Utnuli nepříjemnou sérii

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 15/2021, vloženo dne 02.01.2022

Boskovice * Přestože v úvodu nového ročníku hokejistům Boskovic jen málokdo stačil, v závěru kalendářního roku není jejich forma kdovíjaká. Do předposledního domácího utkání roku proti brněnské Technice vstupovali dokonce po dvou porážkách od Břeclavi a Hodonína. A jelikož bylo utkání dlouho nervózní a vyrovnané, dokázali vybojovat zejména pro psychiku velmi důležité vítězství.
SKMB Boskovice – HC Lvi Břeclav 0:1 (0:0, 0:0, 0:0-0:1)
Poté, co na poslední chvíli před sezonou odstoupily Rosice, rozhodl krajský svaz o vložení čtyř regionálních zápasů doprostřed základní části. Boskovice tak nastoupily proti týmům, se kterými hrály jen o několik málo dnů dříve. A výsledkově se v nich pořádně trápily. Ztráta formy a sebevědomí byla zřejmě nejvíce vidět při utkání doma proti Břeclavi. Boskovice byly po celý zápas jednoznačně lepším týmem, svého soupeře tlačily a na branku vyslaly více jak třikrát tolik střel než soupeř. Produktivita ale byla mizerná a hostující brankář Dymshakov kryl všech 44 střel. Hosté zápas za úporného bránění dotlačili až do prodloužení, kde domácí stadion utišil hned po 26 vteřinách Topolanský.
SHKM Hodonín – SKMB Boskovice 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Branka: 21. Jurča
Hned o čtyři dny později Boskovice nastoupily na ledě Hodonína, aktuálně nejlepšího týmu soutěže. A na první třetinu budou chtít co nejrychleji zapomenout. Hodonín byl lepší ve všech směrech a svého soupeře přehrál jednoznačně 4:0. Po hororové třetině sice dokázaly Boskovice ve zbytku zápasu svůj výkon zlepšit a Petr Jurča dokonce brzy po přestávce snížil, zkušený kádr Hodonína jim ale nedal pozorným výkonem vlastně žádnou šanci dostat se více do zápasu. Minerva nakonec utrpěla debakl 6:1 a musela tak definitivně v závěru roku hledat ztracenou pohodu.
SKMB Boskovice – Technika Brno 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. a 60. Jurča, 12. Boček
Daleko lepší výkon naštěstí Boskovice předvedly v předposledním domácím utkání letošního roku, proti brněnské Technice. Výborně hráli domácí zejména v první třetině, kdy svého soupeře i díky přesilovým hrám jednoznačně přehrávali. Na branku si nicméně diváci museli počkat do dvanácté minuty, kdy domácí rozebrali obranu soupeře, a po několika šancích dotlačil kotouč do sítě Boček. Na něj navázal o dvě minuty později Jurča, který využil dvojnásobnou přesilovku. Další šance domácí neproměnili, naopak v úvodu druhé třetiny brzy inkasovali z hokejky svého bývalého hráče Sokolíka.
Obraz hry se tak rychle změnil a po zbytek utkání sledovali diváci spíše boj o střední pásmo a spoustu soubojů o kotouč u mantinelu. Šancí bylo k vidění jen málo, a když, zasáhli připravení brankáři. Důležité však bylo, že Minerva nepouštěla brněnský tým na dostřel vyrovnání a naopak, při odvolání hostujícího brankáře, okamžitě pojistil vedení do prázdné branky opět Jurča. Boskovice tak po zaslouženém vítězství utnuly nepovedenou sérii a naplno bodovaly. „Před poslední třetinou jsme si řekli, že zápas klidně dohrajeme 2:1, po dvou prohrách jsme prostě potřebovali bodovat a nakonec jsme to celkem v pohodě zvládli. Brno si dokázalo vytvořit jen jednu velkou šanci, při které nás podržel Tomáš Alexa,“ hodnotil po zápase spokojený trenér Tomáš Karný. „Ne všechny zápasy jsou krásné, kluci ho ale vzorně odbojovali,“ pochválil na závěr.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)