Plavci vylovili šest medailí

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 2/2024, vloženo dne 18.03.2024

Boskovice * Trojice desetiletých plavců SVČ Boskovice vyrazila v minulých dnech na kvalitně obsazený závod Vyškovský hrošík. Zde v konkurenci z téměř třiceti oddílů vylovila pět cenných kovů. Šestý pak přidal na přeboru dlouhých tratí Václav Drábek.
Ve Vyškově boskovičtí zástupci startovali i na hlavní trati 50 metrů znak. Zářila hlavně Běla Müllerová, která na hlavní trati získala zlatou medaili, přidala navíc ještě jednu v závodu volným způsobem a navíc stříbro v prsařském závodu. Další dva cenné kovy přidal Alexandr Martinek, stříbrný v hlavním závodě a bronzový na padesátce volným způsobem. „Marie Nováková statečně bojovala a vytvořila si osobní rekordy na 50 metrů prsa a volným způsobem,“ doplnil trenér Jan Horák.
Plavecký oddíl se zároveň představil na krajském přeboru dlouhých tratí v Brně, v závodech na 800 a 1500 metrů volným způsobem. „Nejlépe se umístil starší žák Václav Drábek, který se na kratší trati umístil na druhém místě. Klára Dvořáčková, Veronika Slámová, Julie Spoustová, Anna Šafránková, Kristýna Nezvalová, Tereza Fajtová, Kristýna Schmidtová, Krunoslav Roglič a Jan Bednář si všichni zaplavali osobní časy,“ shrnul úspěšné vystoupení trenér.
O pár dní později se boskovický oddíl představil také na MC Pardubice, kde startovala žákyně Běla Müllerová. Ta doplavala první na tratích 100 a 50 metrů motýlek i 50 prsa. A přidala stříbro na 100 metrů prsa a 50 volným způsobem.(Luke)

Boskovické stříbro ve štafetách - ze dne 01.04.2023 (4)
Plavecké medaile ve dvojboji i pětiboji - ze dne 22.04.2024 (3)
Medaile sbírali plavci nejen v Boskovicích - ze dne 16.04.2024 (3)
Medailová nadílka pro boskovické plavce - ze dne 27.03.2024 (3)
Plavci vylovili šest medailí - ze dne 28.02.2024 (3)
Zlato pro Müllerovou i štafety - ze dne 16.02.2024 (3)
Boskovická čtyřstovka - ze dne 21.11.2023 (3)
Plavci soutěžili také v Boskovicích - ze dne 20.07.2023 (3)
Dvě zlaté pro Šebelovou i Martinka - ze dne 05.06.2023 (3)
Zlaté závody pro plavce - ze dne 19.04.2023 (3)
Boskovická čtyřstovka - ze dne 05.03.2023 (3)
První medaile pro plavce - ze dne 13.02.2023 (3)
Plavci na zimním mistrovství - ze dne 17.01.2023 (3)
Plavci na mistrovství republiky - ze dne 27.07.2022 (3)
Čtyři zlata pro Ondřeje Ščudlu - ze dne 22.06.2022 (3)
Májové medaile z Brna - ze dne 29.05.2022 (3)
Medailové hody na plavecké Jarní ceně - ze dne 10.04.2022 (3)
Plavci soutěžili o medaile i dort - ze dne 15.03.2022 (3)
Plavcům se doma dařilo - ze dne 08.03.2022 (3)
Dlouhé tratě plavcům sedí - ze dne 06.03.2022 (3)