Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 16/2014, vloženo dne 28.08.2014

[Stálý odkaz na článek]

Muzeum ho nezajímalo
Horní Smržov
* Do muzea v obci Horní Smržov se vloupal v noci na středu 20. srpna dosud neznámý pachatel. Sbírky jej ale vůbec nezajímaly. Jakmile se dostal do budovy, zamířil si to rovnou do bufetu. Tam si vzal láhev tvrdého alkoholu a také dvacet krabiček cigaret. S tím se však nespokojil a vydal se vykrást ještě bývalou prodejnu potravin ve stejné obci. Ta je ale v současnosti prázdná, takže si tam neměl co vzít. Přesto způsobil celkovou škodu za téměř 10 tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a krádeže.

Viděli jste nehodu?
Blansko
* Policisté vyjížděli v pondělí 18. srpna k dopravní nehodě, která se stala v Blansku v ulici Poříčí na křižovatce s ulicí Ericha Roučky. Kolem tři čtvrtě na dvě odpoledne tudy projížděl podle prvotních informací policie řidič s osobním vozem pravděpodobně značky Škoda Favorit ve směru od Ráječka na Blansko a začal odbočovat vlevo. Nedal však zřejmě přednost v protisměru po hlavní silnici jedoucímu osmatřicetiletému motocyklistovi na motocyklu značky BMW. Ten se snažil střetu zabránit, nezvládl řízení a havaroval vlevo mimo silnici. Ke střetu s projíždějícím vozidlem nedošlo. Řidič motocyklu byl při havárii lehce zraněn, na motocyklu vznikla škoda za asi 50 tisíc korun.
Pro další šetření příčin nehody policisté potřebují informace od případných svědků, kteří se v místě nehody pohybovali. Pomohly by nám informace týkající se toho, co se na místě nehody stalo, identifikace vozidla nebo případně i jeho řidiče. V případě, že nám můžete poskytnout jakoukoliv informaci týkající se pondělní nehody, ozvěte se nám na telefon 974 631 251 nebo na tísňovou linku policie 158.

Vlak srazil ženu
Blansko
* K železničnímu neštěstí vyjížděli krátce před druhou hodinou ranní v úterý 19. srpna blanenští policisté. V blízkosti železničního přejezdu Blansko-město srazil nákladní vlak jedoucí směrem do Brna ženu. Ta po střetu s vlakem utrpěla velmi vážná zranění, která nebyla slučitelná se životem. Totožnost ženy policisté dále prověřují, v šetření také zůstává, proč k neštěstí došlo. Zatím však nebylo zjištěno cizí zavinění.
Kvůli šetření nehody byl provoz na trati přibližně až do půl páté ráno zcela zastaven, pak přibližně do sedmé hodiny musely vlaky jezdit pouze po jedné koleji.

Srazili se dva motorkáři

Blanensko
* Dvěma těžkými zraněními skončila jízda dvou motorkářů, kteří projížděli v pondělí 18. srpna odpoledne od Rájce-Jestřebí směrem na Kuničky na Blanensku. Jeden z nich ve věku pětačtyřiceti let na motocyklu Indian totiž začal odbočovat a ve stejnou dobu jej druhý motocyklista na motocyklu Harley Davidson začal předjíždět. Narazil tedy do zadní části odbočujícího motocyklu. Při střetu byli oba motocyklisté těžce zraněni, do nemocnice je musel transportovat vrtulník. Na motocyklech vznikla škoda za asi 200 tisíc korun. Silnice byla po dobu šetření nehody asi hodinu zcela uzavřená.

Motorkář měl v dechu 2,18 promile

Vavřinec
* Lehkým zraněním čtyřiatřicetiletého řidiče motocyklu skončila havárie, která se stala v neděli 17. srpna kolem půl páté odpoledne na silnici u obce Vavřinec na Blanensku. Řidič motocyklu jel příliš rychle, dostal smyk a havaroval. Motocykl Honda i s řidičem po pádu skončil v křoví mimo silnici. Policisté na místě zjistili, že motorkář byl pod vlivem alkoholu, v dechu měl 2,18 promile. Řidič sám přiznal, že pil předchozí den víno a whisky. Na motocyklu vznikla škoda za asi 150 tisíc korun. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Audi A6 v devadesátce 185 km/h
Blanensko
* V devadesátce jel 185 kilometrů za hodinu. Kdo by se chtěl pozastavit nad tím, co tyto počty znamenají, spíš by si možná tipnul, že jde o nějaký test výkonosti motoru automobilu. Bohužel se ale jedná o přestupkové jednání řidiče, které odhalila v sobotu 16. srpna v odpoledních hodinách policejní kontrola. Řidiče Audi A6 totiž zaměřil policejní radar na hlavním tahu Brno-Svitavy v úseku známém jako Perná na Blanensku. V místě, kde je povoleno zákonem jet maximálně rychlostí 90 km/h, policisté řidiči radarem naměřili rychlost jednou takovou - 185 km/h. Muž si tak za volant svého silného vozu zřejmě delší dobu nesedne. Za tento přestupek mu totiž hrozí zákaz řízení.
Kromě něj pak s dodržováním rychlosti měli problém i další řidiči. Policisté jich pokutovali celkem 15. Další z řidičů pak v sobotu odpoledne usedl za volant pod vlivem marihuany.

