Hokejové semifinále je zatím vyrovnané

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 4/2019, vloženo dne 12.03.2019

Boskovice * Semifinále krajské hokejové ligy postavilo Boskovicím do cesty velkou výzvu. A to v podobě Velkého Meziříčí, vítěze základní části, který prohrál za celý rok jen tři zápasy. Domácí soupiska navíc přišla v poslední době takřka o všechny zkušené hráče. Přesto je Minerva favoritovi zcela vyrovnaným soupeřem a může dále snít o šanci na třetí krajský titul v řadě.
HHK Velké Meziříčí – SKMB Boskovice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 3. Pelikán, 52.Skácel
Trenér Vařeka nemůže pro play-off počítat s většinou klíčových útočníků a to pro semifinále vypadl také zkušený útočník Šebek a první duel nedohrál ani obránce Maksa. Přesto začala Minerva skvěle, když Pelikán z úniku otevřel skóre. Domácí ale byli v první třetině jasně lepší a brzy stav otočili. Od druhé části se utkání vyrovnalo a rozhodnout tak musela až závěrečná třetina. Tu zahájili lépe hosté a vytvořili si několik zajímavých šancí.
Srovnání přišlo osm minut před koncem, kdy horní roh branky vymetl Skácel. Postupně však iniciativu převzalo opět Velké Meziříčí a pět minut před koncem toho při vlastním oslabení využil Křenek. Minerva již srovnat skóre nedokázala a v úplném závěru ještě inkasovala do prázdné branky.
SKMB Boskovice – HHK Velké Meziříčí 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Hnilička, 32. Pelikán, 36. Skácel
I ve velmi okleštěné sestavě ale Minerva na domácím ledě ukázala, že je s ní stále nutné počítat. Na Velké Meziříčí domácí před slušně zaplněným hledištěm doslova vlétli a vytvořili si několik velkých šancí. Úvodní branku vstřelil již ve čtvrté minutě přesnou tečí Hnilička. Méně častěji, ale přesto nebezpeční, byli však i hosté. Jenže jak v první třetině, tak i ve zbytku zápasu si vylámali zuby na fantastickém Jaroslavu Chvátalovi v boskovické brance.
Minerva byla lepším týmem i ve druhé třetině a to v polovině utkání prokázal trefou do šibenice v přesilové hře Pelikán. A když o pět minut později po tlaku do brankoviště zvýšil Skácel již na 3:0, vypadalo to s Boskovicemi velmi dobře. Třetí třetina patřila výhradně Velkému Meziříčí, které tlačilo hlavně v přesilových hrách. Při plném počtu hráčů byl ale jejich tlak spíše platonický a domácí dovedli zápas do vítězného konce. Semifinále je tak nyní 1:1 na zápasy, další utkání se hrají v neděli 10.3 ve Velkém Meziříčí, v pátek 15.3 v Boskovicích a případný pátý duel 17.3 znovu v Meziříčí.(Luke)

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)