Vodárenská společnost pravidelně podporuje děti a potřebné

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 17/2018, vloženo dne 16.12.2018

[Stálý odkaz na článek]

Region * I přes zajišťování svého základního cíle, tedy dodávky kvalitní vody a odvádění a čištění vod odpadních, dlouhodobě nezapomíná VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., divize Boskovice ani na podporu potřebných, zejména dětí a hendikepovaných spoluobčanů. A kdy jindy si připomínat dobré skutky, které by pro nás měly být inspirující, než s blížícím se časem Vánoc.
Například akce Cesta ve tmě, kterou pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR v Blansku a které jsme se věnovali i v našich novinách, je dobrý příkladem, který si zaslouží pozornost. V rámci soutěže se účastníci musí za pomoci vodících psů pohybovat po různých bodech města. „Akci pořádáme střídavě v Boskovicích a Blansku. Cílem je ukázat laické veřejnosti, jak se nevidomý člověk dokáže pohybovat za pomoci vodících psů. Je to navíc taková společenská akce, protože se setkají lidé z celé republiky,“ přiblížila za spolek Marie Reková. Pro pořádání podobných akcí je však nutné najít potřebnou podporu. Jak finanční, tak materiální. „Je pravda, že nevidomý člověk zvládne spoustu věcí, vyrovná se zdravým lidem. Ale pomoc vždy uvítáme. A právě v Boskovicích je pro nás tradiční podpora Vodárenské společnosti. Pan ředitel Fiala je takovým garantem,“ doplnila.
Podpory se v letošním roce dočkal také Týdenní stacionář Emanuel v Doubravici nad Svitavou. „Ze dne na den nám přestal fungovat sporák a taková zařízení jsou pro nás velice důležitá, zkusili jsme poprosit právě Vodárenskou a pan ředitel Fiala hned reagoval a pořídil nový,“ prozradila vedoucí zařízení Hana Tenorová s tím, že Vodárenská pomůže i s plánovanou opravou podlahy. „Máme podlahu z OSB desek, které užíváme již deset let, a jsou vydřené. Vodárenská nám přispěla na opravy třicet tisíc korun a zbývá nám vybrat termín, protože při opravě musí být zařízení vyklizeno. Čekáme tak na vrácení oběžníků od rodičů, ale počítáme s koncem ledna či obdobím před Velikonocemi. Vodárenská i další podporovatelé nám ale hodně pomáhají, aby mohli naši uživatelé žít pohodlně. Nesmírně si toho ceníme,“ doplnila.
Důležitá je pro společnost podpora sportovních akcí, zejména určených pro děti. Boskovické Běhy, Půlmaraton Moravským krasem, olympiáda prvňáčků, dětský triatlon nebo různé dětské sportovní dny. VAS Boskovice také pokračuje na projektu  Voda a my. Po velmi úspěšném pilotním projektu v Lysicích se tentokrát uskutečnil na základní škole ve Velkých Opatovicích. „Zúčastnily se jej prakticky všechny třídy jak prvního, tak druhého stupně. Děti se učí, jak je voda důležitá. Na druhém stupni tak byly projekty zaměřené na to, jak s vodou šetřit, třeba i u sebe doma. Na prvním stupni tvořili žáci různé plakáty, básničky či jiné práce. Pro nejlepší připravila Vodárenská Boskovice zajímavé odměny, “ říká ředitelka Karin Petrželková, podle které má akce vliv i v dnešních dnech. „Práce žáků byly vystavené v Moravském kartografickém centru během Víkendu otevřených zahrad. Nyní je výstava na chodbách školy a děti ji tak stále vnímají a přemýšlí o ní.“
Velkou tradici již má podpora letních rekondičních pobytů Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. „Během něj se zaměřujeme na fyzickou kondici a zároveň i na zážitky, které účastníci běžně zažít nemohou. Stejně jako před rokem jsme byli na Drahanské vrchovině, výletovali jsme na Velehrad, do archeoskanzenu Modrá, na koupaliště, ale nejvíce byl pobyt zaměřený na koně, přestože se nejedná o klasickou hipoterapii. Jízda na konci znamená velkou zátěž na svaly, zpevnění těla nebo udržení rovnováhy,“ přiblížila místopředsedkyně asociace Blanka Bendová. „Ke klientům je potřeba hodně individuální přístup a velký počet proškolených lidí. Za pomoc jsem strašně vděčná, protože musíme lidi motivovat, aby s námi na týden vyrazili, vzali si volno v práci a dovolenou obětovali pro někoho jiného. Je to celodenní práce, ale zážitky jsou opravdu silné. V tomto nám Vodárenská ohromně pomáhá a my si toho opravdu vážíme,“ upozornila.
„Svou podporu soustřeďujeme hlavně na ty organizace, které stát moc nepodporuje i když jsou velmi prospěšné a potřebné. Někdy je dost překvapivé, jaké rozdíly ve státní podpoře u některých organizací jsou. Takže v těchto aktivitách budeme podle našich skromných možností i nadále pokračovat. Stejně tak i podporovat vzdělávání a pohyb u dětí. Obecně spolupracujeme s organizacemi, které jsou v regionu, kde naše společnost působí a vždy raději také dodávám, že finanční prostředky na podporu těchto aktivit nepocházejí z vodného a stočného, ale z dalších podnikatelských aktivit společnosti. Zejména stavebně-montážních činností, inženýrských činností, prodeje materiálu a podobně,“ uvedl na náš dotaz ředitel boskovické divize VODÁRENSKÉ SPOLEČNOSTI Petr Fiala.
 


