POLICIE informuje

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 40/2007, vloženo dne 08.10.2007

[Stálý odkaz na článek]

Neznámý pachatel se vloupal 30. září do osobního automobilu zaparkovaného v obci Kuničky. Zloděj z auta ukradl autorádio za 4 tisíce.
O motocykl značky Honda v hodnotě 200 tisíc přišel 28. září jeho majitel na ulici Pražská v Letovicích. Zloděj totiž rozlomil zámek, kterým bylo uzamčeno přední kolo a poradil si i s aktivním imobilizérem.
Zlaté šperky, CD přehrávač, skleničky, parní vysavač, satelitní přijímač, DVD rekordér, osm desítek originálních CD a DVD nosičů, videokameru, dva fotoaparáty a kufr ukradl dosud nezjištěný zloděj 29. září z rodinného domu v Lažanech. Majitel nahlásil škodu ve výši 220 tisíc.
Pětadvacetiletý muž z Břeclavi je stíhán policií pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu za to trest odnětí svobody až na šest měsíců. Důvodem pro stíhání je skutečnost, že na Blanensku opakované řídil osobní automobil, i když dobře věděl, že mu blanenský Okresní soud uložil zákaz řízení všech motorových vozidel až do listopadu roku 2009.
Dva visací zámky odstranil ze stavební boudy neznámý pachatel 1. října v Hrádkově. Snadno si pak mohl odnést stavební pěch, úhlovou brusku, čerpadlo a prodlužovací kabel. Způsobil škodu za 64 tisíc.
Neznámý pachatel se vloupal 1. října do dílen firmy Vesp v obci Žernovník. Ze skříní ukradl brusku, plechovou krabici na nářadí, sady trháků a stranových klíčů a další nářadí či nástroje. Majitel nahlásil škodu ve výši 12 tisíc.
Deset litrů benzinu odčerpal ze zaparkovaného automobilu neznámý zloděj 3. října na ulici Hliníky ve Velkých Opatovicích. Navíc poškodil nádrž, když ji navrtal z boční strany. Způsobil tak škodu ve výši 1,3 tisíce.
Dosud nezjištěný zloděj se vloupal 3. října do rodinného domu v Bedřichově, kam se dostal přes garáž. Z objektu ukradl šperky a finanční hotovost. Majitel nahlásil škodu ve výši 28 tisíc.
Sedmadvacetiletý muž se na ulici Vodní v Blansku bavil tím, že cihlou několikrát udeřil do zvonků u vchodových dveří. Tím způsobil majiteli škodu ve výši přesahující 8 tisíc korun. Za tuto v uvozovkách zábavu však bude pykat. Policisté ho totiž usvědčili, muži tak za poškozování cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Bezpečnou vzdálenost nedodržela 28. září u Bořitova sedmatřicetiletá řidička za osobním vozidlem, které muselo zpomalit. Při nárazu odhodila vůz na před ním stojící auto. Nikdo nebyl zraněn, škoda se vyšplhala na 120 tisíc.
O den později dvaadvacetiletý řidič kvůli rychlé jízdě a hlavně podnapilosti nezvládl u Skalice nad Svitavou řízení.Vyjel mimo vozovku, kde narazil do silničních svodidel a následně i betonového tělesa mostu. Přitom utrpěl lehké zranění. Při dechové zkoušce policejní přístroj naměřil 1,87 promile alkoholu. Mladý řidič musel odevzdat svůj průkaz. Škoda činila 71 tisíc.
Rychlost a alkohol se podepsaly pod dopravní nehodu také 29. září u devětadvacetiletého řidiče, který v pravotočivé zatáčce v obci Světlá vyjel se Škodou Felicia do levého jízdního pruhu. Zde se čelně střetl s protijedoucím automobilem. Viník nehody utrpěl lehké zranění, dechový přístroj mu naměřil 1,79 promile. Škoda představovala 70 tisíc.
Na špatnou viditelnost v mlze doplatil 30. září osmatřicetiletý řidič u Bořitova, když nedodržel bezpečnou vzdálenost. Narazil tak do vozidla, které muselo zpomalit. Vznikla tak škoda za 45 tisíc.
A bezpečnou vzdálenost nedodržel také devětadvacetiletý motocyklista 30. září na ulici Dukelská v Boskovicích, který narazil do odbočujícího vozidla. Při nárazu nebyl nikdo zraněn, škoda činila 70 tisíc.
První říjnový den boural jednašedesátiletý řidič u Černé Hory. Nedal totiž přednost v jízdě při vjíždění na kruhový objezd. Způsobil škodu za 16 tisíc.
Kratičký spánek za volantem se nevyplatil dvaašedesátiletému řidiči 1. října u Lipůvky. Dostal se totiž vlevo mimo vozovku, kde narazil do zaparkovaného vozidla. Při nárazu nebyl zraněn, vznikla však škoda za 50 tisíc.
Divoké prase vběhlo z bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy třiašedesátiletému řidiči 2. října u Skalice nad Svitavou. Řidič srážce nedokázal zabránit, divočák střet nepřežil. Na autě vznikla škoda ve výši 6 tisíc.
Do vozidla zpomalujícího kvůli opravě silnice narazil 2. října u Bořitova šestapadesátiletý řidič. Náraz byl přitom tak silný, že vůz odhodil na další auto. Nikdo nebyl zraněn, odhadnutá škoda činila 30 tisíc.
Náležitě pozorně se nechoval při odbočování vlevo pětatřicetiletý řidič nákladního automobilu 2. října v Ráječku. Přehlédl tak předjíždějící osobní vůz, do něhož narazil. Škoda byla vyčíslena na 55 tisíc.
