Promarnili šanci na zisk tří bodů

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 36/2007, vloženo dne 13.09.2007

Rájec-Jestřebí * Další bodovou ztrátu si připsali fotbalisté Rájce. Skvěle rozehranou partii proti rovněž se trápícím Hrušovanům i přes několik jasných gólových šancí totiž nedokázali dotáhnout do konce. Dělba bodů tak nakonec znamenala jediné – oba celky i po vloženém 15. kole zůstávají na chvostu tabulky s pouhými dvěma body.
MKZ Rájec-Jestřebí – Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 1:1 (1:0), branky: 3. Vojtíšek z pen. – 82. Horák.
Sestava Rájce: Polák – Hájek, Kolář, Vojtíšek, Peniak, Maroši (76. Smital), Flígl, Šmerda, Zouhar, Haničinec (85. Holý), Dupal.
Fotbalového boha urazili v deštivém počasí fotbalisté Rájce. V zápase proti poslednímu diviznímu celku neproměnili několik vyložených gólových příležitostí, naopak těsně před koncem inkasovali a přišli o dva body. „V poločase to klidně mohlo být 3:0 a pak jsme si mohli zahrát pěkný fotbal. Jenže místo toho se stále trápíme,“ zklamaně pronesl Aleš Vojtíšek.
Právě Vojtíšek, který nastoupil na místě stopera, dostal rájecký tým do vedení. Už ve 3. minutě proměnil penaltu, kterou sudí nařídil za ruku v pokutovém území. „Zatím dáváme góly pouze ze standardek,“ poznamenal úspěšný exekutor.
Do kabin mohli jít domácí v ještě lepším rozpoložení, jenže Haničinec v super šanci vyprášil rukavice gólmana Zbořila a následnou dorážku Dupala zneškodnil obránce. „Takové šance prostě musíme proměňovat,“ nemohl být spokojený Vojtíšek, který pak v zadních řadách rájeckého mužstva musel trpět. Především při pohledu na neúspěšný střelecký pokus Marošiho a zmatek ve vápně hostujícího celku po rohovém kopu. Ale hlavně v 73. minutě. Na mokrém trávníku uklouzl Šrom, čehož využil kapitán Šmerda. Ač běžel sám na branku, zakončil prachbídně. Místo tvrdé střely volil lob, který skončil mimo branku. „Co k tomu říct, takhle trestuhodně prostě nesmíme šance zahazovat. Ale není to jen o Martinovi, gól mohli vstřelit i další hráči. Neproměněné příležitosti pak totiž strašně mužstvo sráží,“ uvedl Aleš Vojtíšek.
Kalich hořkosti pak museli vypít ráječtí fotbalisté v 82. minutě. Brankář Polák nedoskočil na míč po centru Vavříka, neobsazený Horák pak prakticky hlavičkoval do prázdné branky – 1:1. „Takové góly nemůžeme dostávat. Když už branky nedáme sami, musíme jim zabránit. Zvláště když vedeme. Zbytečně jsme tak přišli o tři body,“ zlobil se Aleš Vojtíšek.

Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (2)