Již po deváté ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 12/2018, vloženo dne 11.09.2018

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * V sobotu 8. září 2018 proběhl v areálu blanenské nemocnice devátý ročník Dne pro děti. Počasí vyšlo opět na jedničku a v kombinaci s bohatým programem jak na pódiu, tak i v celém areálu nemocnice přilákal i tento den do nemocnice bezmála patnáct set návštěvníků.
Program byl rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce a stanoviště v celém areálu nemocnice. Hlavní téma bylo RECYKLACE, a v tomto duchu byla nachystána stanoviště plná úkolů a soutěží, kde děti sbíraly razítka. Po splnění úkolů a nasbírání všech razítek dostaly děti sladkou odměnu a diplom.
Na pódiu se vystřídala pohádka Divadla Koráb, skupina Velvet, dětská show s Áňou, zpěvák Martin Štěpánek, finalistky Dívky ČR 2018 a v neposlední řadě zde proběhla talentová soutěž – NEMOCNICE MÁ TALENT. Zde odborná porota hodnotila 12 finalistů, a to hned v několika disciplínách. Do finále postoupili tři a ti poměřili svůj talent v zhmotnění svého superhrdiny v podobě malby na obličej. K dispozici měli jak barvičky, tak i originální modely. Nebyli jimi nikdo jiný, než místostarosta Jiří Crha, policista Michal Krátký a paní Milena z publika. Modelům velice děkujeme za spolupráci. Všichni finalisté si odnesli řadu krásných cen, první tři místa byla oceněna opravdu hodnotnými dary – tablet, herní myši, sluchátka – které zabezpečil místostarosta Jiří Crha a starosta Ivo Polák. Za to jim patří obrovské poděkování! Absolutní vítězkou byla vyhlášena finalistka Deniska, která svým zhmotněním Taťky Šmouly právě na tváři místostarosty sklidila největší potlesk a pochvalu poroty. Mimo partnerů akce patří velké poděkování Martinovi Müllerovi. Ten byl scénáristou, režisérem a hlavně bezkonkurenčním moderátorem celé soutěže.
Tento ročník naší akce byl zase trošku výjimečný. V letošním roce si totiž Česká republika připomíná 100. výročí vzniku československé státnosti. Jihomoravský kraj v této souvislosti na stovce vybraných míst jižní Moravy vysazuje 100 lip srdčitých jako připomínku této historické události. Do této akce se zapojují současní zastupitelé kraje. Každý vybere pro jednu lípu místo ve svém působišti či rodišti, kde společně s občany lípu vysadí a uspořádá tak jednu ze sta oslav republiky v rámci Jihomoravského kraje. Jedním z nich byl i místostarosta Ing. Jiří Crha, který si pro tuto slavnostní výsadbu lípy vybral právě prostory blanenské nemocnice a právě den, kdy v areálu probíhala akce Den pro děti. Slavnostní výsadba proběhla v 15 hodin před vchodem do polikliniky.
Již tradičně nechyběli v areálu blanenští hasiči, kteří si pro děti krom statické ukázky techniky nachystali i dynamickou ukázku, při níž slaňovali a zachraňovali osobu z výšky. Nechyběla ani Zdravotnická záchranná služba Blansko, Městská policie Blansko a Policie ČR se svou technikou.
Poprvé se v areálu představil Dům přírody Moravského krasu a nutriční poradenství pro děti z Nemocvičny. Velký zájem vzbudilo opět stanoviště SPŠ Jedovnice, výcvikové sdružení Feneček a hlavně – poníci z Minifarmy Drválovice! V areálu nechybělo Mateřské centrum Paleček, Městská knihovna Blansko, Muzeum Blanenska, Oblastní charita, Olympia Blansko – baseballový klub, malování na obličej, trampolínky, dětská zumba, trenažer dojení krávy a nově i siloměr od teamagency, logopedická poradna a ukázka estetické medicíny – lymfodrenáží Nemocnice Blansko, klouzací hrad Porsche Brno a klouzací hrad Re/max a v neposlední řadě Jet Arrows tým a jejich úžasné letecké modely s možností ukázkových letů. Nejen k vidění, ale i „obmotání“ byli i exotičtí hadi. Velkou atrakcí byl i traktor Fendt, mercedes mezi traktory, v němž se děti mohly po celý den vozit a  aquazorbing Vodárenské a.s. Tím ale výčet nekončí! Pro děti byla zdarma zmrzlina v kavárně Dottore del Café ve vestibulu nemocnice, stejně tak tištěné fotografie ve fotokoutku CM Optik. Opět se účastnila OA a SZdŠ Blansko, jejíž žáci maskovali dětem různá zranění, která pak učili ošetřovat. Ukázka správné techniky první pomoci byla dětmi i rodiči velice vítaná. Žákům školy patří extra poděkování za dopomoc při zajištění průběhu celého dne!
Účast charitativního spolku Pečení pro děti, který na naší akci nasbíral několik tisíc korun, nás teprve těší! Děkujeme všem, kdo si pečivo zakoupili a podpořili tím dobrou věc! Výtěžek letošní sbírky poputuje organizaci Zdravotní klaun a zbylé, neprodané pečivo bylo ještě ten den odvezeno do Dětského domova v Boskovicích, kde rovněž posloužilo dobré věci! Každoroční účast našich VIP hostů - dětí z Dětského domova Boskovice - je pro nás obzvlášť ctí. I letos proběhl prodej výrobků s růžovou stužkou, kde výtěžek putuje na boj s touto zákeřnou nemocí. Téměř 3 tisíce korun ze sobotní akce jistě někde také pomohou.
Všem, kteří se na realizaci tohoto dne podíleli, velice děkujeme. Letos na akci participovalo 43 spolků. Na těchto stanovištích bylo po celý den 203 lidí, a i když nelze poděkovat jednotlivě všem – všichni si poklonu a díky zaslouží! Děkujeme i rodičům a jejich dětem za přízeň a stále větší zájem o naši akci. Právě počtem účastníků nám rok od roku dokazují, že akcí pro děti není nikdy a nikde dost, ani na tak netradičním místě jako je nemocnice. Vaše rok od roku stoupající účast je ta nejlepší odměna za dřinu, kterou uspořádání takové akce představuje a již dnes můžeme Vás všechny pozvat na DESÁTÝ ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko, který se bude konat v sobotu 7.9.2019!
Děkujeme také sponzorům a partnerům! Velice si vážíme jejich podpory, ať už finanční, materiální nebo nezištnou účastí. Bez takovýchto spolků, klubů, sdružení, společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován. Tato akce byla realizována za finanční podpory Města Blanska. Poděkování patří i ostatním partnerům, a to:
Porsche Brno, ZP MV ČR, Olman, Chrištof, Avon, Vodárenská a.s., Optika Čížková – CM Optik, ViaPharma, Drinkmatic, VF Černá Hora, OP Security – Mgr. Libor Hoppe, Veselý, Rodinné pasy, Linea, Dottore del Café, teamagency, KSMB, agentura Koráb, Emotionvideo, Sarstedt, Pizzazz.

