Již po osmé ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 12/2017, vloženo dne 04.09.2017

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * V sobotu 2. září 2017 proběhl v areálu blanenské nemocnice osmý ročník Dne pro děti. Počasí přes nepříznivou předpověď nakonec ukázalo i slunečnou tvář a v kombinaci s bohatým programem jak na pódiu, tak i v celém areálu nemocnice přilákal i letos tento den do nemocnice bezmála patnáct set návštěvníků.
Program byl rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce a stanoviště v celém areálu nemocnice. Hlavní téma bylo DŽUNGLE a v tomto duchu byla nachystána kostýmovaná stanoviště plná úkolů a soutěží, při nichž děti sbíraly razítka. Po splnění úkolů a nasbírání všech osmi razítek dostaly děti sladkou odměnu a diplom.

Na pódiu se vystřídala pohádka Divadla Koráb, skupina Velvet, dětská show s Áňou, Ledové království, freestyle exhibice Vaška Koláře - několikanásobného mistra světa v biketrialu, finalistky Dívky ČR 2017 a v neposlední řadě zde proběhla premiéra talentové soutěže – NEMOCNICE MÁ TALENT. Zde odborná porota hodnotila 10 finalistů, a to ve čtyřech disciplínách. V každém kole, které prověřilo děti z jiné stránky, vypadli dva až tři finalisté, až se mezi sebou utkali poslední dva. Ti poměřili svůj talent v zhmotnění svého superhrdiny v podobě malby na obličej. K dispozici měli jak barvičky, tak i originální modely. Nebyli jimi nikdo jiný, než starosta města Blanska Ivo Polák a místostarosta Jiří Crha. Dva finalisté právě na jejich tváře namalovali své superhrdiny a svým umem ohromili nejen diváky, ale i odbornou porotu, která tak hodnocení neměla vůbec snadné. Všichni finalisté si odnesli řadu krásných cen. Absolutní vítěz - talentovaná Deniska Kakáčová - obdržela mimo jiné poukaz na výmalbu dětského pokojíčku od hlavního partnera této soutěže – BARVY A LAKY U LUMÍRA a dort od Nemocnice Blansko s logem soutěže – NEMOCNICE MÁ TALENT. Mimo partnerů akce, kteří těmto mladým talentům věnovali všechny krásné ceny, patří velké poděkování Martinovi Müllerovi, který byl jak scénáristou, režisérem, tak i moderátorem celé soutěže.

Již tradičně nechyběli v areálu blanenští hasiči, kteří si pro děti krom statické ukázky techniky nachystali i dynamickou ukázku, při níž stříhali autovrak a hasili. Propojeni se zdravotnickou záchrannou službou ukázali malým i velkým návštěvníkům, jak ve skutečnosti spolupráce těchto složek záchranného systému funguje. Nechyběla ani Městská policie Blansko, Policie ČR se svou technikou a také ukázka vozu veřejné bezpečnosti z dob minulých.

Poprvé se v areálu představil Klub ulita a pro děti nabídl nejen pestré vyžití, ale také ochutnávku čajů. Nováčky bylo i Judo BeF Home Blansko a Judo Samurai Adamov. Velký zájem vzbudilo stanoviště SPŠ Jedovnice. Dále jsme poprvé přivítali sdružení Práh jižní Morava, kde si děti zahrály sudoku a jiné stolní hry. Také se představila řada spolků, která nabídla dětem pestrou paletu aktivit a činností: megahoupačka, lanové aktivity, střelba z luku a hlavolamy pod taktovkou Junák Blansko, výcvikové sdružení Feneček, ukázka vodících psů spolku SONS, Mateřské centrum Paleček, Městská knihovna Blansko, Muzeum Blanenska, Klub stolního tenisu Blansko, Oblastní charita, Olympia Blansko – baseballový klub, malování na obličej, trampolínky, dětská zumba, trenažer dojení krávy od Teamagency, logopedická poradna a ukázka estetické medicíny – lymfodrenáží Nemocnice Blansko, klouzací hrad Porsche Brno a klouzací hrad Remax a v neposlední řadě Jet Arrows tým a jejich úžasné letecké modely s možností ukázkových letů. Nejen k vidění, ale i „obmotání“ byli i exotičtí hadi. Velkou atrakcí byl i traktor Fendt, mercedes mezi traktory, v němž se děti mohly po celý den svézt a aquazorbing Vodárenské a.s. Tím ale výčet nekončí! Pro všechny děti byla zdarma zmrzlina v kavárně Dottore del Café ve vestibulu nemocnice, stejně tak tištěné fotografie ve fotokoutku CM Optik.

