Boskovičtí florbalisté si připsali zbytečnou ztrátu

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 48/2007, vloženo dne 04.12.2007

Brno * Poslední dva zápasy v kalendářním roce čekaly v neděli boskovické florbalisty, kteří se vydali do brněnské sportovní haly VUT. Nejprve po zlepšeném výkonu porazili MZLU Brno, ve druhém zápase ovšem nešťastně podlehli domácím VFU Brno nejtěsnějším poměrem 5:6.
VSK MZLU Brno – FBO Sokol Boskovice 3:6 (0:0, 2:1, 1:5), branky: Cikánek 3, Havelka, Ošlejšek, Ševčík Pavel.
Utkání začalo dvěma rychlými šancemi Boskovic, ale Havelka v jasné pozici přestřelil a Peš trefil pouze břevno. Hosté byli dál lepším mužstvem, ale třetina skončila bez branek. Ve druhé se sice Boskovičtí ujali rychle vedení, Brnu se však podařilo slepenými brankami utkání otočit. V závěrečné části hosté promíchali sestavu, což vedlo k potřebnému oživení jejich hry. Rychle vyrovnali a vzápětí se dostali do vedení, na které ještě soupeř dokázal odpovědět srovnáním na 3:3. To bylo ale z jeho strany vše. Cikánek pak vrátil vedení na stranu Boskovic, které si pak už výsledek pohlídaly a přidaly další dva góly.
VSK VFU Brno – FBO Sokol Boskovice 6:5 (1:1, 2:2, 3:2), branky: Havelka 3, Peš 2.
Velmi vyrovnaný zápas měl nakonec šťastnější konec pro brněnské florbalisty. První třetina přinesla hodně ostrých střetů, a také po brance na každé straně. Ve druhé třetině utekli Boskovičtí už na rozdíl dvou branek, ale VFU v poslední minutě jejich náskok smazalo. Rozhodla až závěrečná část, do které hosté vstoupili rozhozeni zbytečnou přestávkovou hádkou. I přesto šli dvakrát do vedení, ale ani teď nedokázali vedení udržet. Soupeř totiž pokaždé srovnal a dvě minuty před koncem se dostal poprvé v zápase do vedení, které už do konce udržel.
Boskovičtí nastoupili v této sestavě: Kožoušek, Pfefr – Soldán, Chlup, Dvořák, Báča, Musil – Martínek, Cikánek, Ošlejšek, Ševčík Pavel, Peš, Krenar, Havelka, Ševčík Lukáš.

Boskovičtí florbalisté naplno bodovali - ze dne 17.10.2007 (3)
Florbalisté dostali poslední výprask - ze dne 26.04.2010 (2)