Po přestřelce se radoval Žďár

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 40/2007, vloženo dne 08.10.2007

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Fotbalisté Nobiky Boskovice opět nedokázali vyhrát. V domácím zápase se Žďárem si navíc nepřipsali do tabulky ani bod. Hosté sice vedli rozdílem tří branek, ale Boskovice se ještě dokázaly do utkání vrátit. Kýžený bod ale získat nedokázaly.
FC Nobica Boskovice – FC Žďas Žďár nad Sázavou 3:4 (0:2), branky: 51. Martínek L., 87. Havlíček, 90. Vlasák - 25., 48. a 90. Zedníček, 26. Bratršovský.
Sestava Boskovic: Čech – Müller (84. Pavel), Martínek P., Janíček, Preč, Havlíček, Václavek, Martínek L., Horák J., Stříž, Bárta (62. Vlasák).
Nobica vstoupila do zápasu s vůlí konečně prolomit výsledkovou mizérii posledních kol a po dlouhé době si na konto připsat plný počet bodů. A úvod zápasu tomu také nasvědčoval. Proti favorizovanému Žďáru domácí vyrukovali s rychlým napadáním a velmi aktivní hrou ve středu hřiště. Očividně zaskočený Žďár několikrát nepřesně rozehrál a domácí se díky tomu dostali do šancí. Nicméně Havlíček ani Bárta nabídnuté příležitosti využít nedokázali.
Žďár se k pořádnému ohrožení Čechovy branky dostal až po dvaceti minutách, ale Zedníček se ještě z dálky prosadit nedokázal. O chvíli později už ovšem tentýž otevřel skóre. Hostující záložník prošel s míčem až k brance a když boskovická obrana nedokázala míč odkopnout, mohl Zedníček v klidu skórovat. „Hráč soupeře prošel kolem Pavla Martínka a potom už to bylo o štěstí ke komu se ten balon odrazí,“ poznamenal k situaci domácí trenér Milan Strya.
Aby toho nebylo málo, hned o minutu později nechala Nobica dostatek prostoru Bratršovskému, jenž nádhernou střelou z dálky zvýšil na rozdíl dvou branek. Vydatně otřesené Boskovice se poté dlouho nemohly dostat zpět do hry. Prvním náznakem byl až průnik Stříže do vápna a následně zblokovaná střela Lukáše Martínka. O něco větší šanci si domácí vytvořili na samém konci první půle, když se po rychlém úniku Stříže dostal na hranici vápna k míči Bárta, ale po problémech se zpracováním o něj zase hned přišel.
O výsledku utkání rozhodla již třetí minuta druhé půle. Nobica nechala na hranici ofsajdu utéct Zedníčka, který se tváří v tvář Čechovi nemýlil. Jenže ve chvíli, kdy ve vzduchu začínal viset další boskovický debakl, vyslal Havlíček hlavou do samostatného úniku Lukáše Martínka, který se nemýlil a snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.
Výkon domácích se okamžitě zvedl, nicméně do šancí se dostávali hosté. Po rohovém kopu si totiž málem srazil míč do vlastní sítě Vlasák, jehož hlavičku se štěstím vytěsnil Čech. Stejně jako následnou dorážku. Ještě lepší zákrok musel Čech vytáhnout proti Bratršovskému, jenž šel sám na branku. A když už hosté přeci jen přidali čtvrtou branku, nebyla uznána kvůli ofsajdu.
Opravdová fotbalová podívaná ale začala až sedm minut před koncem základní hrací doby. Málo kdo přitom čekal, že po Zedníčkově tyči bude k vidění tak strhující závěr. Tři minuty před koncem se totiž v souboji se dvěma obránci prosadil aktivní Havlíček jenž přízemní střelou snížil na rozdíl jediné branky. O dvě minuty později se Nobica dostala do obrovského závaru, ale všechny střelecké pokusy byly zblokovány. Následně definitivně rozhodl utkání svojí třetí brankou Zedníček. Střelou z dálky sice ještě krásně snížil Vlasák, ale na případné vyrovnání již nebyl čas. Boskovice tak i nadále pokračují ve špatných výsledcích.
„Po třetí brance to vypadalo, že je po zápase. Ale kluci se do něj ještě dokázali vrátit. Nezabalili to. Soutěž je vyrovnaná. Je to i o štěstí. Tento zápas se dal určitě dovést k remíze, ale bohužel se nám to nepovedlo“ zakončil hodnocení Strya.