Policejní hlídka zastavila 3. října dvaadvacetiletého řidiče v Blansku, u kterého provedla dechovou zkoušku. Ta byla negativní, ovšem kvůli mladíkově špatné artikulaci se policisté rozhodli pro test na drogy a omamné látky. Jejich podezření se potvrdilo, test prokázal užití pervitinu, amfetaminu a extáze. Další jízda byla samozřejmě řidiči zakázána.
Pořádně posilněný o alkohol usedl za volant devětatřicetiletý řidič.V Knínicích ho však načapala policejní hlídka. Muž nadýchal 3,38 promile, nyní mu za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
V místech, kde není dostatečný rozhled, začal předjíždět šedesátiletý řidič 3. října u Doubravice. Nevyplatilo se mu to, neboť zrovna v protisměru se vyřítil automobil, do něhož čelně narazil. Oba řidiči a jeden spolujedoucí utrpěli lehká zranění. Škoda činila 70 tisíc.
Rychlejší jízdu si dopřával dvacetiletý řidič 3. října na cestě z Blanska do Šebrova. Ovšem jen do té doby, kdy při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk. Následně totiž vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do ocelového zábradlí betonového mostu. Nakonec se s autem převrátil do potoka. Při nehodě nebyl zraněn, dechová zkouška na alkohol byla negativní. Vyčíslená škoda představuje 110 tisíc.
Srna vběhla z bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy čtyřiadvacetiletému řidiči 4. října u Lipovce. Ten již nedokázal střetu zabránit. Při srážce se zvěří vznikla škoda ve výši 31 tisíc.
Náležitě pozorně se nechoval 4. října v Lipůvce šestačtyřicetiletý řidič, který při couvání narazil do chodkyně. Žena upadla na zem, při pádu utrpěla lehké zranění.
Čtyřiašedesátiletý řidič nákladního vozidla posilněný alkoholem jel 4. října v obci Rozseč rychleji, než to dovoloval dopravně technický stav komunikace. V levotočivé zatáčce ovšem vůz přestal ovládat, vyjel tak mimo komunikaci, kde sjel do silničního příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění, při dechové zkoušce nadýchal 1,55 promile. Šofér se policistům přiznal, že před jízdou vypil jednu desítku. Samozřejmě jim musel odevzdat řidičský průkaz. Škoda na autě byla odhadnuta na 80 tisíc.
Nepozorný při předjíždění byl dvaačtyřicetiletý řidič 4. října na cestě z Ráječka do Rájce. Narazil totiž bočně do Fiatu. Ten následně vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění, škoda představovala 80 tisíc.
Sice zvládl předjíždění, ovšem zalekl se protijedoucího autobusu. Právě tento moment předcházel nehodě dvaačtyřicetiletého řidiče 4. října u Černé Hory. Začal totiž brzdit, navíc strhl řízení doprava. Jenže po tomto manévru dostal smyk a havaroval vlevo mimo vozovku. Při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění dvaapadesátiletá spolujedoucí, s nímž byla převezena do boskovické nemocnice. Škoda činila 20 tisíc.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Pro dvě drahá kola zloděj vyrazil do kempu v Jedovnicích - ze dne 07.10.2020 (1)
Opilý řídil elektrokoloběžku po Boskovicích - ze dne 06.10.2020 (1)
Motorkář se srazil s cyklistou mezi Rájcem a Bořitovem, cyklista vyjížděl z cyklostezky - ze dne 05.10.2020 (1)
Řidič vozidla při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, - ze dne 30.09.2020 (1)
U Crhova se srazilo osobní auto s traktorem - ze dne 19.09.2020 (1)
Stavbu navštívil zloděj. Zmizelo pracovní nářadí v hodnotě přesahující sto tisíc korun - ze dne 05.09.2020 (1)
Dítě uvízlo v kontejneru na textil a bylo transportováno leteckou záchrannou službou do nemocnice - ze dne 19.08.2020 (1)
Předjíždějícího motorkáře srazilo auto mezi obcemi Šebrov a Blansko - ze dne 15.08.2020 (1)
Zpronevěřil firemní peníze. Vymyslel si loupežné přepadení - ze dne 12.08.2020 (1)
Falešná exekutorka vylákala po telefonu peníze. Poškozená žena zaplatila téměř 53 tisíc korun - ze dne 03.08.2020 (1)
Hledáme dívku, která je na útěku výchovného ústavu - ze dne 01.08.2020 (1)
Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Plačícího dítěte u silnice si povšiml muž - ze dne 28.07.2020 (1)
Cyklista nezvládl v klesání průjezd pravotočivou zatáčkou a na místě zemřel - ze dne 23.07.2020 (1)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)
Honička skončila na polní cestě, kde se spolujezdkyní havaroval - ze dne 11.06.2020 (1)
Opilý řidič se dal před policisty na útěk - ze dne 05.06.2020 (1)
Tragická dopravní nehoda u Svitávky - Mladá řidička střet s dodávkou nepřežila - ze dne 27.05.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (40/2007):