Opět se účastnila OA a SZdŠ Blansko, jejíž žáci maskovali dětem různá zranění, která pak učili ošetřovat. Ukázka správné techniky první pomoci byla dětmi i rodiči velice vítaná. Žákům školy patří extra poděkování za dopomoc při zajištění průběhu celého dne!
Účast charitativního spolku Pečení pro děti, který na naší akci nasbíral několik tisíc korun, nás teprve těší! Děkujeme všem, kdo si pečivo zakoupili a podpořili tím dobrou věc! Výtěžek letošní sbírky poputuje stejně jako vždy na konkrétní nemocné a znevýhodněné dítko a zbylé, neprodané pečivo bylo ještě ten den odvezeno do Dětského domova v Boskovicích, kde rovněž posloužilo dobré věci! Každoroční účast našich VIP hostů - dětí z Dětského domova Boskovice - je pro nás obzvlášť ctí. I letos proběhl prodej výrobků s růžovou stužkou, kde výtěžek putuje na boj s touto zákeřnou nemocí. Téměř 2 tisíce korun ze sobotní akce jistě někde také pomohou.

Všem, kteří se na realizaci tohoto dne podíleli, velice děkujeme. Letos na akci participovalo 47 spolků. Na těchto stanovištích bylo po celý den 263 lidí, a i když nelze poděkovat jednotlivě všem – všichni si poklonu a díky zaslouží! Děkujeme i rodičům a jejich dětem za přízeň a stále větší zájem o naši akci. Právě počtem účastníků nám rok od roku dokazují, že akcí pro děti není nikdy a nikde dost, ani na tak netradičním místě jako je nemocnice. Vaše rok od roku stoupající účast je ta nejlepší odměna za dřinu, kterou uspořádání takové akce představuje a již dnes můžeme Vás všechny pozvat na devátý ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko, který se bude konat v sobotu 15.9.2018!
Děkujeme všem sponzorům a partnerům! Velice si vážíme jejich podpory, ať už finanční, materiální nebo nezištnou účastí. Bez takovýchto spolků, klubů, sdružení, společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován.

Tato akce byla realizována za finanční podpory Města Blanska. Poděkování patří i ostatním partnerům, a to:Porsche Brno, VZP ČR, Olman, Chrištof, Sarstedt, Vodárenská a.s., Optika Čížková – CM Optik, Avon, Pivovar Černá Hora, ViaPharma, Project Building, Technika budov, A.M.I. – Analytical Medical Instruments s.r.o., Drinkmatic, JB interiér, Candela, HCH stavební firma, Dottore del Café, Wellness Akcim - Hotel Panorama, OP Security – Mgr. Libor Hoppe, Teamagency, KSMB, Acrobat studio.

Foto: Petr Pernica

Blansku dne 4.9.2017 
MUDr. Vladimíra Danihelková
MBA ředitelka Nemocnice Blansko


