Nobica dostala pořádnou lekci

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 10/2008, vloženo dne 10.03.2008

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Poslední přípravný zápas před startem jarní části fotbalové divize boskovickým fotbalistům pořádně zhořknul. V utkání proti třetiligové Bystrci totiž především díky mizernému výkonu v obraně inkasovala Nobica hned pět branek.
FC Nobica Boskovice – FC Dosta-Bystrc Kníničky 0:5 (0:2), branky: Kalina 2, Fiala, Zedníček, Logara.
Sestava Boskovic: Šmíd – Vlasák (45. Müller), Janíček (55. Vykoukal), Václavek, Horák V. (58. Horák J.), Preč, Vorlický, Martínek L. (45. Ošlejšek), Martínek P. (55. Doležel), Havlíček, Ducháček.
Boskovičtí si v posledních týdnech proti slabším soupeřům zvýšili střelecké sebevědomí a svoji formu chtěli otestovat proti kvalitnímu soupeři. Bystrc si ale již během prvních minut dokázala vytvořit solidní tlak, který již po pěti minutách vyústil v první branku.
Ani poté se obraz hry moc nezměnil. Až po dvaceti minutách Preč pořádně prověřil Krajíčka.
Šok pro domácí přišel v nastaveném čase prvního poločasu. Šmíd nejprve dobře vyřešil dvě ošemetné situace, ale do třetice už neměl nárok. Do pokutového území vtrhl totiž Zedníček, vyšachoval obránce i s brankářem a nahrál volnému spoluhráči před úplně prázdnou branku.
Bohužel pro domácí druhá půle začala přesně tak, jak první skončila. Bystrc totiž už po čtyřech minutách dokázala využít rychlý protiútok a definitivně tak zlomit možný odpor domácího mužstva. Boskovická obrana začala kupit chybu za chybou a tlak Bystrce pochopitelně narůstal.
Během druhého poločasu se defenzíva domácích naprosto rozpadla a výsledkem byly další dvě branky ve Šmídově síti, dva góly neuznané díky ofsajdům a několik nevyužitých šancí hostů. Nobica se do útoku dostávala opravdu jen sporadicky a když se to povedlo, stejně nedokázal Havlíček ani Ošlejšek zamířit mezi tyče.
„Bystrc potvrdila kvalitu, která je tak o dvě třídy vyšší než naše. My jsme měli stejně jako celou přípravu problémy v defenzívě. Bystrc hrála balony za obranu, což chci po svých hráčích i já, ale na rozdíl od nás to soupeř zvládl dokonale. Můžeme prohrát, ale jde o to, jakým způsobem,“ prohlásil varovně trenér Rostislav Václavíček s tím, že poslední zápasy nebyly tím pravým měřítkem. „Naši sílu pořádně prověří až mistrovské utkání,“ zakončil Václavíček.
Boskovičtí se na startu divize budou muset obejít bez brankáře Michal Čecha, který stále nedoléčil zranění.