tisíc korun. Jedenadvacetiletý nešťastník se zřejmě domníval, že přihrádka v palubní desce firemní dodávky poskytne jeho peněžence s nezanedbatelným finančním obnosem dostatečné bezpečí. Sám však troufalému nenechavci obrazně řečeno nahrál tím, že u zaparkovaného a řádně uzamčeného auta nechal nedbale pootevřené okénko. Otvor drzému pachateli stačil k tomu, aby si vůz bez použití násilí otevřel. Pak už jen prohledal interiér kabiny a s tučným nálezem v podobě nadité portmonky z místa činu nepozorovaně zmizel. V souvislosti s výší škody, kterou pachatel krádeže svým jednáním způsobil, mu po dopadení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Pokoušel osud
Letovice
* Hazardér vozící kamaráda na kapotě auta, nadýchal skoro dvě promile.
Jednu a tři čtvrtě promile alkoholu v dechu sedmadvacetiletého pachatele trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky odhalil test provedený v sobotu dopoledne policejní hlídkou v Letovicích, kterou zalarmovali očití svědci nebezpečné podívané. Podle oznámení řidič Audi A4 vozil v ulici Českobratrská na kapotě auta minimálně jednu osobu a při tom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, sebe i samozvaného kaskadéra. Provinilec, který policistům nepředložil žádné řidičské oprávnění a řízení vozidla popíral, nakonec s výstupy kontroly souhlasil. Ve spojitosti s jeho nezodpovědným jednáním mu tak aktuálně hrozí až jeden rok strávený ve vězení.

Kořist skrývaly sklepy
BOSKOVICE
* Zloděj ukradl ze sklepních kójí bytového domu věci za pětadvacet tisíc korun.
Policisté v Boskovicích aktuálně řeší případ vloupání do suterénu jednoho z místních bytových domů. Doposud neznámý pachatel si ke svému řádění vybral sklepní prostory v ulici Hybešova, kde postupně odcizil věci ze tří kójí. Mezi ukradenými předměty jsou dvě horská kola, motorová pila a příslušenství k ručnímu vozíku. Celkem nenechavec napáchal na majetku tří různých obětí krádeže škodu převyšující pětadvacet tisíc korun. Ve spojitosti s jeho jednáním mu po dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Řídili zfetovaní
BLANENSKO
* Hned čtyři výtečníci usedli o víkendu za volanty svých aut pod vlivem drog.
Rájec – Jestřebí, Voděrady, Lipůvka a Blansko jsou místy, kde o víkendu policisté zastavili šoféry ovlivněné různými návykovými látkami. Mezi provinilci za volanty byla i jedna žena. Z jejího doznání vyplynulo, že se jí zachtělo řídit už pár hodin po vykouření marihuany a šňupání pervitinu. Stejné drogy odhalil test i ve slinách pětatřicetiletého muže, který na blanenské silnice vyjel se svou škodovkou ohrožovat zdraví a životy ostatních účastníků silničního provozu. To zastavený sedmadvacetiletý tanečník zase bez váhání hlídce přiznal požití extáze, ale následné lékařské vyšetření omítnul. Nejproblémovějším víkendovým případem se však jeví troufalost šestadvacetiletého muže ze Svitávky. Ten byl už po několikáté zastaven zfetovaný a to i přes úřední zákaz vykonávání této činnosti. Výtečník jezdící ve Fiatu Punto navíc nevlastní žádné řidičské oprávnění. Všichni kontrolovaní provinilci se tak aktuálně budou muset zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy jim naše právní předpisy hrozí až jedním rokem stráveným ve vězení.Podobné články:
Policisté zkontrolovali rekreační objekty - ze dne 16.01.2019 (3)
Dopadli postrach benzínek - ze dne 20.11.2017 (3)
Zaměřili se nejen na bezpečnostní pásy - ze dne 19.09.2017 (3)
Bouře nadělala škody - ze dne 01.09.2017 (3)
Krádeže za statisíce - ze dne 31.08.2017 (3)
Třetí řidič měl pozitivní zkoušku - ze dne 20.07.2017 (3)
Zloděj ukradl fotopast zajištěnou silným bezpečnostním lankem - ze dne 19.05.2017 (3)
Okradených kupujících přibývá - ze dne 01.02.2017 (3)
Asi stejnému podvodníkovi na internetu naletěli dva muži - ze dne 15.12.2016 (3)
Podcenili zbytkový alkohol - ze dne 11.07.2016 (3)
Alkohol i drogy za volantem - ze dne 08.02.2016 (3)
Kontrolovali jsme chaty - ze dne 01.02.2016 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 27.03.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 25.01.2015 (3)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.12.2014 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.10.2014 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 17.04.2014 (3)

Všechny články z tohoto čísla (10/2015):

