Minerva změnila zápas v exhibici

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 27/2008, vloženo dne 29.10.2008

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice - Po těsné porážce na půdě Uherského Hradiště si boskovičtí hokejisté dokonale vylepšili náladu v domácím zápase s Uherským Ostrohem. Soupeř, který zatím podával velmi kvalitní výkony odjel z boskovického ledu s pořádným výpraskem.
SK Minerva Boskovice - Lokomotiva Uherský Ostroh 9 : 2 (2:0, 2:1, 5:1)
Branky: 19. a 44. Klimeš, 26. a 55. Krupička, 31. a 56. Bednář, 8. Pospíšil, 46. Huňař, 50.Roupec,
Boskovice: Otáhal - Pospíšil, Tošnar - Langer, Honzek - Fous, Kropáček - Roupec, Chlup, Klimeš - Aulehla, Huňař, Krupička - Tlamka, Bednář, Tůma - Matoušek, Styblík
Již v první minutě se domácí museli díky zbytečnému faulu bránit přesilové hře hostí. Jediným vážnějším momentem však byla neúspěšná akce boskovického Chlupa. Tentýž hráč o chvíli později clonil brankáři tak důkladně, že střela Pospíšila prošla až do brány. Další neúspěšnou akci Minervy zakončoval Roupec. Ostroh mohl vyrovnat díky Kučerovi, jeho únik ale bravurním způsobem zneškodnil Otáhal. V předposlední minutě našel Roupec elegantní přihrávkou před bránou nehlídaného Klimeše, který zvýšil na rozdíl dvou branek.
Velkou šanci ke korigování výsledku měli hosté v úvodu druhé části, dvě vylepšené přesilovky ale přišly vniveč. Jak s přesilovkou naložit jim ukázal o chvíli později parádní ranou od mantinelu Krupička. Tříbrankové vedení ale nevydrželo dlouho. Po parádním sólu totiž snížil Tóth. Do konce třetiny ale po výborném průniku vstřelil další branku Minervy Bednář. Další branka mohla padnout v poslední minutě, několik výborných šancí ale fantasticky vychytal brankář.
Definitivní rozhodnutí o výsledku tak muselo přijít až ve výborné třetí třetině. Kromě bitky pěti hráčů na každé straně padalo také hodně branek. Patou na domácí straně využil z otočky Klimeš, za dvě minuty jej po úniku a následném blafáku napodobil Huňař. Deset minut před koncem po rychlé akci Ostroh snížil, ale hned o pár vteřin později vyškolil obranu i brankáře Martin Roupec. Přečíslení tři na jednoho navíc nechytatelnou ranou využil Krupička a Bednář po závaru protlačil puk do sítě podeváté. Vytáhlý centr mohl přidat i třetí branku, když vyhrál vhazování, přehodil si obránce a zakončoval, střídající brankář Ostrohu byl ale proti.
„Bylo to 9:2, tak mě kluci řekli, abych dal ještě jeden, ten desátej, abych mohl něco zaplatit do kasy, tak jsem to zkusil z buly. Sice to nevyšlo, ale to nevadí," popsal situaci Luboš Bednář.
I tak mají za sebou Boskovice parádní vystoupení.
„Jsem velmi spokojený, výsledek je jednoznačný. Kdo viděl zápas, tak první třetina byla naprosto vyrovnaná. Nám se ale podařilo dát dva góly, což soupeře trochu zlomilo. Navíc jsme ve druhé třetině přidali rychle třetí branku. Měli jsme i štěstí, ale to k hokeji prostě patří. Pak už to bylo jednoznačné," hodnotil utkání trenér Igor Čikl, který stále využívá jen čtyři obránce. „Obránce sháníme pořád, ale na trhu nejsou. Je to v jednání a budeme se snažit tým na play-off doplnit," dodal.
„Myslím, že se nám zápas povedl. Začali jsme trošku vlažně, ale pak jsme dali dva góly a bylo to jednoduší. Soupeř tak musel hru víc otevřít. My jsme dali potom pár gólů navíc a můžeme být spokojení. Ze začátku jsme dali dva takový usmolený góly, ale pak jsme bojovností a týmovou hrou byli lepší," doplnil jej útočník Bednář, který potvrdil, že mužstvo bojovalo až do samého konce. "O branky ani tak nešlo, ale máme tady dobrej tým a hokej nás baví. Těch zápasů není tolik, tak jsme si to chtěli užít," zakončil. (luke)
Uherské Hradiště - Minerva Boskovice 5:3
Branky: Klimeš, Krupička, Roupec
První utkání na ledě soupeře nedopadlo z boskovického pohledu dobře. S domácím týmem sice Minerva dokázala držet krok, úvod třetí třetiny ale veškerou snahu srazil. Ještě do poslední minuty držely Boskovice remízu 3:3, poté se ale dvakrát, z toho jednou do prázdné brány, trefil kapitán Šebestů a bylo po nadějích. (luke)

Podobné články:
Minerva opět padla - ze dne 31.10.2012 (3)
Buldoci tentokrát nekousali - ze dne 05.02.2008 (3)
Minerva znovu padla na domácím ledě - ze dne 15.01.2008 (3)
Krupička: Nálada je na bodu mrazu - ze dne 15.01.2008 (3)
Nový trenér mužstvo teprve poznává - ze dne 06.10.2007 (3)
Přestřelku v Blansku ovládly Boskovice - ze dne 27.11.2023 (2)
Hokejisté se loučili se sezónou - ze dne 08.03.2023 (2)
Hokejisté na úvod čelili favoritovi - ze dne 11.10.2022 (2)
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (2)
Velký třesk v boskovickém hokeji. Minervu střídá HC Boskovice - ze dne 20.07.2022 (2)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (2)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (2)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (2)
Čtvrtfinále hokejisté zvládli - ze dne 21.02.2022 (2)
V Hodoníně opět neuspěli - ze dne 31.01.2022 (2)
HC Boskovice uspořádal Vánoční turnaj mladších žáků - ze dne 11.01.2022 (2)
Hokejisty táhl čtyřgólový Jurča - ze dne 08.01.2022 (2)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 02.01.2022 (2)
Hokejové derby bylo odloženo - ze dne 27.12.2021 (2)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 15.12.2021 (2)

Konečně za tři body
Nasazení rozhodčích 14. kolo soutěží OFS Blansko hrané ve dnech 8. – 9. 11. 2008