Rubrika: Zpravodajství
„Četník“ v lysické knihovně
Knihovna jako místo pro setkávání
Lázně vylepšují zázemí
Letos naposledy poradí
Mateřské školy v Boskovicích hlásí plno
Mohou se těšit na nové chodníky
Na boskovický Kras byl vyhlášen konkurz
Na místní Agendu dostali 20 tisíc
Nový projekt promění podobu Bochořákova náměstí
Olympijské zápolení letovických mateřských škol
Pionýři ve westernovém městečku uklízeli, poté se bavili
Pomozme etiopským dětem plnit sny
Povedenou výstavou oslavili výročí
Školky v regionu zaznamenaly mírný nárůst dětí
Učitelka na cestách - Genna Hegyeshalmy
Už teď myslí na zimu i na vánoce
Většinu bytů odkoupí současní nájemníci
Začnou přípravné práce na stezku pro pěší i cyklisty

Rubrika: Kultura
Galerii rozzáří obrazy Otakara Vystrčila
Struny rozezní folkový kytarista
Vlastimil Vondruška pokřtil knihu

Rubrika: Sport
Atlas potrápil favorizované Pepino
Basketbalový přehled
Fotbalový SERVIS
Hokejové béčko vyjíždí také na led
Kam za sportem
Minerva získala v derby první body
Nasazení rozhodčích OFS Blansko
Padli v prodloužení
Po přestřelce se radoval Žďár
Přes sto plavců si nechalo změřit čas
Volejbal
Výsledkové trápení Boskovic pokračuje
Začaly boje pod vysokou sítí

Rubrika: Černá kronika
POLICIE informuje

Rubrika: Kassikova kronika
Neděle 30. září 2007: Karolín

Rubrika: Napsali nám
Ostrov Hvar ožil českým zpěvem a hudbou
Projekt pokračuje
V Lysicích vystavuje Ladislav Rolný
z Našeho pohledu
Zámek se hemžil dětmi