Chtěl mobil, dostal bonbóny
Boskovicko
* Rozčarováním skončila koupě značkového mobilního telefonu přes internet pro muže z Boskovicka. Ten si objednal přes internetový server použitý mobilní telefon značky Samsung, zaplatil za něj více jak 2 tisíce korun. Když však v těchto dnech přišel balíček, v němž přístroj měl být, muž v něm našel pouze balíček gumových medvídků, krém na ruce a krabičku od mobilu. Případ už si převzali boskovičtí policisté k dalšímu šetření.

Semafory cílem zloděje
Lažánky
* Nesvítící semafory překvapily v Lažánkách na Blanensku, kde se opravuje v současné době komunikace, projíždějící řidiče. Jak se brzy ukázalo, dopravu v místě rekonstrukce zkomplikoval dosud neznámý zloděj. V noci na pondělí 11. srpna zničil visací zámky krytů akumulátorů u semaforů a 12V zdroje si odnesl. Celkem tak způsobil škodu za téměř 5 tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.

Místo hub našel minu
Rudice
* Nečekané překvapení čekalo na houbaře, který se vydal během víkendu sbírat hřiby do okolí obce Rudice na Blanensku. U lesní cesty totiž nalezl v neděli 10. srpna kolem poledne munici. Muž ihned zavolal policii. Pyrotechnik při ohledání místa zjistil, že se jedná o nevybuchlou dělostřeleckou minu ráže 60 mm a nález si na místě převzal k dalšímu opatření. Vzhledem k odlehlosti místa nebylo nutné nikoho evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Do chatek pro nářadí
Adamov
* Zahradní chatky v Adamově na Blanensku navštívil v přesně nezjištěné době do neděle 10. srpna dosud neznámý zloděj. Přelezl plot, odcizil zámek, který zajišťoval dveře jedné z chatek a ukradl odtud pilu a sekyrku v celkové hodnotě asi 800 korun. Pak utrhl petlici sousední chatky, kde pobral plynovou lahev s hořákem, čerpadlo, rádio, dózu s příbory a nepohrdl ani dvoulitrovou lahví s pivem. Celkem tak dosud neznámý pachatel způsobil škodu za téměř 5 tisíc korun.Komentáře k článku

Zatím zde není žádný komentář
 

Zobrazit formulář pro přidání komentáře
Schovat formulář na přidání komentáře
*

*

*

Uložit komentář

Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Hledáme svědky dopravní nehody - U Lipůvky došlo ke střetu dvou vozidel - ze dne 08.11.2019 (1)
Šofér v husté mlze sjel na železničním přejezdu poblíž Blanska mimo vozovku do kolejiště - ze dne 21.10.2019 (1)
V Sebranicích na Vaculce se řidič proboural do domu - ze dne 15.10.2019 (1)
Policisté pomohli při záchraně lidského života u Letovic - ze dne 08.10.2019 (1)
Auta poničil vandal - hledá se viník - ze dne 04.10.2019 (1)
Cyklistka v obci Zboněk upadla na vozovku a nadýchala přes dvě promile - ze dne 16.09.2019 (1)
Opilý ujížděl policii v Sebranicích - ze dne 10.09.2019 (1)
Policie hledá zloděje, který překvapil nájemkyni v přízemním bytě na ulici Dukelská v Boskovicích - ze dne 24.08.2019 (1)
Pohřešovaný se může pohybovat v našem regionu - ze dne 20.08.2019 (1)
Ve Skalici nad Svitavou po sobě zanechal nápisy z výkalů a dvě poškozená vozidla - ze dne 01.08.2019 (1)
Přepadl řidiče s nožem mezi Rudicí a Olomučany - ze dne 13.07.2019 (1)
Zatímco spali ve stanu, někdo je okradl v kempu na Suchým - ze dne 06.07.2019 (1)
Patnáctiletý chlapec řídil auto v Blansku - ze dne 13.06.2019 (1)
Přes noc si nakradl tabák do zásoby ve Žďárné - ze dne 29.05.2019 (1)
Pátráme po seniorovi z Boskovicka - ze dne 22.05.2019 (1)
Dva muži zemřeli na kolejích - ze dne 07.05.2019 (1)
Opilá žena usedla ve Velkých Opatovicích za volant a bourala - ze dne 23.04.2019 (1)
Vandal poškodil hned tři vozidla v Boskovicích - ze dne 09.04.2019 (1)
Hádka vyvrcholila střelbou z plynové pistole - ze dne 22.03.2019 (1)

Všechny články z tohoto čísla (16/2014):

