Boskovičtí florbalisté v dalších zápasech nezaváhali

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 3/2008, vloženo dne 21.01.2008

Letovice * Další dvě výhry si připsali boskovičtí florbalisté v krajské soutěži a upevnili si tak pozici lídra tabulky. V letovické hale si poradili s brněnským Hattrickem B posíleným navíc o několik hráčů z A mužstva. Posléze si poradil i s posledním celkem soutěže Slavkovem.
FBO Sokol Boskovice – SC Hattrick Brno B 7:4 (3:0, 1:1, 3:3), branky: Krenar 2, Cikánek, Havelka, Chlup, Martinek, Peš.
Už od začátku hosté předčili domácí v rychlé kombinaci, ale Boskovičtí velkou bojovností a rychlým napadáním nepustili Hattrick do vážné šance. Navíc se sami prosadili, když Ošlejšek po ukázkovém zpracování napálil míč ze vzduchu rovnou do šibenice a o minutu později překonal hostujícího brankáře Krenar. Třetinu zkázy pro brněnský Hattrick dokonal po půl minutě Havelka, jenž dotáhl do konce přečíslení dva na jednoho.
Ve druhé třetině měl opět častěji míček Hattrick, ale nedokázal se vážněji prosadit. Na snižující gól dokázal odpovědět Krenar, a tak i do třetí části šly Boskovice s uklidňujícím náskokem. Ten se jim dařilo držet až do poloviny závěrečného dějství, kdy hosté dvěma rychlými góly stáhli náskok na rozdíl jediné branky. Klid ovšem domácím vrátil Chlup, který napravil své předchozí zaváhání v rozehrávce a tvrdou střelou pod víko rozvlnil síť hostující branky. Když se po chvíli trefil i kapitán Martinek, bylo rozhodnuto. Hosté sice ještě snížili, ale Peš v power play dal výsledku konečnou podobu.
Boskovičtí tak důležitý zápas zvládli na výbornou. Velký dík zaslouží „tahoun“ Cikánek, který nastoupil i s virózou a antibiotiky. Dále Ošlejšek, jehož bylo plné hřiště a znepříjemňoval hostům rozehrávku a také Báča, který neprohrál jediný osobní souboj.
FBO Sokol Boskovice - FBK Sokol Slavkov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0), branky: Havelka 3, Báča, Krenar, Peš.
Zápas se hodně podobal poslednímu vzájemnému měření sil, kdy Boskovice dovolily soupeři laxním přístupem držet krok. Domácí od začátku vedli, a to i díky brankáři Pfefrovi, jenž chytil trestné střílení. Soupeř ale pořád zlobil a dokázal se dotáhnout na rozdíl jedné branky. Až ve třetí třetině se podařilo boskovickým hráčům prolomit střeleckou smůlu a i díky hattricku kanonýra Havelky, který si už připsal 24 branku v sezóně, dali výsledku konečnou podobu.
Boskovičtí další vítězné zápasy odehráli v sestavě: Pfefr – Dvořák, Soldán, Musil, Báča, Chlup – Cikánek, Havelka, Ošlejšek, Martinek, Ševčík L., Peš, Krenar.

Pavel Ševčík

Boskovičtí florbalisté zakončili výbornou sezónu - ze dne 05.05.2008 (4)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (4)
Florbalisté dostali poslední výprask - ze dne 26.04.2010 (3)
Florbalisté s jednou výhrou - ze dne 30.03.2010 (3)
FBO se dál trápí - ze dne 17.03.2010 (3)
Florbalisté padli i doma - ze dne 01.03.2010 (3)
Existenční zápas nezvládli - ze dne 18.02.2010 (3)
Florbalisté s desítkou - ze dne 20.01.2010 (3)
Florbalistům se opět nedařilo - ze dne 29.10.2009 (3)
Florbalisté neúspěšní - ze dne 12.10.2009 (3)
Mistrovští florbalisté - ze dne 12.05.2009 (3)
Florbalisté s rozdílnými výkony - ze dne 31.03.2009 (3)
Florbalisté pokořili vedoucího - ze dne 12.11.2008 (3)
Přípravky hrály o sladký pohár - ze dne 18.03.2008 (3)
Boskovičtí florbalisté opět nezaváhali - ze dne 31.10.2007 (3)
Boskovičtí florbalisté naplno bodovali - ze dne 17.10.2007 (3)
Akce „Kdo je vidět, vyhrává!“ se uskutečnila v Boskovicích a Letovicích - ze dne 26.11.2023 (2)
Výtěžek Koláče pro hospic půjde na přístroje pro nemocné - ze dne 20.09.2023 (2)
Koupaliště otevírají, kempy hlásí téměř plno - ze dne 15.06.2023 (2)
Zámky zahajují sezonu, v Rájci vystavovali kamélie - ze dne 01.04.2023 (2)

Všechny články z tohoto čísla (3/2008):

Budou vybírat Miss Boskovicka
Co je to ŠIKANA?
Debata o parkovacích kartách
Devět členů opustilo kunštátskou organizaci ODS - Nesouhlasili s politikou vedení