Představujeme Vám PMP Stavební & Realitní s.r.o., která Vás spolehlivě provede prodejem nemovitosti

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2023, vloženo dne 20.06.2023

[Stálý odkaz na článek]

Jednoduchý rozhovor pro Regionpress - Jak byste se v krátkosti představili?

Jana Ondruchová: - tak trochu workoholička, Katka - tak trochu flegmatička. Společně jsme skvělý tým fungující pod taktovkou “Petříka našeho právníka”.

Děláme si z toho teď trochu legraci, ale svoji práci nebereme na lehkou váhu. Ve většině případů pracujeme s celoživotními úspory našich klientů nebo s klienty, kteří se ocitli v nelehké životní situaci jako je např. rozvod, v jehož rámci dochází k vypořádání majetku.

Abychom to tedy shrnuli, zabýváme se prodejem nemovitostí a vším, co s procesem prodeje souvisí. Jsme realitní kancelář PMP Stavební & Realitní s.r.o. se sídlem v Brně a působností především v Jihomoravském kraji.

Katka Boháčková: Jsem rodačka z Jižní Moravy, miluji víno, svoji rodinu a práci, ve které jsem se našla a ráda bych se v ní rozvíjela i nadále a sbírala nové zkušenosti. Po studiu na střední škole jsem se vydala se svým manželem “na zkušenou” do zahraničí. V Anglii jsme žili dlouhých 14 let a po narození našich dvou dětí nastal čas vrátit se domů. S rodinou jsme si koupili dům nedaleko Letovic, který si postupně upravujeme dle našich představ.

Začátek mé pracovní kariéry po návratu do Čech začal v jedné boskovické realitní kanceláři, kde jsem začala sbírat své zkušenosti jako asistentka back office. Práce spočívající v administraci jednotlivých obchodních případů a podpora klientů mě velmi bavila, ale rovněž mě nadchla pracovní náplň kolegů - realitních makléřů.

Jana: Jsem rodačkou z Boskovic, žiji zde prakticky celý svůj život. Začínala jsem pracovat ve školství, kde jsem strávila skvělých 10 let, poté jsem působila 2 roky v gastronomii. Když přišla zajímavá pracovní nabídka z oblasti realit, nedalo se tenkrát odolat. Reality mě lákaly mnoho let, v oboru jsem se začala naplno vzdělávat a svět realit si zamilovala. Když se člověk do něčeho pustí, tak by do toho měl jít naplno.

Takže tu máme dvě realitní agentky! Jak jste se tedy poznaly?
Svedly nás k sobě právě reality a poznaly jsme se v realitní kanceláři, kde jsme spolu pracovaly. Ukázalo se, že se vzájemně doplňujeme a spolu s právníkem Petrem jsme vytvořili jedinečný tým. Petr má bohaté zkušenosti zejména v právním odvětví týkajícím se komplexně nemovitostí a dohlíží na zakázky především po právní stránce. My se zabýváme hlavně obchodem, akvizicí nových zakázek a průběhem prodeje. Všichni tři v oboru realit pracujeme několik let, máme bohaté zkušenosti a v tomto oboru se neustále vzděláváme.

Jaké jsou vaše budoucí plány a ambice pro rozvoj realitní kanceláře?
Naším klientem se při prodeji nemovitosti stává nejdříve prodávající. Je pro nás prioritou zajistit mu především maximální právní ochranu při prodeji jeho nemovitosti a současně prodat za co nejvyšší možnou cenu.

Většina lidí si myslí, že realitní služby spočívají v sepsání inzerátu a nafocení nemovitosti. Ano, to opravdu dokáže každý laik, ale tímto ta práce teprve začíná. V dnešní době při prodeji nemovitosti je nejdůležitější především správné vyhodnocení a nastavení prodejní ceny. Cena se nastavuje na základě vyhodnocení několika důležitých ukazatelů, zejména cenových map, zdrojů z katastru nemovitostí a rovněž na základě zkušeností realitního makléře. Dále je důležité nastavení strategie prodeje, časové osy obchodu, obchodní vyjednávání a splnění všech zákonných povinností při prodeji nemovitosti. Lidé si často neuvědomují, že při prodeji nemovitosti mají ze zákona povinnost předložit průkaz energetické náročnosti budovy, dokumentaci skutečného provedení stavby dle stavebního zákona, doklady vztahující se k nemovitosti (jako např. revizní zprávy, manuály atp.), upozornit kupujícího na veškeré možné nedostatky nemovité věci, a to jak faktické, tak právní, přičemž v mnohých případech toto prodávající nepovažují za důležité. Při nesplnění zákonných povinností v rámci prodeje nemovitosti se prodávající vystavují nebezpečí následků spočívajících v uplatňování práv z vadného plnění, požadavků na slevu z kupní ceny a případně i riziku soudních sporů a z nich plynoucích sankcí a nemalých nákladů na soudní řízení. Naším cílem a ambicí je tedy zajistit hladký průběh prodeje nemovitosti, na všechna rizika spojená s prodejem prodávajícího upozornit a zajistit veškeré podklady vyžadované zákonem tak, abychom eliminovali riziko sporu mezi prodávajícím a kupujícím. Především chceme, aby byli naši klienti i po letech od obchodu spokojeni a nemuseli řešit nepříjemnosti v podobě reklamací či soudních sporů.