Rubrika: Zpravodajství
Bojovali o boskovický hrad
Hladinu Křetínky rozvířily dračí lodě
Hospodu nahradí společenské centrum
K památkám zájemce zavede turistický průvodce
Medu bude méně a navíc znovu podraží
Mladí myslivci zářili na finále soutěže
Opatovice budou žít zdravím
Ostrov zahájil rekonstrukci náměstí
Pražský hrad si půjčil kočár z Lysic
Předají dětem nové počítače
V Sudicích informují občany pomocí sms
V Žernovníku otevřeli novou rozhlednu
Valchovští hasiči slavili 120. výročí
Ve Svitávce přiblíží Löw-Beerovy vily
Vodárenská rozšířila svoje služby, provádí i stavby vodovodů
Zimní stadion patřil výstavním kočkám

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v druhé polovině září 2014
Galerie Pex vystavuje kresby a plastiky
Ibérica roztancovala Boskovice
Krajina Otylky mýma očima v Muzeu Boskovicka
Krystalizace v Galerii města Blanska
Pozvánka na vernisáž výstavy Výtvarná Litomyšl´14
Vystaví obrazy dvou malířů

Rubrika: Sport
Blansko povede Crha
Boskovice na vítězné vlně
Cyklisté závodili na Bukové
Další volejbalový turnaj
Hokejisté jsou již na ledě a lákají zvučnou posilu
Kunštát zdolal Lipovec
Mezinárodní kolová ve Svitávce
Mladíci budou bojovat o vyrovnání výsledku z roku 2004
Pohárový sen uťal Frýdek
První derby patřilo Boskovicím
Půlmaraton Moravským krasem 2014 s rekordní účastí běžců!
Soutěžili v sedmiboji
Trenér juniorské volejbalové reprezentace Jindřich Licek: Když se daří, můžeme porazit kohokoli
Truck trial bavil diváky v Kunštátě
Velké finále E.ON Junior Cupu nabídne tuhé boje i koncert Dary Rolins
Volejbalisté absolvovali soustředění
Výsledky fotbalových soutěží _3. kolo
Výsledky fotbalových soutěží _4. kolo
Zářili Koudelka i Klimeš

Rubrika: Představujeme
Boskovická obchodní pasáž Fáberka –„víc než jen zkratka“
Čertovská Vinotéka Boskovice, Plačkova informuje
DNY MARIANNE S DOBRÝM SPÁNKEM
Palírna Boskovice nabízí přírodní produkty, návrat k tradicím a nově otevřela řízkárnu
Poskytování základní péče je pro Nemocnici Boskovice klíčové
Test: Hyundai i40 kombi – vstupenka do ráje
Vše se odvíjí od podmínek pro rozvoj podnikání, říká František Sivera

Rubrika: Černá kronika
Nehoda komplikovala dopravu
Policie INFORMUJE
Ukradli přes sto tisíc

Rubrika: Napsali nám
Akce „You Dream We Run BRNO 2014“ podpoří děti s autismem
Akce ve Vyšším Brodě úspěšně završila dny přeshraniční spolupráce
Beach turnaje na Července
Brněnský rozhlas láká: oslavte devadesátiny s námi
Česká centra ve světě připomenou výročí Jana Švankmajera
Český rozhlas Brno slaví devadesátiny
Češi na kvalitě střechy nešetří, ukázal průzkum. Blížíme se Německu
Dalším partnerem jižní Moravy v Číně bude provincie Hainan
Dárce krve odmění Český rozhlas Brno koncertem
Dorotheum se vrací do Brna, bude přijímat umění do exkluzivních dražeb
Dotace pomůže vybudovat chráněné bydlení pro osoby s autismem
Hejtman jednal s guvernérem čínské provincie Hebei
Jídelna ze Zlína uvařila nejlepší školní oběd v republice
Kaufland pomohl otevřít nízkoprahové zařízení pro děti
Kraj nesouhlasí s termínem a způsobem uzavření Pisáreckého tunelu
Kraj pomůže Mutěnicím, které postihl přívalový déšť
Květiny i auta
Na opravy krajských silnic míří dalších téměř 26 milionů korun
Nejlepší vtipy za stovku knižně
Oslavy - Suchý
Pisárecký tunel bude v provozu i na podzim
Poděkování starosty Světlé
Portál Go to Brno získal v celorepublikovém srovnání městských turistických webů 2. místo
Pozvánka na Světový pohár
Přijďte v neděli fandit na Blanenskou desítku
Svojanov si letos prohlédlo již 40 000 lidí
Školní rok 2014/2015 v Jihomoravském kraji
Testy odhalily těžké kovy v nádobí i výrobky z PVC
V Ivančicích byl otevřen nový přechod včetně bezpečnostního osvětlení
V Karlových Varech bylo otevřeno SOS Sluníčko II
V prvním ročníku soutěže Muzeum Photo zaujali veteráni i opuštěná zákoutí
Vychází další speciál Sedmička Křížovky!
Vyjádření hejtmana k současnému vývoji krize na Ukrajině
Zahájení nového školního roku
Zahájení školního roku na ZŠ Blažkova