Nobica remizovala s rezervou 1.FC Brno

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 31/2007, vloženo dne 06.08.2007

Boskovice * Jedním z posledních přípravných zápasů před novou sezónou byl pro boskovickou Nobiku duel s rezervou 1.FC Brno. Byl to zápas rozdílných poločasů, když v prvním hráli prim hosté, zatímco druhou půli ovládli domácí.
FC Nobica Boskovice – 1.FC Brno B 1:1 (0:1), branky: 81. Martínek L. – 35. Vrtěna.
Sestava Boskovic: Čech (61.Šmíd) - Martínek P., Horák V., Janíček J., Vlasák (61. Balaščák), Müller (61. Janíček K.), Václavek, Martínek L., Preč, Ošlejšek, Stříž.
Úvodní minuty zápasu moc fotbalové podívané nenabídly. Oba celky se na hřišti spíše hledaly a nepřesná střela Stříže byla spíše výjimkou. Postupně ale otěže zápasu začalo přebírat Brno, které domácí výběr dostalo pod tlak. Ten si hosté vynutili zejména díky výborně zahrávaným rohovým kopům, které dělaly boskovické obraně výrazné starosti.
Největší šanci si Brno vytvořilo po dvaceti minutách hry. A ani se na ni moc nenadřelo. Rohový kop totiž hostující hráč kopl tak šikovně, že míč, který doletěl až na zadní tyč, přistál přímo na kopačkách domácího obránce. Od něj se míč odrazil přímo do břevna, ale k dorážce se již hosté nedostali.
Po půl hodině hostující záložník opět orazítkoval přímým kopem pouze břevno, ale o chvíli na to už Čech kapituloval. Obrana totiž nechala ve vápně naprosto nehlídaného Vrtěnu, jenž neměl žádný problém skórovat. Na druhé straně mohl ihned vyrovnat Preč, ale míč v obrovské šanci jen těsně minul.
„Bránění standardních situací je díky tomu, že bráníme osobně, zodpovědností každého hráče. Dostali jsme z toho góly i s Břeclaví. Budeme na tom muset zapracovat. Je ale pravda, že oni ty rohy kopali moc dobře a byli vyšší jak naši kluci,“ poznamenal domácí trenér Milan Strya.
Do druhé půle ale jako by přišly na trávník zcela jiné týmy. Boskovice zlepšily pohyb, zrychlily hru a Brno rázem nevědělo kudy kam. Vše načal Václavek, jehož hlavička skončila jen těsně nad hostující brankou. Branku nedokázal trefit ani o chvíli později po krásné Prečově přihrávce Lukáš Martínek.
Brno se k ohrožení domácí branky dostávalo jen sporadicky a to jak jinak než pomocí standardních situací. Po jedné takové ale unikl domácí rychlík Müller a hostující obrana jej zastavila pouze pomocí faulu. Festival zahozených šancí domácích ale pokračoval. Do sítě nedokázal nasměrovat míč hlavou Balaščák a střela Kamila Janíčka skončila v oblacích.
A když se nedokázal dvakrát prosadit ani Václavek, zdálo se, že se domácí fanoušci branky již nedočkají. Ale to byl omyl. Deset minut před koncem totiž i Boskovičtí skórovali z rohového kopu. Branka Lukáše Martínka ale opravdu stála zato. Místo do vápna zamířil balon právě na Martínka, číhajícího daleko za hranicí velkého vápna. Z voleje vypálil, míč trefil břevno, od kterého se odrazil na brankovou čáru. Od té se odrazil znovu do břevna a nakonec zapadl do branky. Lukáš Martínek tak skvěle oslavil svoje narozeniny a Boskovice nakonec po výborné druhé půli remizovaly s třetiligovým soupeřem 1:1. „Myslím, že druhý poločas byl z naší strany hodně dobrý. Vyrovnávací branka byla určitě pěkná, ale byl bych radši, kdyby se povedla s Protivanovem,“ vyslovil přání kouč Strya.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (4)