Podobné články:
Blansko vybralo místo pro velkokapacitní očkovací centrum - ze dne 26.01.2021 (2)
Nemocnice jsou nově odběrovými centry - ze dne 06.10.2020 (2)
Nemocnice Blansko se stala odběrovým místem na Covid-19 - ze dne 30.09.2020 (2)
Pacienty vyšetří v Nemocnici Blansko nový mamograf - ze dne 19.02.2020 (2)
Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko - ze dne 05.11.2019 (2)
Nový analyzátor na oddělení klinických laboratoří v Nemocnici Blansko slavnostně zahájil svůj provoz - ze dne 30.09.2019 (2)
Světový den bez tabáku v Nemocnici Blansko ve čtvrtek 31.5. - ze dne 21.05.2019 (2)
DEN MELANOMU v Nemocnici Blansko, tentokrát v pondělí 13.5.2019 - ze dne 23.04.2019 (2)
Nemocnice Blansko zahájila zcela nový provoz MAGNETICKÉ REZONANCE - ze dne 04.12.2018 (2)
Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko - ze dne 07.11.2018 (2)
V Nemocnici Blansko se bojovalo za zdravá prsa. Již po sedmé - ze dne 01.10.2018 (2)
Již po deváté ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI - ze dne 11.09.2018 (2)
NUTRIČNÍ PORADENSTVÍ, novinka v Nemocvičně v Blansku - ze dne 23.05.2018 (2)
Makáme pro Kryštůfka, CHARITATIVNÍ SPORTOVNÍ DEN V NEMOCVIČNĚ - ze dne 02.05.2018 (2)
Světový den Parkinsonovy nemoci v Nemocnici Blansko - ze dne 05.04.2018 (2)
DEN MELANOMU v Nemocnici Blansko, tentokrát v pondělí 23.4.2018 - ze dne 03.04.2018 (2)
Bilance Světového dne ledvin v Nemocnici Blansko - ze dne 26.03.2018 (2)
Chřipková epidemie – důležité upozornění - ze dne 19.02.2018 (2)
Den otevřených dveří ambulance klinické logopedie v Nemocnici Blansko - ze dne 05.02.2018 (2)
Centrální odběr krve – novinka v Nemocnici Blansko - ze dne 29.01.2018 (2)

Všechny články z tohoto čísla (12/2017):

Rubrika: Zpravodajství
Blíže se Hrnčířský jarmark
Boskovice kupují tenisové kurty
Bouře nadělala škody
Česká spořitelna v Kunštátě končí
DEN PRO DĚTI V NEMOCNICI BLANSKO
Dítě běhalo mezi jedoucími auty
Dračí lodě na Křetínce
Druhá vlna kotlíkových dotací bude spuštěna 14. září
Hosté Duelu Jaromíra Soukupa budou Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek
Hřebínek potěšil děti i rodiče
Krádeže za statisíce
Lety do Mnichova v nových časech a s lepší návazností do celého světa
Mindfulness jako nová technika při léčbě neplodnosti
Most u Černé Hory bude od 13. září jednosměrně zprovozněn
Na jihomoravské záchrance začíná pracovat krajem vybraný tým odborníků na lidské zdroje
Nejhorší sezóna za dlouhé roky
Nemocnice Boskovice získala dotaci
Noční kostýmované prohlídky na zámku v Boskovicích
Nové nařízení města Blansko
Policisté se prezentovali při půlmaratonu v Blansku
Policisté se zaměřili na chodce
Politické odvolání Julínka bylo podle soudu neprávem
Postaví chodník ke hřbitovu
Pozor na "falešné" zaměstnance vodáren - Další případ se objevil na Blanensku.
Požár způsobil vysokou škodu
Proběhla anketa k rozpočtu
Profesor Vojtěch Adam je čerstvým držitelem prestižního ERC grantu
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 1. - 18. 9. 2017
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 14. - 24. 9. 2017
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 7. - 17. 9. 2017
ROK PO OTEVŘENÍ DOMOV S ÚSMĚVEM B. BRAUN OMNIA VE SLAVKOVĚ U BRNA
Senátorka Vítková sbírá podpisy na podporu D43
Soutěž o nejlepší krajská vína
Srazil cyklistu a ujel
Stanovisko Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně k situaci výskytu AMP
Svatební show 2017 - zámek Lysice 17. září 2017
TIC BRNO vydalo cyklomapu okolí Brněnské přehrady
TOPNET - Váš dodavatel spolehlivého internetu
Tradice i současnost v malířství i sochařství: Polička předvede to nejlepší z posledních 70 let.
V Mladkově se loučili s létem
V Poličce plánují pozorovaní hvězd z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů
V Rájci-Jestřebí plánují zrušit železniční přejezd
Ve Skalici dokončí opravu průtahu
Za krásou koní do Martinic
Začíná oprava sokolovny v Boskovicích
Zveme na festival BYLO NEBYLO BRNO
Žně jsou u konce. Ztráty jsou menší, než se čekalo

