Dvě zlaté pro Šebelovou i Martinka

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 7/2023, vloženo dne 05.06.2023

Boskovice * Početnou sbírku zlatých medailí, ale i dalších cenných kovů přivezli v posledních týdnech plavci SVČ Boskovice z několika různých závodů. Dařilo se hlavně v Kuřimi, kde cinkly dokonce čtyři zlaté kovy.
Pětice nejmladších závodníků se v polovině května představila na Velké ceně Kuřimi. A byla to velmi úspěšná výprava. „Tereza Šebelová obdržela zlaté medaile na 50 metrů motýlek a znak. Alexandr Martinek získal také dvě zlaté medaile, na 50 metrů prsa a volný způsob. A Běla Müllerová v hlavním závodě na 50 metrů prsa obdržela bronzovou medaili, ke které přidala v nejdelším závodě na 100 metrů polohového závodu ještě stříbrnou medaili,“ vyjmenovala úspěšný den trenérka Světlana Hrdličková s tím, že Marie Hanáková a Barbora Kafoňková si ještě vylepšily svá maxima.
Nebyl to ale v posledních týdnech jediný úspěšný závod boskovického oddílu. Brněnský bazén na Lesné v minulých dnech hostil mezinárodně obsazené závody Májové Brno, na kterých se představila pětice boskovických plavců. „Nejlépe si vedl Václav Drábek, který ukázal, že patří v republice na špičku ve své věkové kategorii v prsařských disciplínách. Zvítězil na 200 metrů a přidal třetí místo na poloviční trati,“ uvedl trenér Jan Horák. Na stupně vítězů ale dosáhla také Kristýna Nezvalová, která v závodě na 100 metrů znak obsadila třetí místo. A na dvojnásobné distanci doplavala se ztrátou sedmi setin vteřiny čtvrtá. Osobní maxima si současně zvedli Ondřej Sýkora, Tomáš David a Pavlína Hanáková. Do Brna v rámci Krokodýlího šplouchu zamířila také trojice plavců ročníku 2014. Každý závodník plaval dvě disciplíny a dohromady získali pět medailových umístění. Alexandr Martinek vybojoval vítězství na 50 metrů prsa a volným způsobem, Běla Müllerová si odvezla stříbrné na 50 metrů prsa a volný způsob a Tereza Šebelová stříbro na 50 metrů znak.(Luke)

Zlato pro Müllerovou i štafety - ze dne 16.02.2024 (4)
Zlaté závody pro plavce - ze dne 19.04.2023 (4)