Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 22/2008, vloženo dne 20.08.2008

Boskovice * FK Šardice - FC Forman Boskovice 2:0 (1:0).

Forman Boskovice: Švéda - Doležel (52. Kaňa), Macík, P. Martínek, V. Horák - Janíček (57. L. Martínek) - Müller, Václavek, Preč, Kuldan -Bárta (73. Ošlejšek). Trenér: Vorlický

ŽK: Štěpanovský - Kuldan, L. Martínek, Bárta, Ošlejšek.
ČK: 73. Václavek.

První koloJiž ve 2. minutě se na malém vápně zjevil sám před Švédou Dorotík, ale brankař Formanu poprvé čaroval. V 10. minutě chytá Švéda střelu Melichárka a za malou chvíli nedosáhl na opačné straně na Kuldanův centr Bárta. Poté pokračovala převaha domácích, ale proti Švédovi neuspěli postupně Švrček, Melichárek, Štěpanovský a Spazier.
Ve 37.min.odcentroval zleva Švrček, na malém vápně se uvolnil Zapletal a bodlem poslal domácí do vedení. V závěru poločasu se osmělili i hosté. Z otočky střílel Preč do náruče Štěpána, rohový kop vyrazil brankař domácích a Janíček se v nastavení první půle nedokázal ani natřikrát prosadit v pokutovém území Šardic, když všechny jeho střely byly zblokovány.
Druhý poločas byl podstatně vyrovnanější. Na úvod střílel Dorotík zprava mimo boskovickou branku. Hrál se fotbal nahoru dolů. Horák mířil z nadějné pozice mimo, Spazierovu střelu po rohovém kopu Švéda chytil a Dorotíkův trestný kop vyhlavičkoval z branky Macík. V 73. minutě šli domácí do brejku, ten přerušil na půlce Václavek faulem, za který uviděl po zásluze červenou katru. Hosté nesložili zbraně a hráli jen na 3 obránce. Trestný kop Kuldana jen o milimetry minul branku Štěpána. V nastavení pečetil zaslouženou výhru domácích po úniku do otevřené obrany Švrček.
Milan Strya

Ostatní výsledky: Napajedla - Otrokovice 0:0, Vel. Meziříčí - Protivanov 1:2, Hulín - Třebíč 0:0, Rájec - Líšeň 1:2, Konice - Rousínov 2:0, Vyškov - Ždírec 0:1, Mohelnice - Žďár n/S. 1:1.

Ždírec n./D - Boskovice 1:1 (1:0).

Boskovice: Švéda - Müller, Macík, Martínek P. (81. Horák), Kaňa - Preč (46. Bárta), Martínek L., Vykoukal, Ošlejšek, Kuldan - Janíček (50. Škarabela).

Nerozhodný stav po konci utkání byl v podstatě jeho odrazem a odpovídal v podstatě průběhu hry. Domácí hráči měli větší šance, ale Forma jich měl zase více. V úvodu utkání sice domácí kopali několik rohů, ale dvě šance byly na kopačkách formanu. Jenže ani Kuldan, ani Janíček se neprosadili. A tak se ve 25. minutě radovali domácí, když se po rohovém kopu trefil Kolouch. Forman odpověděl šancí Ošlejška, ale tutovku měl na druhé straně ve 39. minutě Hanousek. Jeho sólový únik ale Švéda zlikvidoval.
V první dvaceti minutách druhé půle byla hra vyrovnaná, v 77. minutě srazil domácí brankář v pokutovém území Kuldana a Macík z penalty vyrovnal. I přes šance na obou stranách se už výsledek nezměnil.
Vybojovali sice cenný bod, ale z tvrdého utkání se vrací také se třemi zraněnými hráči - Macíkem , Janíčkem a Prečem.

Divize - skupina D
Výsledky 2.kola

Framoz Rousínov - FC Velké Meziřičí 2:3 (1:1), SK Líšeň - Sokol Konice 2:0 (0:0), Horácký FK Třebíč - MKZ Rájec-Jestřebí 2:0 (1:0), FC Viktoria Otrokovice - SK Spartak Hulín 0:0 (0:0), FC Žďas Žďár n.Sázavou - FS Napajedla 3:0 (2:0), SK Dekora Ždírec n.Doubravou - FC Forman Boskovice 1:1 (1:0), Sokol Protivanov - FK Šardice 1:1 (0:0), SK Rostex Vyškov - FK Mohelnice-Moravičany 4:2 (2:2)