Rubrika: Zpravodajství
Betany hostila zahradní slavnost
Boskovice pokračují v regeneraci zeleně
Boskovice rozvíjí rodinnou politiku
Boskovice slavily výročí osvobození
Černohorský pivovar uvádí nové pivo
Darují krev se zdravým městem
Festival hotelnictví probíhal naposledy
Hejtman Hašek podepsal memorandum o spolupráci s Českou unií sportu
Hejtman vítá větší spolupráci českých a rakouských záchranářů
Chystá se nové jednání o návratu Slovanské epopeje
Kočárová chodba objevem roku
Koupaliště Červenka otvírá již tento pátek
Koupaliště se připravují na zahájení sezóny
Kraj pošle nemocnicím miliony na investice
Kraj rozšiřuje spolupráci s brněnskými vysokými školami
Kraj uvolnil dotace na rekonstrukce sportovišť
Mezinárodní cvičení ve Vratěníně prověřilo záchranné složky
Michal Hašek ocenil příslušníky Traumateamu po návratu z Nepálu
Muzea v Blansku a Boskovicích sjednotí krajskou síť
Muzejní noc podpoří historii i tvořivost
Na podporu cyklistiky směřuje z krajského rozpočtu 5 milionů korun
Odhalili další varnu drog
Pivovar Černá Hora odmítá jakoukoliv změnu dodavatele vody
Policie má snazší přístup do databází
Povinná výbava je pouhé minimum, aneb Ve tmě stejně žárovku nevyměníte
Pro havárie na vodovodech máme krizový plán
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 21. 5. - 7. 6. 2015
RH Faktor vyhrála Eliška Matušková
Rychlost investice HTC na jižní Moravě nemá obdoby
Tancini club Boskovice třetí na Mistrovství České republiky
V případě ukradených knih padla obvinění
Vicepremiér Bělobrádek navštívil jižní Moravu
VIDA! Centrum přivítalo stotisícího návštěvníka
Vodárenská pomůže pořadatelům táborů
Vyvěsí moravskou vlajku
Začíná rekonstrukce ulice Chrudichromská

Rubrika: Kultura
17. ročník VÝSTAVY OBRAZŮ
Jedinečná přehlídka nizozemských řádů a vyznamenání
Křest knihy "Nejstarší fotografie Brno / Alteste fotografie Brünn"
Náměšťfest 2015 zahájí Cimbal Classic
První výstava v brněnské Vile Löw-Beer
Vernisáž výstavy: Vladimír Kokolia, Karel Pivoňka: Myšlenky spatřené
Zdeněk Šerebl: Podzemí Moravského krasu ve fotografii

Rubrika: Sport
Blansko vykročilo k záchraně
Cyklisté závodili ve Valchově
Fotbalisté ZŠ Boskovice nejlepší na okrese
Fotbalové soutěže finišují
Fotbalový turnaj E.ON Junior Cup zavítá do Ústeckého kraje
Hokejisté doma nezaváhali
Hokejistům úvod vyšel
Plavci soutěžili v Blansku
Pokračoval Turnaj čtyř zemí
Senzační obrat fotbalistů
Tenisté porazili Mokrou Horu
Velké Opatovice hostily olympiádu dětí
Výsledky fotbalových soutěží _23. kolo
Výsledky fotbalových soutěží _24. kolo
Vzpěrači získali pět medailí

Rubrika: Představujeme
Prodejna Tennis-Sport se nově zaměří i na golf
S ALERGIÍ v POSTELI
Salon SERAFIN – váš expres do menších velikostí

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
„PROMĚNA“ v Nemocnici Blansko
Akce Dej si střeva dohromady zve na konzultace k odborníkům zdarma
Aktualita - Rok smíření
Benešov u Boskovic oslavil 70 let od konce druhé světové války
BOSKOVICE PŘED 70 LETY
Další vybojované vítězství
Degustaci jídla, vína a destilátů letos na Špilberk Food Festivalu doprovodí královská hostina
Do knihovny za sochami
Dobrovolnictví. Má to smysl?
Evropské finále soutěže Hyundai Award poprvé v Praze
Hlučínu to napodruhé vyšlo a těší se z postupu
Hyundai je po 5 měsících stále druhou nejprodávanější značkou českého trhu
Charitativní koncert Czech Virtuosi a Esther Yoo
Chlouba českých pěstitelů je tu pro vás!
Invia v Brně hledá nové prodejce zájezdů, nabízí rozvoj kariéry v cestovním ruchu
Jan Černý v Krumlově v cíli, ale bez oslav
Jste obézní? Zapomeňte na běh a jděte si zaplavat do teplé vody
Jubilejní ročník Svatebního show
Kaufland team běžel pro Paraple
Kaufland získal ocenění Superbrands 2015
Královna Kunhuta se vrátila na svůj hrad 23. května 2015
Kuriozita - Sraz českých vousáčů v Brně
Novinka mezi kotli na tuhá paliva: ENBRA TP-EKO splňuje parametry 5. emisní třídy
Paramo přichází s redesignem značky Mogul podpořený mediální kampaní
Program Pivovarských dnů doplní komentovaná procházka „Po stopách brněnských pivovarů“
Projekt „My pro vodu – voda pro nás“ ve Svitávce
Rokycany doma neuspěly a zkusí to znovu. Postoupili hráči SK ZČE Plzeň
Slavnostní mše svatá ve Žďárné
Studium pro sportovní manažery má dalšího partnera
Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní
Unikátní sklepní ulička v petrovských Plžích se otevře výletníkům
Unikátní vzdělávací program pro sportovní manažery
Úvodní schůzka studentů s brněnským primátorem přinesla první úkoly
V Blansku se bude závodit na nejrovinatější silniční desítce!
V soutěži Skupiny MOL Freshhh 2015 zvítězil tým „Just Ask Siri“
Vážení představitelé obecních úřadů Letovic, Vranové, Křetína a Lazinova
Vzrostl počet lidí zásobovaných pitnou vodou
Zdechovský: Norsko by se mělo učit od Znojma, jak se starat o rodiny
ZLATÁ UDICE 2015
Změřte si zdarma své zdraví