Hokejové derby přineslo čtrnáct branek a drtivé vítězství Blanska

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2013, vloženo dne 19.12.2013

Blansko * Přestože oba okresní zástupci v krajské hokejové lize neprožívají zrovna nejlepší sezónu, derby je atraktivním zápasem samo o sobě. To první letošní přineslo dva fantastické zvraty, střídání brankářů na obou stranách a hlavně pořádný debakl hostující Minervy. Ta od druhé třetiny nezvládala emoce a takřka soustavnou hru v oslabení potrestali domácí deseti potupnými brankami. Hostující sestava se navíc rozpadala za pochodu.
HC Dynamiters Blansko – SK Minerva Boskovice 10:4 (1:3,4:1,5:0)
Branky: 24., 26. a 40.K.Skácel, 2. a 49.Kuběna, 28. a 55.Látal, 42.Kazda, 46.Antoňů, 47.Bažant – 12.Kroupa, 12.Pelán, 18.Maksa, 39.Janda
Blansko: Šenk(21.Vlach) – Sedláček, Němec – Bílý, Antoňů – Kocman, Pe.Stejskal – K.Skácel, Látal, Berka – Kuběna, Jakubec, Bažant – Grünwald, Pa.Stejskal, Kazda
Boskovice: Zrza(49.Vybíral) – Maksa, Korvas – Karlíček, Hökl – Koutný, R.Skácel – Mráz, Kárný, Veselý – Kroupa, Janda, Pelán – Novotný, Křesťan, Harmim

Na začátku zápasu sice nastoupila Minerva se třemi kompletními formacemi, zápas ve třetí třetině dohrávalo však jen torzo, pouhých devět hráčů. Už po první třetině odstoupil kvůli zdravotním problémům aktivní Křesťan, po druhé přestávce jej následoval po problémech s bruslí i Korvas. Koutný dostal za těžko pochopitelný faul trest do konce zápasu a zbylí hráči zřejmě postupně odkládali výstroj a v zápase nepokračovali. Minerva se tak od poloviny zápasu rozkládala sama a domácím sladké vítězství pořádně ulehčila.
Blansku se parádně vydařil již úvod zápasu. Vyhecovaní hráči soupeře uzamkli v jeho pásmu a už po dvou minutách se radoval z úvodní branky po přečíslení Kuběna. Další tři obrovské šance měli domácí v následné přesilovce, ztroskotali však na výtečném Zrzovi. Až od osmé minuty se do hry dostali i hosté. A po dvanácti minutách již Kroupa po samostatném úniku využil chybu blanenských k vyrovnání. Hned po následném vhazování se proti nepřipravenému Šenkovi prosadil i Pelán a Boskovice rázem vedly.
Dynamiters byly po dvou slepených brankách psychicky na dně a na jejich branku se valila jedna šance za druhou. Mráz trefil tyč a ve velké šanci neuspěl ani Křesťan. Druhý jmenovaný si však náladu vylepšil, když se k němu v útočném pásmu odrazil v osmnácté minutě kotouč a pohotově zvýšil na 3:1.
Domácí trenér Zdeněk Grünwald poslal do druhé třetiny náhradního brankáře Vlacha. Ten si však pořádný zákrok připsal až po deseti minutách, Blansko bylo jasně lepší. Domácí z mrtvých vstání výrazně podpořily i přílišné emoce boskovických hráčů. Ve čtyřiadvacáté minutě totiž rozhodčí přehlédl jasný faul na Kárného, který by jinak zakončoval sám před brankářem. A z následného protiútoku snížil Kamil Skácel. Od té doby se hosté začali více než na hru soustředit na diskuze s rozhodčími a od poloviny zápasu takřka dvacet minut nepřetržitě někdo z týmu seděl na trestné lavici.
Dynamiters snížení pořádně nakoplo a Skácel s Látalem přesnými zásahy v přesilovkách zařídili druhý obrat v zápase. Dvě minuty před přestávkou sice dokázal snížit lehce tečovanou střelou Janda, půl minuty před přestávkou však domácím vrátil ve dvojnásobné přesilovce vedení svým třetím zásahem Kamil Skácel.
Do třetí třetiny vstupoval hostující tým již bez tří hráčů sestavy a další postupně odcházeli do šatny. Osobní trest navíc dostal Roman Skácel, Martin Koutný dokonce vyfasoval pětiminutový trest do konce zápasu. Během odchodu z trestné lavice totiž otevřel dveře tak prudce, že jimi trefil časoměřiče, který navíc možná schytal i zásah hokejkou a s podezřením na otřes mozku musel být odvezen do nemocnice. To už Boskovice prohrávaly 6:4 a v následné dlouhé přesilovce přidali domácí další tři trefy. Domácími fanoušky mohutně oslavovanou „desítku“ pak zařídil hlavně boskovický útočník Veselý, který jako poslední hráč zapomněl kotouč za sebou a Kuběna měl proti střídajícímu Vybíralovi, který se do branky postavil po osmi inkasovaných brankách, snadnou práci. Blansko tak vyhrálo derby naprosto zaslouženě 10:4.

Hokejové čtvrtfinále vyhrálo Blansko, Boskovice končí - ze dne 05.03.2014 (4)
V základní části nakonec lepší Boskovice - ze dne 05.03.2014 (4)
Derby znovu pro Boskovice - ze dne 21.10.2012 (4)
Bojovnosti chyběl Tesař - ze dne 16.10.2012 (4)
Srazila je vlastní nedisciplinovanost - ze dne 19.03.2012 (4)
Derby opět kralovala Minerva - ze dne 29.02.2012 (4)
Spokojený nebyl nikdo - ze dne 09.12.2011 (4)
Boskovice neoslnily, Blansko neuspělo - ze dne 05.01.2011 (4)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (3)
Hokejové derby ovládly Boskovice - ze dne 19.09.2017 (3)
Čtvrtfinálovou sérii ovládli hokejisté Boskovic, Blansko porazili ve všech šesti zápasech - ze dne 21.03.2016 (3)
I třetí hokejové derby vyhrály Boskovice - ze dne 02.02.2016 (3)
Blansko vyhrálo i podruhé, tentokrát po nájezdech - ze dne 26.09.2014 (3)