Jakou roli hrajete při vyřizování právních a finančních záležitostí souvisejících s prodejem nebo pronájmem nemovitostí?
Pro naše klienty v rámci našich služeb zajišťujeme vyhotovení Průkazu energetické náročnosti budovy (tzv. PENB), Technický průkaz nemovitosti vypracovaný společností Nemopas, která se zabývá inspekcí nemovitostí, kdy certifikovaný inspektor posuzuje technický stav nemovitosti na základě zjevných projevů a neinvazivních měřících přístrojů, protože je důležité maximálně informovat kupujícího o technickém stavu prodávané nemovitosti. Snažíme se vyřešit různé právní vady nemovitostí, jako např. služebnosti (věcná břemena), špatný zákres v katastru nemovitostí, “černé stavby” a další. V neposlední řadě zajišťujeme smluvní dokumentaci a advokátní úschovu u spolupracující advokátní kanceláře.

Jaká doporučení byste měli pro lidi, kteří chtějí koupit nebo prodat nemovitost v současném tržním prostředí?
Aby neváhali a obrátili se na nás!

Jaký je váš přístup k marketingu nemovitostí? Jaké kanály využíváte k propagaci nabídek?
Před nedávnem se k nám do týmu připojila mladá a talentovaná studentka vysoké školy Eliška, co je bystrá jako liška! Má na starosti především propagaci na sociálních sítích, grafiku firmy a celkový vzhled našeho marketingu. K propagaci našich zakázek využíváme sociální sitě, nejnavštěvovanější realitní server sreality.cz a rádi točíme zábavná videa z nemovitostí.


Podobné články:
Festival uměleckých škol - ze dne 15.06.2023 (1)
Při úklidu našli pneumatiky i starý kabát - ze dne 18.05.2022 (1)
Nerealistické představy o cenách nemovitostí škodí prodávajícím a odrazují kupující - ze dne 12.10.2021 (1)

Všechny články z tohoto čísla (7/2023):

Rubrika: Zpravodajství
Boskovické kino spustilo druhý sál
Cyklovýlet s Vodárenskou zavítal letos na Jedovnicko
Diecéze odvolala kněze kvůli sexuálnímu deliktu
Dobrý den, keramiko
Festival dobrého jídla potřetí
Festival uměleckých škol
Koupaliště otevírají, kempy hlásí téměř plno
Letní kino slaví padesátku
Muzejní noci v Muzeum regionu Boskovicka
Olešnická čistírna zvýraznila čistící proces
Provoz školky o prázdninách
Pruh získal dotaci, nápad s kurníkem způsobil pozdvižení
Přejezd ve Skalici čeká uzavírka
Taneční škola Body Rockers uspořádala Dance gallery
Teplo v Boskovicích zlevňuje
Úspěch okresních záchranářů
V Sudicích opravují napětí
Ve Skalici otevřeli samoobslužnou prodejnu
Ve Žďárné otevřeli lesní stezku
Vyhlašují soutěž na sportovní areál
Zákaz ohňostrojů s jedinou výjimkou?
Zvuky a barvy židovské čtvrti

Rubrika: Kultura
Concentus Moraviae se vrací

Rubrika: Sport
Bayer druhý na dlouhém triatlonu
Bronz pro florbalové žáky
Červená zahrada patřila tanečníkům
Dvě zlaté pro Šebelovou i Martinka
Fotbalové soutěže se blíží do finále
Mezinárodní cesta boskovického aikida
Volejbalisté devátí v republice
Vorlického čeká dlouhá pauza

Rubrika: Představujeme
Představujeme Vám PMP Stavební & Realitní s.r.o., která Vás spolehlivě provede prodejem nemovitosti
Spokojený zákazník je pro Hodinářství Dokoupilová tou největší odměnou
Výrobce elektromotorů Baumüller oslavil třicet let na trhu

Rubrika: Napsali nám
Ciao Italia!
Dětská párty v Centru polytechnické výchovy
Na Svojanově oslaví den dětí s pohádkami
Zábavné odpoledne pro celou rodinu