Rubrika: Kultura
Kruh přátel hudby 2017/18 v Boskovicích
Památky, příroda a vyhlídky ke Dnům evropského dědictví
Pozvánka na vernisáž komiksu Isaac v úzkých a besedu v Kině Blansko 2.10.
Pozvánka na výstavu do Boskovic
Pozvánka na výstavu Muzea regionu Boskovicka
Vladimír Havlík: Multikino v Galerii města Blanska
Výstava Barvy podzimu
Výstava olejomaleb v Letovicích
Vystavují tajemné kameny

Rubrika: Sport
Aikidisté cvičili v Boskovicích i poslepu
Atletické tréninky začínají
Bikeři startovali na Kořenci
Blíží se Husí slavnosti
Elitní kolová v Letovicích
Hokejista Veselý zřejmě ukončí kariéru
PODZIM ZAČÍNÁ I V DOBRÉM SPÁNKU, SE SLEVAMI A DNY MARIANNE
Ráječko nasázelo šest branek
Rozpis utkání Dynamiters Blansko HK
Rychlostí šipky ze třetí ligy na Evropu
Stříž se v Opavě rychle prosadil
Turnaj patřil kamarádům

Rubrika: Představujeme
Fotbalistům úvod soutěží nevyšel
Jídelna Labužník – domácí občerstvení v srdci Boskovic
Siemens Blanenská desítka 2017 má účastnický rekord!
Truck-Trial se vrátil do Kunštátu
V poháru pokračují dva týmy z regionu

Rubrika: Černá kronika
Cyklista nadýchal přes tři promile
Odpočinek na benzínce se řidiči dodávky prodražil
Opilá řidička nezvládla průjezd zatáčkou
Opilý cyklista nezvládl průjezd zatáčkou
Řidič nadýchal závratných 3,64 promile
Řídil i přes tříletý zákaz řízenÍ
Sprejer řádil na dvou místech
Tři opilí řidiči havarovali
V adamovské firmě odcizil svému zaměstnavateli jedenáct rozvaděčů
Zloděj způsobil odcizením nářadí škodu více než čtyřicet tisíc korun.
Zloděje buď někdo vyrušil, nebo nic k odcizení nenašel

Rubrika: Napsali nám
Dny otevřených dveří v Šebetově
DOBŘÍ SOUSEDÉ JSOU TAKÉ NA BLANENSKU
Farmář hledá ženu již dnes na TV Barrandov
Jaké umění může zabodovat v mezinárodních aukcích? Už příští týden poradí v Brně experti
Jarmark ve Svitávce se i letos vydařil
Již po osmé ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI
Koruna Přemysla Otakara II. bude vidění v poličském muzeu v rámci Dní evropského dědictví
Letní pohoda a zábava s Poličským kulturním létem končí
Moravský Krumlov získal dotaci na rekonstrukci zámku
Myslivecké odpoledne v Okrouhlé
Na Svojanově výletníci ušetří
Nebojme se stáří, naučme se starat o naše seniory
Odhalte sílu vodního živlu a vychutnejte si nový unikátní výhled na Prahu
Portál GOtoBRNO.cz má novou podobu
Poskytnou dětem pitnou vodu v oblastech s jejím nedostatkem
Sázení stromů národů zahájí i letošní Babylonfest
Sporťáček láká slavnými sportovci i závodem o titul Festivalového Ninjy
Škola volá a běžecké závody také
Televize Barrandov natáčí nové díly pořadu Exkluziv Kateřiny Brožové
Top 10 Požadavků žen v ložnici na poslední chvíli
U Čechů vede střecha s dlouhou životností a odolností proti povětrnostním podmínkám
V Avion Shopping Park Brno se představí desítky zájmových kroužků pro děti
Více sportu si již druhým rokem užijí děti na Hodonínsku díky projektu Školky v pohybu
VINAŘI MOHOU UŽ PÁTOU SEZÓNU VYUŽÍVAT PŘEDSBĚROVÉ ANALÝZY