Boskovičtí florbalisté zakončili výbornou sezónu

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 14/2008, vloženo dne 05.05.2008

Boskovice * Výbornou sezónu, navíc okořeněnou postupem do jihomoravské ligy, mají za sebou florbalisté boskovického Sokola. „Chtěli jsme ukázat, že i v Boskovicích jsou dobří florbalisté, ačkoliv nemají takové zázemí, jako v jiných klubech. V postup jsme určitě doufali, ale nebylo to nic jednoduchého“ začal s hodnocením sezóny Matěj Havelka, nejlepší střelec soutěže.
Jednou z největších překážek pro Sokoly představoval azyl v Letovicích. „V Boskovicích bohužel není odpovídající sportovní hala, která tu hodně chybí. Jde hlavně o komplikované dojíždění na tréninky a zápasy. Věřím, že v Boskovicích by se přišlo podívat i více lidí, což vždycky pomůže“ poukazuje na problém chybějící sportovní haly boskovický útočník.
Nyní ale čeká na Boskovice příprava na vyšší soutěž a samozřejmě také na větší konkurenci. „Musíme si věřit, ale zároveň nesmíme přecenit své síly a nadále pořádně trénovat a úspěch se určitě dostaví. Máme vyhlédnuté nějaké posily, určitě by jsme potřebovali zkvalitnit rozehrávku. Vše je ale teprve před námi“ prozradil Havelka, podle kterého se celé mužstvo na účast ve vyšší soutěži těší. „Určitě se hodně těšíme, bude to pro nás něco nového. Odehrajeme více vyrovnaných zápasu, což teprve prověří sílu našeho týmu. Každopádně bych tímto chtěl pochválit celý tým za celosezónní přípravu, která byla více, než solidní“ zakončil Havelka. Boskovické Sokoly čeká během léta také účast na mezinárodním turnaji Hummel open game.
FBC Sokol Ivanovice na Hané - FBO Sokol Boskovice 4 : 5 (1:3,2:2,1:0)
branky: 15. Mach, 25. Podolan, 26. Vaverka, 33. Zápařka - 1.,10. Havelka, 4. Cikánek, 19. Krenar, 26.Ošlejšek
Do zápasu Boskovice vstoupily brzkým gólem a možná i proto byly v první třetině jednoznačně lepším týmem a až v poslední minutě první třetiny dokázaly Ivanovice snížit na 1:3. Druhou třetinu opět začal lépe tým Boskovic, ale Ivanovice stačily držet tempo a hlavně pořád korigovat výsledek. Do poslední třetiny sice šli domácí s dvougólovým vedením, takže mohli být klidnější, ale hned z kraje vstřelily Ivanovice kontaktní gól a poslední třetina se proměnila v boj o každý kousek palubovky. Nakonec se povedlo Boskovickým vedení udržet a tak si připsaly další vítězství.
FBO Sokol Boskovice - FBK Sokol Jedovnice 7 : 3 (3:2,2:0,2:1)
branky: 6.,36. Cikánek, 10.,20.,42. Havelka, 15. Ševčík L., 18. Musil - 6.,13.,30. Doležel P
Zápas měl být jednoznačnou záležitostí. Souboj jistých postupujících a posledního týmu tabulky z Jedovnic přinesl úvodní gól vstřelený do Boskovické branky. Na něj ale vzápětí dokázal odpověděl nejzkušenější hráč sokolů Cikánek. Od té doby už se hrálo víceméně na jednu branku. Jedovničtí sice dokázali z ojedinělých protiútoků ještě dvakrát skórovat, ale to nic neměnilo na tom, že si Boskovice jistě kráčely v posledním zápase sezóny pro tři body. Nakonec se skóre zastavilo na čísle 7:3 a sokolové mohli začít slavit zasloužený postup do Jihomoravské ligy.