Apos má první bod

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2009, vloženo dne 03.09.2009

Blansko * Až do čtvrtého kola museli blanenští fotbalisté čekat na zisk premiérového bodu v letošním ročníku. Výraznou měrou se o něj zapříčinil útočník Martin Sehnal, který dvěma trefami v závěru zápasu v Uherském Brodě vystřílel remízu 3:3. Bod je ovšem malá náplast na nepovedené domácí utkání proti Protivanovu, který Apos prohrál 0:1.
FK Apos Blansko – Sokol Protivanov 0:1 (0:1)
Branka: 29. Poláček
Blansko: Slanina – Pokorný, Němec, Novotný, Šíp (46.Hájek) – Bubeníček, Španěl, Bednář, Nečas(77.Kuda) – Traxl, Sehnal
Obě mužstva byla před zápasem ve stejné mizérii. Blansko ani Protivanov totiž nedokázaly do těchto chvil získat žádný bod. Jisté bylo, že minimálně jeden z nich tuto nelichotivou bilanci prolomí. Na lavičce Aposu si domácí premiéru odbyl nový trenér Zbyněk Zbořil.
Domácí působili na hřišti značně nervózním dojmem a kupili chyby. Po jedné z kopačky Němce se do velkých šancí dostal nejprve Rojka a následně Poláček. A jen výborné reflexy brankáře Slaniny zachránily Blansko od branky. Ta přišla po půl hodině hry. Koláček rozehrál standardní situaci a Poláček poslal Protivanov do vedení.
Ve druhém poločase dokázalo Blansko svého soupeře zatlačit před vlastní branku a vytvářet si šance. V bráně stál ovšem výborný Vítek a domácí střelci navíc znovu neměli svůj den. Z dobrých pozic pálili Nečas, Hájek i Traxl. Bez úspěchu. Bubeníček dokonce překonal brankáře, ale na brankové čáře jej zaskočil jeden z obránců. Hosté hrozili z rychlých brejků, Vančuru v poslední chvíli zastavil Novotný, Rojku vychytal Slanina. Na další branku tak čekali fanoušci marně. Protivanov si z Blanska odvezl plný počet bodů.
ČSK Uherský Brod – FK Apos Blansko 3:3 (3:1)
Branky: 13. vl. Slanina, 16. Lukeš, 24.Hroch – 85. a 90. Sehnal, 22. Traxl
Blansko: Slanina – Pokorný, Němec, Novotný(46.Sehnal), Šíp – Nečas(65.Janíček), Kleveta, Bednář, Hájek(86.Španěl) – Bubeníček, Traxl
Utkání nemohlo pro hostující tým začít hůř. Brod sice nikterak neměl herní převahu, přesto se již po třinácti minutách s přispěním brankáře Slaniny dostal do vedení. To byla další rána do tak již nervózních blanenských hráčů. Po třech minutách využil nepozornosti Aposu také Lukeš. Aktivitu domácích sice dokázal po dvaceti minutách zchladit teprve druhou brankou Blanska v sezóně Traxl, ale již o dvě minuty domácí Hroch překonal Slaninu potřetí. Hostující tým dokázal se štěstím dovést stav 3:1 do poločasu a pokoušel se přijít na to, jak utkání ještě zvrátit. Odpovědí byl Martin Sehnal. Gólový útočník zůstal pro tento zápas pouze na střídačce a na hřiště jej trenér Zbořil pustil až v poločase na úkor obránce Novotného.
Na trávníku se ale nejprve nic nezměnilo. Uherský Brod měl dále větší aktivitu a vytvořil si několik nebezpečných situací. Ty ale výbornými zákroky likvidoval brankář Slanina. Právě na jeho výkonu mohli Blanenští stavět plány o zkorigování výsledku. Když se zdálo, že utkání spěje, z pohledu domácích, do vítězného konce, začal na hřišti úřadovat Sehnal. Pět minut před koncem nejprve pohotově snížil a v poslední minutě senzačně zmrazil domácí vyrovnávací brankou. A první blanenský bod v tomto ročníku byl na světě.

Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (6)
Blansko zkouší Crháka - ze dne 16.02.2012 (3)
Blansko chce zpět do divize - ze dne 06.01.2012 (3)
Ráječko zachránil Tenora - ze dne 11.11.2011 (3)
Derby nemělo vítěze - ze dne 25.10.2011 (3)
Derby pohledem trenérů - ze dne 15.09.2011 (3)
Blansko podlehlo Brnu - ze dne 19.07.2011 (3)
Blansko začalo vítězně - ze dne 31.03.2011 (3)
Šindelka rezignoval - ze dne 21.01.2011 (3)
Blansko čeká krušné jaro - ze dne 08.12.2010 (3)
Roman Šindelka (FK Blansko) - ze dne 08.12.2010 (3)
Apos vedení ztratil - ze dne 28.10.2010 (3)
Blansko s jedinou výhrou - ze dne 01.09.2010 (3)
Blansku se vrací Bednář - ze dne 20.08.2010 (3)
Přestřelka přinesla remízu - ze dne 18.08.2010 (3)
Úvodní zápas rozhodl Janíček - ze dne 16.08.2010 (3)
Traxl pokračuje v Rakousku, končí i Sehnal - ze dne 03.08.2010 (3)
Blansko začalo remízou - ze dne 20.07.2010 (3)
Blansko proti Holici - ze dne 08.07.2010 (3)
Přestřelka pro Slovácko - ze dne 26.05.2010 (3)

Všechny články z tohoto čísla (18/2009):

„Kroužek mladých zahrádkářů“
26. Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů Memoriál Miroslava Fišera