Volejbalisté měli napilno

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2012, vloženo dne 11.12.2012

Boskovice * Před vypuknutím vánočních svátků odehráli volejbalisté co nejvíce zápasů. Juniorky Minervy Boskovice však nebudou na poslední dva týdny vzpomínat dobře, jelikož nezískali ani set. Kadetky naopak bojují o postup, formu mají i muži z Letovic.
V ligové soutěži juniorek nemají Boskovice v letošní sezóně příliš šancí. Proti kvalitní konkurenci vyrukovali s podstatně mladším kolektivem, který sice zlepšil svou výkonnost, na zkušenější hráčky to však zatím nestačí. To se potvrdilo i v posledním domácím dvojzápase, který vyhrály Šlapanice dvakrát 3:0. Stejným výsledkem skončilo i další kolo, tentokrát v Třebíči. Domácí hráčky měli na palubovce velkou převahu a rychle si zajistily vítězství. Na konci roku tak patří Boskovicím poslední šesté místo.
Kadetky podstoupily hned dva dvojzápasy na palubovkách soupeřů. V brněnském Králově Poli svedly vyrovnanou bitvu s nešťastným koncem. První zápas rozhodoval až zkrácený pátý set, ve kterém se radovalo Brno. Těsná porážka se promítla i do odvety, domácí vyhráli 3:1.
O týden později se Minerva do Brna vrátila a z Husovic si odvážela zcela opačné výsledky. V pohodě vyhrála 3:0 a 3:1, v tabulce tak poskočila na druhé místo, právě před své poslední soupeřky. „S Královým polem jsme sice prohráli, ale jedná se o nejlepší tým soutěže. Holky hrály nejlepší zápas v sezóně. Výhrou v Husovicích jsme se přiblížili postupu do finálové fáze, máme to ve svých rukou. Stačí dvakrát porazit Břeclav,“ prozradil trenér František Učeň.
V kádru kadetek se však letos nacházejí věkem stále žákyně, které zároveň absolvovaly domácí turnaj ve své kategorii. „Bohužel jsme vypadli z elitní skupiny. V prvním zápase s Vyškovem jsme nebyli rozehraní, a ačkoliv jsme pak podali dobré výkony, porazilo nás i Královo Pole. Stačil nám jeden set a udrželi jsme se, ale nevadí. V dalším turnaji musíme vybojovat postup zpět,“ zůstává optimistický Učeň.
Po několika hubených sezónách jsou znovu v krajském přeboru mužů pořádně vidět Letovice, které útočí na špičku soutěže. Program posledních dvou týdnů načaly v Poštorné, kde prohrály úvodní duel po vyrovnaném souboji 3:1. Vítězství se neurodilo ani v odvetě, ačkoliv vedli hosté už 2:0 na sety. Bilanci si však letovičtí napravili v domácím prostředí, kdy dvakrát porazili po kvalitním výkonu Sokol Brno 3:1. V tabulce se tak nachází na čtvrtém místě.

Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (4)
Přípravky hrály o sladký pohár - ze dne 18.03.2008 (3)
Pozvánka na Den otevřených dveří - ze dne 22.04.2024 (2)
Akce „Kdo je vidět, vyhrává!“ se uskutečnila v Boskovicích a Letovicích - ze dne 26.11.2023 (2)
Výtěžek Koláče pro hospic půjde na přístroje pro nemocné - ze dne 20.09.2023 (2)
Koupaliště otevírají, kempy hlásí téměř plno - ze dne 15.06.2023 (2)
Zámky zahajují sezonu, v Rájci vystavovali kamélie - ze dne 01.04.2023 (2)