Hokejisté na úvod čelili favoritovi

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 12/2022, vloženo dne 11.10.2022

Boskovice * Nová éra boskovického hokeje definitivně začala. Po odstoupení týmu SKMB Boskovice z krajského přeboru mužů jej nahradily HC Boskovice, dosud hrající jen mládežnické soutěže. Narychlo poskládaný tým, který bude daleko více sázet na místní odchovance, čekalo vůbec první soutěžní utkání v historii na domácím ledě proti Technice Brno. Hlavnímu favoritu soutěže, v jehož dresu se představilo jedenáct hráčů s boskovickou minulostí včetně ještě nedávných hvězd. A přestože úvod vyzněl jednoznačně, nakonec to Brno mělo možná složitější, než samo čekalo.
HC Boskovice – Technika Brno 2:5 (0:3,1:1,1:1)
Branky: 29. Šebek, 47. Pelikán
Boskovice: Vydržel – Pokorný, Miloš – Šebek, Orsech – Brokeš, Oujeský - Schejbal, Pelikán, Mikeš – Píchal, Kvasnička, Ošlejšek - Smejkal, Novotný, Kytka
Hlavní slovo přitom měl domácí brankář Lukáš Vydržel, který sice pětkrát inkasoval, ale po celý zápas držel naděje svého týmu nejen skvělými zákroky, ale také se při každé možnosti snažil pomoci ještě hodně nezkušeným obráncům. V mladém týmu Boskovic totiž starších ročníků dosahovali vlastně jen útočníci Aleš Pelikán s Michaelem Schejbalem a hrající asistent trenéra David Šebek, který vypomáhal neúplné obraně. Absence zkušenosti se v souboji s naopak velmi zkušeným soupeřem ukázala naplno v první třetině. Domácí hráli až příliš ustrašeně a k útočení se dostávali jen sporadicky. Technika se usadila v útočném pásmu a ostřelovala brankáře Vydržela. Výsledkem byly tři inkasované branky. A hned po rozehrání druhé třetiny přišla čtvrtá, když bývalý boskovický Petr Jurča tradičně vstřelil hattrick.
Za jednoznačného stavu ale domácí hráči pochopili, že nemají co ztratit. A ostýchavost vystřídala velká bojovnost a snaha o rychlé protiútoky. Nebezpečné situace před brankou soupeře přibývaly a v polovině utkání se dokonce po rychlé kombinaci v přesilové hře prosadil David Šebek. Technika byla i nadále o něco lepším týmem, ale Lukáš Vydržel v bráně pro ni znamenal neprostupnou zeď. A když ve třetí třetině snížil kapitán Aleš Pelikán na rozdíl dvou branek, hosté znervózněli. O pět minut později jim ale vrátil klid pátou brankou Svatuška. Zbytek zápasu se hrál nahoru dolů, a přestože ani jeden z týmů není na začátku ještě v optimální formě, zasloužily si závěrečný potlesk diváků.
Nově složený boskovický tým nečeká v letošní sezóně rozhodně nic jednoduchého. Sehrát se a přizpůsobit zápasům v kvalitní krajské lize nebude snadné. Ale i přesto za výborného výkonu brankáře Vydržela ukázala mladá sestava, že může být zajímavým oživením soutěže. Další důležitý úkol přitom přijde již v sobotu prvního října, kdy se Boskovice představí v prvním letošním derby od 17:00 hodin na ledě Dynamiters Blansko.(Luke)

Přestřelku v Blansku ovládly Boskovice - ze dne 27.11.2023 (3)
Hokejisté se loučili se sezónou - ze dne 08.03.2023 (3)
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Velký třesk v boskovickém hokeji. Minervu střídá HC Boskovice - ze dne 20.07.2022 (3)
HC Boskovice uspořádal Vánoční turnaj mladších žáků - ze dne 11.01.2022 (3)
Minerva rozhodla v prodloužení - ze dne 11.10.2020 (3)
Hokejisté počítají ztráty - ze dne 26.07.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)
Hokejisty Minervy Boskovice posílí Benýšek a Huzlík - ze dne 01.09.2019 (3)
Pojď hrát hokej - ze dne 06.09.2018 (3)
Hokejisty prověřil kanadský tým - ze dne 19.01.2018 (3)
Odvedli jsme dobrou práci, chválí Vařeka - ze dne 26.04.2017 (3)
Mládežnický hokej bez juniorů - ze dne 20.04.2017 (3)
HC Boskovice soutěží mezi juniory a rády by uvítaly dívky - ze dne 22.09.2015 (3)
Hokejisté jsou již na ledě, příchod Chvátala potvrzený - ze dne 03.09.2015 (3)
Hokejisté získali střelce a jednají o návratu brankáře Chvátala - ze dne 29.07.2015 (3)
Hrachovina mistrem světa - ze dne 12.06.2015 (3)
Hokejisté doma nezaváhali - ze dne 01.06.2015 (3)