Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 4/2022, vloženo dne 13.03.2022

Boskovice * Hokejové play-off je vždy hlavní událostí sezony, ať se jedná o nejvyšší soutěž nebo krajskou ligu. Dokonale to potvrdila i semifinálová série mezi hokejisty Boskovic a favorizovaného Hodonína. Ten nakonec sérii vyhrál 3:1 na zápasy, k vidění byl ale hodně kvalitní a emotivní hokej, při kterém si hráči nic nedarovali. O vysoké tresty, ale i mnoho branek opravdu nouze nebyla. Vše navíc dotvářela fantastická atmosféra obou fanouškovských táborů.
SHKM Hodonín – SKMB Boskovice 5:2 (1:0, 1:0, 3:2), Branky: 41. a 47. Kaukič
SKMB Boskovice – SHKM Hodonín 5:2 (2:0, 3:1, 0:1), Branky: 4. a 30. Boček, 17. a 36. Jurča, 38. Pelikán
Do semifinálové série již naskočili boskovičtí hokejisté bez zraněného Rosendorfa a Hasoně. Již tak úzký kádr se tím ještě ztenčil. Hodonín naproti tomu nastupoval se čtyřmi kompletními pětkami. Bylo tak vlastně jen otázkou času, než se tento fakt musel projevit. Úvodní dva zápasy série nicméně nabídly ještě vyrovnané síly. Úvodní duel na svém ledě ovládl Hodonín, který byl lepším týmem a do třetí třetiny šel s dvougólovým náskokem. Tehdy ale zaúřadoval boskovický Lukáš Kaukič, který během šesti minut dvěma zásahy srovnal. Hodonín sice znervózněl, brzy ale k vítězství zavelel extraligou otřískaný Martin Vyrůbalík. Do otevřené obrany pak přidali domácí ještě dva zásahy.
Jen o dva dny později se oba týmy střetly znovu na boskovickém ledě. A byl z toho opět výsledek 5:2, jen tentokrát zcela zaslouženě zvítězily Boskovice. Za ty musel kvůli nedostatku hráčů nastoupit také trenér Tomáš Karný, tři a půl roku po konci kariéry. Výkon domácích ale zaplněné tribuny musel bavit. Minerva předváděla výborný hokej a zaslouženě šla do vedení, když přesilovku využil Boček a ještě do přestávky zvyšoval Jurča.
Ve druhé třetině se hostující Hodonín herně zvedl, skórovali ale znovu domácí, opětovně díky Bočkem využité přesilovce. Hostující Polák sice následně vrátil hosty do zápasu, Jurča s Pelikánem ve skvělém závěru druhé části ovšem zvýšili na jednoznačných 5:1. V závěrečné třetině si již Boskovice hlídaly své vedení, inkasovaly až v poslední minutě zápasu. Na výborném výkonu a srovnání série to ale nemohlo nic změnit.
SHKM Hodonín – SKMB Boskovice 8:3 (2:0, 2:1, 4:2), Branky: 38. Strýček, 42. Jurča, 58.Pelikán
SKMB Boskovice – SHKM Hodonín 1:4 (0:0, 1:3, 0:1), Branka: 32. Jurča
Od třetího zápasu během pěti dní se však již naplno projevovala šířka hodonínského kádru. Ten si v domácím prostředí jednoznačně vzal vedení v sérii zpět, když v polovině utkání vedl již o čtyři branky. Až před druhou přestávkou dokázal snížit v přesilovce kapitán Strýček. A přestože hned po přestávce snížil ještě Jurča, Hodonín třemi trefami během sedmi minut duel definitivně rozhodl. Konečné skóre bylo 8:3.
A také do čtvrtého utkání vstoupil Hodonín aktivněji, přestože na šance byla bezbranková první třetina vyrovnaná. Čekalo se na větší chybu a dlouho pracovaly obě obrany na výbornou. Rozhodnutí přinesla 25. a 26. minuta, když se nejprve v přesilové hře prosadil Charvát a hned na to zvyšoval parádní ranou do šibenice Sajdl. Boskovice sice v následné dlouhé přesilovce dokázaly snížit zásluhou Petra Jurči, stálo je to však dalšího hráče, když právě kvůli tomuto faulu musel Pelikán utkání dále sledovat s přelepeným okem pouze ze střídačky. A ještě ve druhé třetině byl vyloučen do konce zápasu útočník Benýšek, takže Boskovicím zbylo pouze dvanáct hráčů do pole. Hodonín navíc po dlouhém oslabení orámoval konec druhé a začátek třetí třetiny dalšími dvěma zásahy a definitivně rozhodl o svém vítězství a postupu. Semifinálová série přinesla výborný a hodně ostrý hokej, po kterém zaslouženě postoupil favorizovaný Hodonín. Boskovice si alespoň užily fantastické atmosféry, vždyť v Hodoníně sledovala utkání skoro tisícovka fanoušků. I v Boskovicích byl stadion plný, a to i díky velkému počtu hostujících fandů, kteří spolu s domácími neúnavně podporovali své hráče až do závěrečného hvizdu. Zkrátka play-off, jak se patří. Po době pandemického půstu dvojnásob.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Čtvrtfinále hokejisté zvládli - ze dne 21.02.2022 (3)
V Hodoníně opět neuspěli - ze dne 31.01.2022 (3)
Hokejisty táhl čtyřgólový Jurča - ze dne 08.01.2022 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 02.01.2022 (3)
Hokejové derby bylo odloženo - ze dne 27.12.2021 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 15.12.2021 (3)
Minerva řádila v Kroměříži - ze dne 08.11.2021 (3)
Ostroh neměl v Boskovicích šanci - ze dne 05.11.2021 (3)
Minerva pokračuje ve vítězné sérii - ze dne 17.10.2021 (3)
Buhaj oslavil premiéru hattrickem - ze dne 01.10.2021 (3)
Hokejisté porazili Třebovou - ze dne 11.09.2021 (3)
Přípravu začalo derby - ze dne 06.09.2021 (3)
Minerva rozhodla v prodloužení - ze dne 11.10.2020 (3)
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (3)
Před Vánoci hokejisté dvakrát zvítězili - ze dne 08.01.2020 (3)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (3)