Základní část uzavřeli divokým výsledkem

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 3/2020, vloženo dne 24.02.2020

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Definitivní vítěznou tečku za základní části krajské ligy učinili hokejisté Minervy Boskovice na domácím ledě proti Uherskému Hradišti. Oba týmy již měly o výsledku jasno. Zatímco Boskovice měly jistotu druhého místa, Hradiště vědělo, že hraje poslední utkání sezony. A možná i proto se hrál hodně uvolněný hokej, kdy bylo k vidění celkem šestnáct branek.

SKMB Boskovice – HC Uherské Hradiště 10:6 (2:0, 5:3, 3:3)
Branky: 9. a 32. Špok, 25. a 30. Pelikán, 18. Skácel, 24. Hnilička, 33. Stehlík, 52. Bednář, 53. Krejčiřík, 56. Müller
Boskovice: Chvátal – Strýček, Krejčiřík – Dufek, Štancl – Vágner – Skácel, Stehlík, Hnilička – Benýšek, Bednář, Špok – Hasoň, Šebek, Pelikán - Müller
Jestli se mohli diváci v zápasech Minervy Boskovice letos na něco skutečně spolehnout, tak jsou to branky. Během základní části jich nastřílela 157 během 26 zápasů. To je jasně nejvíce z celé soutěže. Samostatnou položkou je pak to, že celkem pětkrát za základní část soupeřům nasázela dvojciferný počet branek. Poprvé v listopadu Blansku a od konce prosince postupně Uničovu, Brumovu-Bylnici, Uherskému Brodu a naposledy právě Uherskému Hradišti. Celkový účet je zisk 60 bodů a druhé místo v tabulce.
Poslední zápas dlouhodobé části začal velkým tlakem domácích. Těm se do sestavy vrátil zkušený David Šebek a jeho třetí útok byl na ledě hodně znát. Již první třetina přinesla takřka hru na jednu branku. Spousta šancí ale vyzněla do ztracena, takže domácí vedli jen o dvě branky, když se přesně umístěnými střelami prosadili Špok a Skácel. I po přestávce začala Minerva tlakem, paradoxně však z první akce hostů došlo ke snížení. I na okamžitou odpověď Hniličky dokázalo Hradiště odpovědět, zbytek třetiny ale Boskovice strávily ve velkém tlaku a díky Stehlíkovi a dvěma trefám Pelikána zaslouženě odskočily na 7:3. Dvě z těchto branek navíc vstřelila Minerva při oslabení po vyloučení obránce Dufka do konce utkání.
Závěrečná třetina již byla na ledě hodně uvolněná. A Uherské Hradiště toho využilo ke snížení na rozdíl pouhých dvou branek. A donutilo tak Boskovice ještě jednou přidat ve svém úsilí. Výsledkem byly tři branky během pouhých čtyř minut, když se postupně trefovali Bednář, Krejčiřík a Müller. Závěrečnou tečku za utkáním udělal minutu před koncem hostující Větříšek, když snížil na konečných 10:6.
Hokejisté Boskovic se tak nyní mohou těšit na play-off, které startuje již ve středu 26. února. Koho Boskovice na svém ledě vyzvou, nebylo před uzávěrkou čísla zřejmé. Kromě Uherského Brodu nebo Břeclavi to ale na poslední chvíli mohla být také Kroměříž, které krajský svaz po více jak měsíci kontumoval vítězství nad Uherským Brodem. Pro hokejisty Dynamiters Blansko naopak letošní sezona skončila. Ani domácí vítězství 5:4 v prodloužení proti Uherskému Brodu nemohlo na postup do play-off stačit a se ziskem 29 bodů tak Blansko skončilo na jedenáctém místě.(Luke)

Podobné články:
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (4)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (4)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (4)
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)
Čtvrtfinále hokejisté zvládli - ze dne 21.02.2022 (3)
V Hodoníně opět neuspěli - ze dne 31.01.2022 (3)
Hokejisty táhl čtyřgólový Jurča - ze dne 08.01.2022 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 02.01.2022 (3)
Hokejové derby bylo odloženo - ze dne 27.12.2021 (3)
Utnuli nepříjemnou sérii - ze dne 15.12.2021 (3)
Minerva řádila v Kroměříži - ze dne 08.11.2021 (3)
Ostroh neměl v Boskovicích šanci - ze dne 05.11.2021 (3)
Minerva pokračuje ve vítězné sérii - ze dne 17.10.2021 (3)
Buhaj oslavil premiéru hattrickem - ze dne 01.10.2021 (3)
Hokejisté porazili Třebovou - ze dne 11.09.2021 (3)
Přípravu začalo derby - ze dne 06.09.2021 (3)
Minerva rozhodla v prodloužení - ze dne 11.10.2020 (3)

Všechny články z tohoto čísla (3/2020):

Rubrika: Zpravodajství
Budoucnost odpadového hospodářství je v recyklaci a zpracování odpadů
Dílnička s Kristýnkou
Do sbírky potřebuje charita hlavně jarní oblečení, povlečení a drobnou elektroniku
Hledají městské strážníky
Chtěli odkoupit podíl v hotelu
Chystají participativní část rozpočtu
Masopustní průvody v regionu
Most na Dukelské je ve špatném stavu a omezí povolenou tonáž
Nemocnice má krve dostatek
Obce skalického vodovodu si ve spolupráci s VAS Boskovice zajistily náhradní zdroj vody

Rubrika: Sport
170. narozeniny TGM uctí pražští sokolové 36hodinovým štafetovým během z Hodonína do Lán