Minerva pokračuje ve vítězné sérii

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 13/2021, vloženo dne 17.10.2021

Boskovice * Pět zápasů, pět výher, třicet nastřílených branek. Hokejisté Minervy Boskovice vstoupili do nového ročníku ve velké parádě. A přestože o tom konečné skóre proti brněnské Technice úplně nevypovídá, také dalšího soupeře jednoznačně přehráli. Dojem může kazit jen nepovedená třetí třetina.
SKMB Boskovice – Technika Brno 7:5 (4:0,3:2,0:3)
Branky: 16. a 21. Boček, 6. Jurča, 11. Kaukič, 13. Benýšek, 28. Rosendorf, 30. Strýček
Boskovice: Huzlík – Strýček, Dufek – Sedláček, Rosendorf – Korvas, Pekr – Jurča, Boček, Benýšek – Pelikán, Hasoň, Kaukič – Šmíd, Sekanina, Štancl
Hokejisté Techniky se v Boskovicích představili včetně Zdeňka Blatného, bývalého hráče NHL. I s ním ale Brno mělo v tabulce nulu bodů. A to se nezměnilo ani na boskovickém ledě. Hosté sice předvedli slušný výkon v ofenzivě, velké chyby v obraně ale prakticky rozhodly již v první třetině. Jasnou převahu domácích nejprve využil přesnou tečí Jurča, krásnou trefou zvyšoval Kaukič a za krátko Benýšek s Bočkem stanovili skóre na 4:0. A jestli chtěla Technika po přestávce se zápasem něco udělat, realizovat to jednoznačně nezvládla.
Ve vlastním oslabení nejprve neuspěl v samostatném úniku Dufek, úspěšný byl až o deset vteřin později Boček. Technika sice následně dokázala snížit, v oslabení ale znovu udeřila Minerva, když z neuvěřitelného úniku tří na jednoho skóroval do prázdné branky Rosendorf. A ani to nebylo vše. Opět v oslabení tentokrát zvyšoval na 7:1 Strýček. V divoké druhé třetině pak ještě podruhé snížil Račický.
Po dvou třetinách tak bylo utkání jednoznačně rozhodnuto, a přestože domácí ve svém nasazení hodně polevili, mohli přidat další branky. Střelecké pokusy ale tentokrát mířily hlavně mimo branku a ani dvě nařízená trestná střílení navýšení skóre nepřinesla. Úspěchu se tak dočkali jen hosté, kteří se prosadili hned třikrát. Přestože tak konečné skóre 7:5 mohlo naznačovat napínavý souboj, Minerva měla utkání jasně ve svých rukou.
Nejen Boskovice ale mají v úvodu nového ročníku krajské ligy výbornou formu. Dynamiters Blansko uhrálo za pět zápasů osm bodů, v tabulce je na čtvrtém místě a naposledy málem obralo na svém ledě Hodonín, který je právě spolu s Boskovicemi jasným favoritem soutěže. Dynamiters byli dlouho blízko bodovému zisku, nakonec však prohráli těsně 5:6. Již v sobotu 23. října se oba okresní týmy postaví na blanenském ledu proti sobě. Zápas začíná v 17:00 hodin.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)