Blansku dne 11.9.2018
MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA    
ředitelka Nemocnice Blansko      
 


Podobné články:
Blansko vybralo místo pro velkokapacitní očkovací centrum - ze dne 26.01.2021 (2)
Nemocnice jsou nově odběrovými centry - ze dne 06.10.2020 (2)
Nemocnice Blansko se stala odběrovým místem na Covid-19 - ze dne 30.09.2020 (2)
Pacienty vyšetří v Nemocnici Blansko nový mamograf - ze dne 19.02.2020 (2)
Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko - ze dne 05.11.2019 (2)
Nový analyzátor na oddělení klinických laboratoří v Nemocnici Blansko slavnostně zahájil svůj provoz - ze dne 30.09.2019 (2)
Světový den bez tabáku v Nemocnici Blansko ve čtvrtek 31.5. - ze dne 21.05.2019 (2)
DEN MELANOMU v Nemocnici Blansko, tentokrát v pondělí 13.5.2019 - ze dne 23.04.2019 (2)
Nemocnice Blansko zahájila zcela nový provoz MAGNETICKÉ REZONANCE - ze dne 04.12.2018 (2)
Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko - ze dne 07.11.2018 (2)
V Nemocnici Blansko se bojovalo za zdravá prsa. Již po sedmé - ze dne 01.10.2018 (2)
NUTRIČNÍ PORADENSTVÍ, novinka v Nemocvičně v Blansku - ze dne 23.05.2018 (2)
Makáme pro Kryštůfka, CHARITATIVNÍ SPORTOVNÍ DEN V NEMOCVIČNĚ - ze dne 02.05.2018 (2)
Světový den Parkinsonovy nemoci v Nemocnici Blansko - ze dne 05.04.2018 (2)
DEN MELANOMU v Nemocnici Blansko, tentokrát v pondělí 23.4.2018 - ze dne 03.04.2018 (2)
Bilance Světového dne ledvin v Nemocnici Blansko - ze dne 26.03.2018 (2)
Chřipková epidemie – důležité upozornění - ze dne 19.02.2018 (2)
Den otevřených dveří ambulance klinické logopedie v Nemocnici Blansko - ze dne 05.02.2018 (2)
Centrální odběr krve – novinka v Nemocnici Blansko - ze dne 29.01.2018 (2)
Pořádají VÁNOČNÍ SBÍRKU PRO BLANENSKÝ PSÍ ÚTULEK - ze dne 21.11.2017 (2)

