Oslabení hokejisté bez bodů

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 17/2019, vloženo dne 25.12.2019

Boskovice, Uherské Hradiště * Poslední dva listopadové zápasy hokejistům Minervy Boskovice vůbec nevyšly. Tým bojující s velkou marodkou mezi obránci tak nejprve padl doma s Břeclaví a následně prohrál i výborně rozehrané utkání v Uherském Hradišti.

SKMB Boskovice – HC Lvi Břeclav 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Branky: 6. Stehlík, 12. Sokolík, 32. Štancl, 41. Hasoň, 50. Benýšek
Boskovice: Chvátal – Krejčiřík, Němec – Pelikán, Štancl – Hasoň, Stehlík, Hnilička – Benýšek, Šebek, Müller – Sokolík, Sekanina, Klaus
Boskovičtí hokejisté se s koncem roku dostali do pořádných potíží. Vinou mnoha zranění tak proti Břeclavi nastoupili pouze se třemi klasickými obránci. První třetinu navíc pro zranění nedohrál útočník Klaus a junioři Němec a Müller nastoupili již ke třetímu utkání během čtyřiadvaceti hodin. Přesto patřila první třetina domácím, kteří se zásluhou přesné teče Stehlíka a premiérovou brankou Sokolíka dostali do jednogólového vedení. Vstup do druhé třetinu již tak povedený nebyl. Během pouhých čtyř minut se trefili hosté hned třikrát. To Boskovice se trefily z osmnácti střel pouze jedenkrát, když sólo přes celé kluziště proměnil Štancl.
S hodně omezenou soupiskou však Boskovicím rychle docházely síly, a přestože brzy po přestávce vyrovnal Hasoň, okamžitě vrátil hostům vedení Lenkovič. Břeclav pak ještě navýšila své vedení a tak deset minut před koncem pouze snižoval Benýšek na konečných 5:6. „Před hráči musíme smeknout. I ve velmi improvizované sestavě se nevzdali a podali bojovný a velice kvalitní výkon,“ hodnotil po zápase i přes porážku trenér Tomáš Karný.

HC Uherské Hradiště – SKMB Boskovice 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)
Branky: 14. a 19. Hnilička, 2. Dufek
Boskovice: Huzlík – Štancl, Strýček – Dufek, Němec – Skácel, Stehlík, Hnilička – Benýšek, Šebek, Müller – Sekanina, Bednář, Pelikán
V okleštěné sestavě vyrazila Minerva také na led Uherského Hradiště, kterému se letos doma vůbec nedaří. Tomu odpovídala i první třetina, která jasně patřila Boskovicím. Ty proměnily svoji převahu ve tři vstřelené branky a nic nenaznačovalo tomu, že by hosté mohli ztratit body. Když ale domácí v úvodu druhé třetiny snížili, jejich hra se úplně rozpadla a do přestávky bylo vyrovnáno. Do třetí třetiny sice dokázaly Boskovice znovu najít bojovnost, ale oběma týmům chyběl klid pro finální fázi. Více štěstí se však nakonec přiklonilo k Uherskému Hradišti, když sedm minut před koncem z dorážky rozhodl o jeho vítězství Červenka. „Tento zápas byl náš jasně nejhorší v této sezóně. Domácí celek nepředváděl žádné velké hokejové akce. K výhře mu stačilo pouze nahazování kotouče před branku a následné dorážky. Vstřelili takto všechny branky, což svědčí o naší velmi špatné práci v předbrankovém prostoru,“ poukázal po zápase trenér Karný.(Luke)

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (4)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (4)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (4)
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)
Čtvrtfinále hokejisté zvládli - ze dne 21.02.2022 (3)
V Hodoníně opět neuspěli - ze dne 31.01.2022 (3)
Hokejisty táhl čtyřgólový Jurča - ze dne 08.01.2022 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 02.01.2022 (3)
Hokejové derby bylo odloženo - ze dne 27.12.2021 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 15.12.2021 (3)
Minerva řádila v Kroměříži - ze dne 08.11.2021 (3)
Ostroh neměl v Boskovicích šanci - ze dne 05.11.2021 (3)
Minerva pokračuje ve vítězné sérii - ze dne 17.10.2021 (3)
Buhaj oslavil premiéru hattrickem - ze dne 01.10.2021 (3)
Hokejisté porazili Třebovou - ze dne 11.09.2021 (3)
Přípravu začalo derby - ze dne 06.09.2021 (3)
Minerva rozhodla v prodloužení - ze dne 11.10.2020 (3)