Podobné články:
Prodlouží platnost řidičských oprávnění - ze dne 22.11.2020 (3)
Žádají o odměny pro sociální pracovníky - ze dne 29.06.2020 (3)
Sucho na Blanensku stále pokračuje, přestože srážek přibývá - ze dne 15.06.2020 (3)
Nouzový stav a legislativa - ze dne 20.04.2020 (3)
Končí televizní signál DVB-T - ze dne 16.03.2020 (3)
Nemocnice má krve dostatek - ze dne 11.03.2020 (3)
Cena za odpady zatím roste jen výjimečně - ze dne 27.01.2020 (3)
Přes sto tisíc pro hospic - ze dne 12.11.2019 (3)
Pálenice jsou téměř bez práce, ovoce se neurodilo - ze dne 23.10.2019 (3)
Do vodojemů musí dovážet stále více vody - ze dne 12.08.2019 (3)
Jak získat pravidelný pasivní příjem? Investujte do nemovitosti! - ze dne 31.07.2019 (3)
Zajímavé bydlení nedaleko Brna připravuje boskovická společnost - ze dne 07.09.2018 (3)
Blanensko trpí suchem nejvíce z celé Jižní Moravy - ze dne 03.09.2018 (3)
Okresní koupaliště zahajují sezónu - ze dne 07.06.2018 (3)
Prvním dítětem roku je Edvín - ze dne 19.01.2018 (3)
Pozor na podvodníky - ze dne 29.12.2017 (3)
Cena vody ve Svazku poroste pouze o inflaci - ze dne 11.12.2017 (3)
Pyrotechnika v rukou dětí - ze dne 24.11.2017 (3)
Sociálních služeb v terénu přibývá - ze dne 31.05.2017 (3)
Plavci přepisovali rekordy - ze dne 19.04.2017 (3)

Všechny články z tohoto čísla (17/2018):

Rubrika: Zpravodajství
Adventní rukodělné dílny ve Valchově
Komise města Boskovice mají nová pravidla
Modrotisk z Olešnice byl zapsán na seznam UNESCO
Ocenění pro boskovickou prodejnu Zdravé výživy Na cestě
Odvolali ředitele Technických služeb v Letovicích
Oslava výročí na Bačově
Prověří parametry plánované knihovny
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 13. 12. 2018 - 6. 1. 2019
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 29. 11. - 9. 12. 2018
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 3. - 13. 1. 2019
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 6. - 16. 12. 2018
Sbírka pro opuštěná zvířata
V blízkosti lesa vypukl požár
Vánoce v Azylových domech? Letos i s dárky
Vánoční jarmark v Boskovicích
Vánoční polévky budou překvapením
Vodárenská společnost pravidelně podporuje děti a potřebné
Zasněžování svahů v regionu
Zdeněk Peša pokračuje jako starosta

Rubrika: Kultura
V adventu rozezní Boskovice duchovní hudba

Rubrika: Sport
Boskovice hostily mistrovství ve šprtci
Filip Pavloň úspěšně zakončil sezonu na závodu Ironman Malaysia
Fotbalový podzim se vydařil
Odložili obnovu zámeckého parku v Boskovicích

Rubrika: Představujeme
Čeká nás hodně práce, říká nový starosta Knínic Petr Grénar

Rubrika: Černá kronika
Hledáme svědky nehody, při které byl zraněn chlapec
Nehoda u Vážan skončila smrtí
Policie hledá svědky nehody, při které se zranila nezletilá pasažérka autobusu

Rubrika: Napsali nám
Biograf VO CO GOU aneb oslava 25 let založení taneční skupiny
Již druhý sociální automobil bude jezdit v Blansku pro seniory
Odpolední setkání seniorů - Suchý