Druhé okresní derby nemělo vítěze

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 36/2007, vloženo dne 11.09.2007

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Divizní derby mezi fotbalisty Nobiky Boskovice a MKZ Rájec-Jestřebí skončilo remízou. Zápas byl plný zvratů a zajímavých momentů. Diváci se tak zejména v druhé půli rozhodně nenudili.
FC Nobica Boskovice – MKZ Rájec-Jestřebí 2:2 (0:1), branky: 61. Havlíček, 88. Martínek P. – 15. a 76. Vojtíšek, ČK: 75. Horák.
Sestavy - Boskovice: Čech – Martínek P., Janíček J., Horák V., Stříž (31. Müller, 83. Janíček K.), Havlíček, Václavek, Martínek L., Preč, Ošlejšek (83. Pavel), Vorlický; Rájec: Polák - Bílý, Kolář, Vojtíšek, Hájek, Maroši (79. Holý), Flígl, Šmerda, Haničinec (69. Smital), Dupal, Zouhar.
Po úvodní oťukávané se chvíli čekalo, než se oba týmy dostanou do tempa. Jedinými zajímavými momenty byl dvojitý roh Boskovic, po kterém se neprosadili Janíček se Střížem a střela rájeckého Vojtíška, která ale skončila mimo tyče domácí branky. První pěknou akci zápasu si tak přichystala až po deseti minutách hry domácí Nobica. Vorlický dokázal i přes dva hráče přihrát Havlíčkovi, který okamžitě našel ve vápně Ošlejška. Jeho střela ale proletěla jen těsně mimo Polákovy branky.
V úvodu zápasu to byly Boskovice, kdo měl mírně více ze hry. Ale když se neuchytil nakrátko zahraný přímý kop ani Ošlejškova tvrdá rána z dálky, udeřili hosté. Ostrostřelec Aleš Vojtíšek se postavil k přímému kopu zhruba ze dvaceti metrů a nekompromisně poslal míč za Čechova záda.
Obraz hry se rázem změnil. Boskovice, zaskočené úvodní brankou, se již nedokázaly dostávat do šancí. Zato Rájec vydatně pookřála a Zouhar dvakrát nebezpečně prověřil domácího brankáře. Jeden z klíčových momentů přišel v pětadvacáté minutě. Domácí stoper Horák evidentně stáhl v pokutovém území pronikajícího Zouhara. Opodál stojící rozhodčí ale jasnou penaltu neodpískal.
Oba týmy si až do konce první půle hlídaly střed hřiště. Za Rájec ovšem mohl dvakrát zvýšit stoper Kolář, ale ani hlavička ani pohotová střela Čecha nepřekvapily. Za Boskovice mohl skórovat kapitán Pavel Martínek, ale prováhal vhodný moment ke střele. V nastaveném čase pak ještě domácí brankář trestuhodně podběhl centr a překvapený Zouhar pouze přestřelil prázdnou branku.
Do druhé půle vstoupila Nobica velkým tlakem. Hned po necelé minutě se k hlavičce dostal nejmenší muž na hřišti Preč, ale jeho zdařilý pokus dokázal Polák konečky prstů vytěsnit. O chvíli později na hranici pokutového území nebezpečně kombinovali Preč s Vorlickým, ale ani jeden se neodhodlal ke střele.
Tlak Boskovic vrcholil v jednašedesáté minutě a opět u toho byl aktivní Preč. S Havlíčkem narychlo rozehráli autové vhazování a domácímu kanonýrovi se na hranici vápna otevřel prostor ke střele. Parádní ranou k protilehlé tyči vyrovnal. Byl to vůbec první Havlíčkův gól po návratu do Boskovic.
Vstřelená branka domácí ještě více nakopla a na rájeckou branku se valil jeden nebezpečný výpad za druhým. Müllerův centr jen těsně minul Havlíček a Preč dorážel pouze do Poláka. Z dálky vypálil Horák, ale jeho střelu taktéž zneškodnil zkušený rájecký brankář.
Zpět do hry se hosté dostali v 75. minutě, když domácí Horák uviděl přísnou červenou kartu za srážku s pronikajícím útočníkem. Z nabídnutého přímého kopu se opět parádně trefil Vojtíšek a poslal Rájec znovu do vedení.
Poslední slovo měla ale oslabená Nobica. Po rohovém kopu se míč odrazil k Pavlu Martínkovi, který ho z voleje za Polákova záda. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou remízou.