Brněnské celky na boskovické Sokoly nestačily

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 10/2008, vloženo dne 11.03.2008

Letovice * Spanilou jízdu předvádějí boskovičtí florbalisté v Jihomoravském přeboru. Nepřerušili ji ani v letovické sportovní hale, kde uspořádali další turnajové kolo. Zde si totiž Sokolové poradili s oběma brněnskými výběry.
FBO Sokol Boskovice – VSK MZLU Brno 9:2 (3:0, 2:1, 4:1), branky: Cikánek 3, Havelka 2, Musil 2, Ševčík Pavel, Krenar.
Když kanonýr Havelka už v jedenácté vteřině rozvlnil síťku brněnské branky, bylo jasné, že boskovičtí florbalisté jsou při střelecké chuti. Zato brankář Kožoušek se zejména v úvodní třetině dost nudil. Neustále se totiž hrálo na polovině soupeře, kterého od většího přídělu gólů zachránil pouze výkon brankáře.
Po změně stran sice Brno snížilo, ovšem případné komplikace odmítl hned vzápětí Havelka, jenž zvyšoval na 4:1. Prakticky až na pár úniků soupeře, při nichž se vyznamenal gólman Koužoušek, se opakoval scénář z úvodního dějství.
Poslední třetina pak byla rovněž v jednoznačné režii boskovického celku, který si patřičně zvedl sebevědomí před těžkým zápasem proti nepříjemnému soupeři.
FBO Sokol Boskovice – VSK VFU Brno 5:0 (2:0, 2:0, 1:0), branky: Havelka 2, Cikánek 2, Ševčík Lukáš.
Proti VFU se nehraje Sokolům dobře. Zápasy jsou totiž spíše testem na nervovou soustavu. Důležité je totiž neoplácet, což boskovičtí hráči zvládli na výbornou. I když se brněnský klub vytasil několika zákroky z rejstříku těch nepovolených, Boskovice oplácely jedinou správnou mincí – aktivní hrou a především úspěšnou střelbou. A když navíc skvěle zachytal brankář Pfefr, svítilo na konci zápasu na ukazateli stavu vynikající skóre 5:0.
Dvě výhry už prakticky posunuly boskovické borce z prvního místa do vyšší florbalové společnosti. O víkendu se o to zasloužila sestava: Kožoušek, Pfefr – Dvořák, Soldán, Chlup, Musil, Havelka, Cikánek, Ševčík Pavel, Peš, Krenar, Ševčík Lukáš, Ošlejšek, Martinek

Boskovičtí florbalisté zakončili výbornou sezónu - ze dne 05.05.2008 (2)
Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (2)
Boskovičtí Sokolové udělali další důležitý krok k postupu - ze dne 20.02.2008 (2)