Favorit se nedal zaskočit

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 26/2008, vloženo dne 16.10.2008

Boskovice - Druhé vystoupení boskovických hokejistů v letošním ročníku krajského přeboru okresnímu zástupci body nepřineslo. Proti Moravským Budějovicím, největšímu favoritu soutěže, se nicméně dlouho výsledkově drželi. O výsledku rozhodli hosté v závěru druhé třetiny.
SK Minerva Boskovice - HC Moravské Budějovice 1 : 4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 16. Krupička - 32. Cakl, 34. Langmann, 40. Cihlář,
Boskovice: Otáhal - Honzek, Langer - Pospíšil, Tošnar - Fous, Kropáček - Chlup, Klimeš, Roupec - Krupička, Bednář, Tlamka - Aulehla, Huňař, Styblík - Blumaier, Píša
Již úvodní kolo, ve kterém Budějovice sestřelily Plumlov 6:0 ukázalo, že právě Budějovice, které v loňské sezóně do posledního zápasu vzdorovaly Břeclavi v postupu do vyšší soutěže, budou největším favoritem letošního ročníku. A ani v Boskovicích tomu nebylo jinak, přestože domácí podali dobrý a hodně bojovný výkon. Na první vážnější akci se čekalo do páté minuty, když hostující Cihlář střílel jen těsně vedle tyče. Na druhé straně zase brankáře nepřekonal Krupička. Ve vlastním oslabení mohl domácí poslat do vedení Tlamka, který ale v samostatném úniku brankáře neprostřelil. V domácí brance od začátku doslova čaroval David Otáhal, který v první třetině ukázkově zlikvidoval tutovku Barvíře. V šestnácté minutě se pokusil ze středního pásma zaskočit brankáře Rudolf Krupička a překvapený gólman skutečně nechal puk proklouznout do sítě.
Druhá třetina patřila výhradně výborně hrajícím hostům. Ti dostali na úvod výhodu vylepšené přesilové hry a ačkoliv branku vstřelit nedokázali, vytvořený tlak jim vydržel takřka až do konce zápasu. A dokázali toho také brankově využít. Ve třiadvacáté minutě projel celé útočné pásmo Cakl a střelou nad Otáhalovo rameno vyrovnal. O pouhé dvě minuty později se dělovkou prosadil i Langmann a hosté již vedli. Vydařenou třetinu ještě vylepšil v poslední minutě třetím gólem Cihlář.
Minerva se v poslední části pokoušela o zkorigování stavu, ale zkušené Budějovice nehodlaly připustit jakékoliv problémy. Přesto se k dobré střele dostal Kropáček, který mířil nad a přečíslení Huňaře a Styblíka skončilo mimo. Z protiútoku navíc udeřil Jaskulva, který si excelentně položil brankáře Otáhala. Ten jinak odchytal velice dobré utkání a i v závěru předvedl několik výstavních zákroků.
"Budějovice jsou úplně jinak poskládaný mančaft. My jsme dnes hráli bojovně. Soupeř si vytvořil velké množství šancí, ale i my jsme z toho minima mohli vytěžit více," hodnotil utkání trenér domácích Igor Čikl. "Budějovice jsou favorit celé soutěže. Škoda, že jsme v závěru druhé třetiny pustili třetí gól, kdybychom prohrávali o jeden, tak to mohlo být zajímavější," dodal Čikl, kterého potěšil výkon brankáře Otáhala. "David mě potěšil už v zápase s Kroměříží. Dokazuje, že je kvalitní gólman," zakončil. (luke)

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)