Forman uhrál jednu remízu, v dalších dvou zápasech selhal

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2008, vloženo dne 01.10.2008

Boskovičtí hráči nedokázali využít převahy a uhrát celé utkání v plném nasazení. Zaváhání je stálo vítězství a body..
FC Forman Boskovice – FC Velké Meziříčí 2 : 2 (1:0)
Branky: Janíček, Kuldan – Pokorný
Boskovice: Švéda, Kaňa, P. Martínek, Horák, Vykoukal, Preč, L.Martínek, Ošlejšek (77.Žilka), Kuldan, Janíček (73.Václavek), Bárta (37. Škarabela)
Lépe Forman do utkání vstoupit nemohl. Již od zahájení zápasu si vytvořil převahu a velmi brzy se tak dostal do vedení. Po kombinaci ve středu hřiště se míč dostal k Františku Kuldanovi a jeho nadýchaný centr sedl přesně na hlavu Jiřího Janíčka, který jej nekompromisně poslal do sítě. Meziříčí mohlo okamžitě odpovědět, ale Pokorného střela z otočky proletěla těsně vedle branky.
Znovu se Pokorný zastřeloval v patnácté minutě, kdy hlavou přestřelil. Boskovice se po chvilkovém herním výpadku v závěru první půle přidaly. Dvakrát se do šance dostal Lukáš Martínek, doplatil však na až příliš ležérní zakončení. Kuldanova hlavička byla o poznání nebezpečnější, ale skončila na břevnu.
Boskovický záložník si chuť spravil hned ve druhé mitě druhého poločasu. Po lajně utekl Preč, jeho střílený centr jen těsně netrefil Vykoukal, ale na zadní tyči číhající Kuldan se již nemýlil. Málokdo v té chvíli pochyboval o dalším vítězství. Stejně to zřejmě v danou chvíli cítili i sami hráči a z jejich výkonu se vytratila jakákoliv aktivita.
Po hodině hry se do své třeří vážné šance dostal hostující Pokorný a tentokrát byl už úspěšný. Meziříčí chytlo druhý dech a okamžitě si vytvořilo silný tlak. Ten ve třiasedmdesáté minutě potvrdil vyrovnávající brankou nedůrazně střežený Pánek. Až tehdy se domácí vzchopili a vrátili se do hry. Václavek ale technicky mířil mimo, Škarabela hlavou nad stejně jako v poslední minutě Horák.
V závěru zamířil předčasně pod sprchy hostující Pokorný, jenž velmi nešetrně „sestřelil“ Horáka. Ten mohl být nakonec rád, že utkání dohrál ve zdraví.(Luke)

FC Forman Boskovice – Viktoria Otrokovice 0 : 5 (0:4)
Branky: 7. a 41. Kraváček, 20. Gerych, 33. Čermák, 54. Krhut
Boskovice: Švéda – V. Horák, P. Martínek, Kaňa, Vykoukal (62.Škarabela), Preč, Ošlejšek (46.Müller), L. Martínek, Kuldan, Janíček, Bárta (27.Václavek)
Naprosté selhání. Jinak se snad ani výkon domácích fotbalistů nedá nazvat. Domácí zápas, ve kterém byly Boskovice jasným favoritem, skončil neskutečným debaklem. Otrokovice, které se ještě nedávno nacházely na posledním místě tabulky, měly cestu k vítězství otevřenou od samého začátku. Obrana domácích dělala jednu chybu za druhou a hostující hráči toho velmi rádi využívali.
Nebýt výkonu brankáře Švédy, který ačkoliv pětkrát kapituloval, chytil několik jasných gólových šancí, mohlo být skóre i dvouciferné.
Skóre otevřel již v sedmé minutě Kraváček a ani druhá branka Gerycha ve dvacáté minutě nebyla pro domácí varováním. Až když se trefil Čermák do boskovické sítě potřetí, svitla malá jiskřička naděje, že se domácí vzpamatují a uhrají solidní výsledek. Lukáš Martínek ale trefil pouze břevno a o pár minut později navíc nebohé Formany „dorazil“ svým druhým gólem Kraváček. Druhý poločas byl už jen povinností, přesto stanovil Krhut konečný výsledek na 5:0.(Luke)

FC Žďas Žďár nad Sázavou – FC Forman Boskovice 4 : 1 (1:1)
Branka: Kuldan z penalty
Ani třetí divizní zápas v průběhu posledních dvou týdnů se Formanu nevyvedl podle představ. Prohra na půdě jednoho z nejkvalitnějších týmů soutěže ale není takovou pohromou jako v předchozích dvou duelech. Ve Žďáru tahaly Boskovice od začátku za kratší konec. Po pár minutách trefili domácí tyč, o chvíli později po brankářově chybě už šli do vedení. Forman srovnal v závěru poločasu, když Kuldan proměnil penaltu po ruce v pokutovém území.
Hosté si v úvodu druhého poločasu vytvořili sice tlak, ale po rohovém kopu se znovu radoval Žďár. Ten se následně znovu herně chytl a Boskovice se dostaly jen do dvou nadějnějších akcí, žádná se však nechytla. Naopak domácí dokráčeli na cestě k vítězství ještě ke dvěma vstřeleným brankám. (Luke)

FC Boskovice se loučí s Weisserem - ze dne 07.07.2010 (3)
Boskovický fotbal rekapituluje - ze dne 24.06.2010 (3)