Florbalisté jednou vyhráli a postupují!

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 13/2008, vloženo dne 06.04.2008

Slavkov * Jedna výhra, jedna porážka. Tato bilance ze Slavkova nic nezměnila na tom, že boskovičtí florbalisté postupují do vyšší soutěže.
FBO Sokol Boskovice – SC Hattrick Brno Fbš B 2:4 (0:0, 1:2, 1:2).
V prvním zápase stačil Sokolům k definitivnímu postupu remízový bod. Což nemělo být větším problémem, zvláště když soupeř nastoupil ve velmi zúžené sestavě. Jenže Boskovičtí přistoupili k zápasu s poměrně velkou nervozitou na svých holích a tak tím, kdo diktoval tempo hry, byl brněnský soupeř. Po bezbrankové první třetině šli sice Sokolové hned v první minutě druhé třetině do vedení. Tak jako v celé sezóně opět zafungovala souhra Havelky s Cikánkem. Ovšem na úvodní branku dokázal soupeř rychle odpovědět, navíc skóre otočil ve svůj prospěch. A to ještě několikrát orazítkoval tyč boskovické branky, další příležitosti především z rychlých brejků zlikvidoval brankář Pfefr.
Boskovickým vyšel vstup do poslední třetiny a opět v první minutě srovnali po střele Lukáše Ševčíka. Zlomovým okamžikem bylo vyloučení kapitána Martínka, který neudržel nervy na uzdě. Na trestné lavici však dlouho nezpytoval svědomí, soupeř totiž dokázal rychle přesilovku využít. I přes nasazení a bojovný výkon ve zbytku zápasu již nedokázali Sokolové skóre srovnat, naopak Hattrick definitivně potvrdil svoji výhru gólem do prázdné branky při power play. Boskovičtí si tak přispali na své konto třetí prohru v sezóně.
FBC Sokol Slavkov – FBO Sokol Boskovice 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Opět se potvrdilo, že udělat poslední krok bývá vždy nejtěžší. Boskovičtí dovolili domácím, kteří měli v hale poměrně solidní diváckou podporu, jít do dvougólového trháku. Ve druhé třetině Boskovičtí zatlačili soupeře na jeho polovinu, hlavně ale vstřelili kontaktní branku zásluhou Krenara. Další brankové příležitosti Sokolů pak zlikvidoval brankář domácích.
Poslední patnáctiminutovka byla bojem domácích o udržení jednogólového vedení a snahou Boskovic o zvrat ve skóre. Povedlo se to díky využité přesilovce, kterou parádně sehrála první útočná formace a na jejímž konci byl nejlepší nahrávač týmu Ošlejšek. Když už se zdálo, že si Boskovičtí připíší první remízu, prosadil se nejproduktivnější hráč Havelka. V čase 14:20 nechytatelnou střelou do šibenice poslal Boskovice do Jihomoravské ligy.
V obou utkáních nastoupili Sokolové v sestavě: Pfefr - Soldán, Ševčík L., Ševčík P., Chlup, Báča, Martínek, Ošlejšek, Dvořák, Krenar, Cikánek, Havelka, Peš.
Rozloučení se sezónou a Jihomoravským přeborem se uskuteční 20.dubna ve sportovní hale v Letovicích, kdy na Boskovice čekají poslední dva zápasy.

Boskovičtí florbalisté zakončili výbornou sezónu - ze dne 05.05.2008 (3)
Boskovičtí Sokolové udělali další důležitý krok k postupu - ze dne 20.02.2008 (2)
Florbalisté dostali poslední výprask - ze dne 26.04.2010 (1)