Hokejisté prohrávají 0:2

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 5/2010, vloženo dne 01.03.2010

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Finálová série hokejového krajského play off zatím jasně vyznívá pro favorizované Moravské Budějovice. Ty dokázaly dvakrát těsně vyhrát a již v úterý tak mohou rozhodnout o svém postupu do baráže o druhou ligu.
HC Moravské Budějovice - SK Minerva Boskovice 3:1 (0:0,2:0,1:1)
Branky: 25.Fryhauf, 30.Krčál, 60.Oliva - 53.Světlík
Sestava: Hrachovina - Světlík, Buďa - Antoňů, Koš - Langer - Tatar, Kučera, Holý - Kurial, Tlamka, Chlup - Gabriška, Tůma, Vopálka - Styblík
Hodně oslabená vyrazila Minerva k prvnímu finálovému zápasu na půdu Moravských Budějovic. Na absenci obránce Maksy navázali útočníci Komínek, Stloukal, Šebek i Skokan. I tak nebyly Boskovice pro zkušeného soupeře, který se pro vyřazovací boje posílil o třebíčského útočníka Filu a ještě nedávno extraligového brankáře Kameše, lehkým soustem.
Po vyrovnané první třetině, kdy se oba týmy zaměřili na bezpečnou obranu a postupně hledali, jak na protivníka vyzrát, se rozehráli domácí. Druhá třetina rozhodně patřila Budějovicím, jejichž tlak hasil v úvodu brankář Hrachovina. Po pěti minutách byl ale i on krátký na přesnou střelu Fryhaufa.
Tlak domácích pokračoval a za dalších pět minut poslal Budějovice do vedení o dvě branky Krčál. Chvíli trvalo, než se Minerva dostala zpět do hry, ale nepovedenou druhou třetinu ukončila bez další inkasované branky.
V poslední části se hra vyrovnala a sedm minut před koncem dostali hosté výhodu vylepšené přesilové hry. Tu dokázal využit obránce Světlík a zdramatizoval závěr zápasu. V honbě za vyrovnáním odvolala na poslední minutu Minerva i brankáře. Toho využil Oliva a uzavřel skóre prvního zápasu na 3:1.
SK Minerva Boskovice - HC Moravské Budějovice 1:2 (1:0,1:1,0:0)
Branky: 28.Holý - 12.Cihlář, 28.Oliva
Sestava: Hrachovina - Buďa, Koš - Antoňů, Maksa - Langer, Honzek - Holý, Stloukal, Tatar - Skokan, Šebek, Chlup - Tlamka, Tůma, Kučera - Vopálka
Druhé finálové utkání rozehráli oba soupeři znovu opatrně. Přesto se hned po sedmnácti sekundách dokázal ke střele z úhlu dostat Fryauf. Po třech minutách jej po závaru před brankou doplnil i Jaskula, ale Hrachovina se vytáhl s výborným zákrokem. Z brejku navíc zahrozil Tatar, jehož jedovatá střela skončila v lapačce Ondrůje.
Moravské Budějovice v průběhu zápasu zdobily především perfektní protiútoky. Po jednom zahrozil znovu Fryauf. Z brejku ale hrozily i Boskovice. Šebkovi v ideální přihrávce na volného Skokana zabránil jen faul. V následné přesilové hře měl ale největší šanci hostující Fryauf.
Po dvanácti minutách zápasu přišlo první zaváhání, navíc na straně domácích. Po tlaku Budějovic nedokázali vyhodit kotouč ze své třetiny a ze třetí dorážky Hrachovinu prostřelil Cihlář. Vynikající šanci na vyrovnání měl dvě minuty před koncem první třetiny Holý, ale z mezikruží ve výborné šanci pálil jen do připraveného Ondrůje.
Druhá třetina začala velkou šancí Minervy. Šebek se Skokanem upalovali na jediného obránce, ten ale dokázal zblokovat přihrávku. Následovala chvíle boje o střední pásmo, kterou rozsekl až v sedmé minutě Ivan Ščepka. Jeho bombu zlikvidoval Hrachovina.
Hlavní děj zápasu začal v osmé minutě. Unikající Kučera byl faulován při vyložené šanci a následovalo trestné střílení. To Holý bez jediného problému proměnil. Šok čekal domácí fanoušky hned po rozehrání, kdy unikal hráč hostí, obránce mu hokejkou znemožnil střelbu a následovalo další trestné střílení. Ani Oliva se nemýlil a znovu poslal hosty do vedení.
Okamžitě přišly dva fauly Budějovic a téměř dvě minuty dlouhá přesilovka Boskovic proti třem. Při ní ale jen dvakrát probíjející se útočníci nebezpečně tečovali střelu.
Již při plném počtu hráčů na ledě se do výborných šancí dostali domácí Vopálka a Skokan, oba mířili nepřesně. Obrovskou šanci měl v poslední minutě na hokejce Holý, ale z mezikruží vůbec netrefil branku.
Do poslední části zápasu vstoupili hosté s taktikou hlavně ubránit nadějné vedení. K tomu přidali perfektní napadání a výsledkem byla velmi komplikovaná cesta Boskovic v boji za vyrovnáním. Holý navíc nevyužil další ze svých výborných šancí, když jej tváří v tvář vychytal Ondrůj.
Postupem času se na hokejky domácích hráčů vkradla nervozita a hosté málem trestali. Jeden brejk výborně zastavil Koš, druhý Maksa. V závěru zápasu se Minerva dostala do tlaku, kterému chyběly jen střelecké pokusy. Přišlo také odvolání brankáře, které však nevyšlo jak bylo v plánu.
Hrachovina vyjel na střídačku, do hry naskočil Holý a rozhodčí odpískal přílišný počet hráčů na ledě. Strhla se mela, Holý za atak rozhodčího dostal trest ve hře a utkání nakonec skončilo výhrou hostí o jednu branku.

Podobné články:
Jak obmění hokejisté družstvo? - ze dne 27.04.2023 (2)
Hokejisté se chystají na novou sezonu - ze dne 20.08.2020 (2)
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (2)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (2)
Měli jsme velkou šanci na úspěch, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 24.03.2020 (2)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (2)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (2)