Finále po sedmi letech

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 5/2010, vloženo dne 02.03.2010

Boskovice * Hokejová Minerva se po dlouhých sedmi letech dokázala probojovat do finále krajského přeboru Jižní Moravy. Semifinálovou sérii proti Kometě Úvoz hranou na dvě vítězná utkání, ukončila v nejrychlejším možném termínu.
SK Minerva Boskovice - HC Kometa Úvoz 7:2 (1:0,3:1,3:1)
Branky: 9., 23. a 58.Skokan, 30. a 52. Stloukal, 28.Holý, 52.Tlamka - 23. Klimeš, 44.Tůma
Sestava: Hrachovina - Světlík, Buďa - Antoňů, Maksa - Honzek, Koš - Holý, Stloukal, Komínek - Tatar, Šebek, Skokan - Tlamka, Tůma, Kučera - Vopálka
Domácí tým vstoupil do play off aktivně. Již v první minutě ujížděl Holý obráncům hostí. V konečném momentě jej ale faulem vyrušil protihráč. Následná přesilovka již takový tah na bránu neměla. Po sérii kombinací jako jediný ostře pálil Maksa. Kometa se k útočné aktivitě dostala až po třech minutách, kdy závar řešil pohotovým zákrokem Hrachovina.
Na první branku zápasu se čekalo do deváté minuty. Od modré tvrdě vypálil Maksa, odražený kotouč se dostal k volnému Skokanovi a debutant v boskovické sestavě se nemýlil. Další branku málem přidal po otočce Holý, ale o milimetry minul. Stejně jako bombou od modré Světlík. V závěru první třetiny o sobě znovu dali vědět hosté, ale Korvas na Hrachovinu nevyzrál.
V úvodu druhého dějství nabídli domácí soupeři hned dvakrát v řadě výhodu jednoho hráče v poli. A byť to dlouho vypadalo na klidné ubránění, nakonec se Kometa prosadila. Při závaru před brankou se nejlépe zorientoval Martin Klimeš a vyrovnal.
Boskovice se ale nenechaly zaskočit a ještě ve stejné minutě znovu vedly. Parádní brejk zakončil Skokan, kterého před zakončením strčil Aleš Surý, až se šikovný útočník rozplácl o mantinel. I přesto dokázal za letu skórovat. Nebýt Hrachoviny, v následné přesilovce málem ale chybu Budi využil Staněk.
V sedmé minuty zlomil hostující obránce při odpalu hůl, odražený kotouč zpracoval Komínek a hned hledal Světlíka. Ten z mezikruží pálil těsně mimo. Tlak Boskovic vrcholil o pár minut později. Při hře 4 na 4 se domácí dokázali trefit hned dvakrát. Nejprve po parádní kombinaci prvního útoku Holý a za chvíli sám před brankářem nezaváhal ani Stloukal. Samostatný únik Patrika Šebka navíc zastavila branková konstrukce.
A aby toho nebylo málo, za minutu orazítkoval tyč i obránce Honzek. Minerva v těchto chvílích na ledě doslova dominovala a hostům tekly nervy. Nejvíce Klimešovi, střelci zatím jediné branky Komety, který po hrubých atacích vůči hlavnímu rozhodčímu odešel předčasně do sprch. Pět minut přesilové hry ale domácí nevyužili a hlídali si vedení. To mohl narušit v posledních sekundách unikající Bažant. Hrachovinova lapačka ale čarovala.
Kometa i ve třetí třetině vložila veškeré síly do úvodního náporu. Staněk sice v úniku pálil jen nad, ale Tůma se za chvíli již nemýlil. Vypíchl domácímu obránci kotouč a nechytatelnou ranou utkání znovu zdramatizoval. Okamžitou odpověď měl na hokejce Skokan, ale netrefil odkrytou branku.
V té době již kombinovaná sestava domácích znovu převzala iniciativu a zejména druhý útok Brňanům zle zatápěl. Rozhodnutí zápasu přišlo až ve dvanácté minutě, když mezi kruhy najel obránce Světlík, jehož dělovku tečoval za Vrbova záda Stloukal. Pátá branka definitivně zlomila hostující odpor. Toho využil o minutu později i Tlamka, který zakončil ukázkový protiútok.
Hrdinou večera se nakonec stal nováček Ján Skokan, který dvě minuty před koncem po parádním vyšachování obrany dovršil střelou do prázdné branky hattrick.
HC Kometa Úvoz - SK Minerva Boskovice 2:3 (1:0,0:2,1:1)
Branky: 1.Zvolánek, 48.Roupec - 22.Antoňů, 34.Vopálka, 58.Holý
Sestava: Hrachovina - Světlík, Buďa - Antoňů, Maksa - Honzek, Koš - Holý, Stloukal, Tatar - Kurial, Šebek, Skokan - Tlamka, Tůma, Kučera - Vopálka
Do druhého utkání semifinálové série vstoupily Boskovice s další novou akvizicí v útoku. Jan Kurial z Břeclavi se sice na soupisce objevil již na začátku ročníku, premiéru v zápase si však odbyl až nyní. Početnou marodku naopak rozšířil Komínek.
Vstup do utkání se hostům vůbec nepovedl. Kometa začala aktivně a ihned se dostala do vedení, když kotouč za Hrahovinova záda poslal Zvolánek. Na výsledkové tabuli přitom svítilo pouhých třináct odehraných vteřin. Branka naštěstí hostující celek nepoložila. Naopak jej přinutila ke zvýšení aktivity a vyrovnání hry.
Brankově se dobrá práce boskovického týmu naplno projevila ve druhé třetině, když nejprve dokázal vyrovnat po kombinaci Skokana se Šebkem obránce Antoňů. Následně dovršil obrat skóre původně náhradní útočník Vopálka. Pracně vybojované vedení ale v závěrečné části vzalo za své a loňský kapitán Boskovic Roupec po rychlé akci vyrovnal.
Minerva však v letošní sezóně těží z velké síly v závěru zápasů. To potvrdila i tentokrát, když dvě minuty před koncem zařídil hostům vedení krásnou brankou Holý. Zaskočená Kometa, která se již zřejmě podvědomě připravovala na prodloužení, se na závěrečný tlak nezmohla a série tak skončila vítězstvím favorita v poměru 2:0 na zápasy.

Jak obmění hokejisté družstvo? - ze dne 27.04.2023 (2)
Hokejisté se chystají na novou sezonu - ze dne 20.08.2020 (2)
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (2)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (2)
Měli jsme velkou šanci na úspěch, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 24.03.2020 (2)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (2)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (2)