Všechny články z tohoto čísla (12/2018):

Rubrika: Zpravodajství
Blanensko trpí suchem nejvíce z celé Jižní Moravy
Boj za zdravá prsa 2018 v Nemocnici Blansko už posedmé
Bývalé učiliště v Boskovicích je na prodej
Cestu k zámku uvolní pro pěší
Děti z dětských domovů se opět sejdou v Aqualandu Moravia a potkají se i s Barborou Špotákovou
Do oprav investují miliony
Chytili je při činu
I Vaše koruna pomůže na činnost charity
Křižovatka má nové osvětlení
Mladkov, Hrádkov, Bačov i Vratíkov k Boskovicím neodmyslitelně patří
Naivní umělci v Lysicích
Opatovičtí oslaví 100 let Československa
Opraví povrch v sokolovně
Opravili komunikace i chodník
Paprsek navštívil hokejista Divíšek
Pěkná modrá v Doubravici stále přijímá klienty
Pivní pouť letos nebude
Plánují novou zbrojnici
Pojď hrát hokej
POZOR !!! Uzavírka silnice v Pislkém údolí v Boskovicích
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 13. - 23. 9. 2018
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 3. - 9. 9. 2018
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 6. - 16. 9. 2018
S žádostí o dotaci Lysice uspěly
Speleoterapie se přestěhuje do nového
Sportovní hala ve Svitávce je již v provozu
Úpravy letovického náměstí začínají, křižovatku čeká změna
Vybudují městskou toaletu v Opatovicích
Zajímavé bydlení nedaleko Brna připravuje boskovická společnost

Rubrika: Kultura
Program KINA Doubravice nad Svitavou - ŘÍJEN 2018
Slovanská epopej Martina Mainera v Poličce

Rubrika: Sport
Aikido Boskovice pořádá nábor
Boskovice rozhodly ve druhé půli
Dračí lodě soutěžily na Křetínce i v letošním roce
Koudelka a Paděra jsou mistry Evropy
Michaela Hrubá z Bořitova šestá v Evropě
Mladí basketbalisté se v Blansku chystají na novou sezónu
Posílené Blansko v poháru končí
Přípravné derby pro Boskovice
Půlmaraton v Blansku patřil Keňanům
Stříbrná blanenská lvice
Trucky předvedly v pískovně svou sílu
Ve Svitávce vyhrál Favorit
Vrchovina pokračovala dvěma závody
Zajíc bojuje o extraligu

Rubrika: Představujeme
CHCETE UŠETŘIT NA NÁKUPECH? STAVTE SE NA DNY MARIANNE V DOBRÉM SPÁNKU
Vytvořme vhodné podmínky pro všeobecný rozvoj města, říká Kateřina Gerbrichová

Rubrika: Černá kronika
Musel se spokojit s cigaretami
Neznámý pachatel během krátké doby už podruhé zaútočil na cukrárnu
Spravedlnost vzal do svých rukou v Boskovicích

Rubrika: Napsali nám
Dožínky ve Třebětíně
Již po deváté ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI
Workshop nazvaný "Spřízněni hlínou" v Letovicích