Boskovická Nobica uhrála s Protivanovem remízu

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2008, vloženo dne 20.02.2008

Boskovice * Zimní fotbalový turnaj Artezia cup pokračoval v Boskovicích pátým kolem. V něm se domácí celek FC Nobica utkal se zatím neporaženým lídrem Protivanovem.
FC Nobica Boskovice - Protivanov 2:2 (0:1), branky: 65. Havlíček, 71. Vorlický – 11. Večeřa, 80. Poláček.
Už v 11. minutě se lídr turnaje ujal vedení, když úspěšně zakončoval protivanovský Večeřa. Rychlý gól stočil vývoj utkání spíše k bránění hostů proti zdánlivému tlaku boskovického týmu. Většina akcí byla totiž na jedné i druhé straně likvidována už uprostřed hřiště.
Zrychlené tempo ze závěru první půle, kdy se pokoušeli Protivanovští o navýšení skóre, se přeneslo i do druhé poloviny zápasu. Tlak však vytvořili domácí. Po několika neproměněných únicích se v 65. minutě podařilo Boskovicím vyrovnat zásluhou Havlíčka. Ale ani za nerozhodného stavu neustávala svižná hra obou mužstev, diváci se tak dočkali zajímavého a vyrovnaného boje.
V 71. minutě se Boskovice dokonce ujaly vedení, hostující obranu i gólmana překonal Vorlický. Ovšem také soupeř měl slibné šance a pokoušel se zápas zvrátit. A povedlo se mu to v 80. minutě. Zmatku před domácí brankou využil Poláček.
Boskovický tým se však může pyšnit tím, že vládci turnaje ukradl alespoň bod a dokázal vést vyrovnanou bitvu, které odpovídal i konečný stav 2:2. „Myslím si, že to bylo dobré utkání,“ hodnotil zápas boskovický trenér Rostislav Václavíček. „Jen škoda, že jsme je nedotáhli do toho vítězného konce.“
S výkonem svých svěřenců byl ale kouč spokojený. „Na to, že to byla zimní příprava v nevlídném počasí, tak zápas splnil svůj účel. Jen škoda, že máme několik nemocných hráčů, což je ale typické pro toto období,“ dodal Václavíček.
Hana Trnečková

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica na zimním turnaji zdolala Svitavy - ze dne 11.02.2008 (3)
Nobica si připsala druhou porážku, znovu nedala gól - ze dne 05.02.2008 (3)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (2)
Rozloučili se kanonádou, zářil především Vorlický - ze dne 03.03.2008 (2)
Nobica slaví plnoletost a pořídila přední techniku pro digitální tisk - ze dne 04.12.2014 (1)
Turnaj zahájila jednoznačná vítězství - ze dne 19.02.2014 (1)
Dohrávka pro Kuřim - ze dne 29.03.2013 (1)
NOBICA NABÍZÍ SLUŽBY JIŽ 15 LET - ze dne 08.11.2011 (1)
Nobica nabízí doslova revoluční digitální technologii barevného i černobílého tisku - ze dne 08.11.2011 (1)
Doma vládly Boskovice - ze dne 02.08.2011 (1)
Vítězem zimního turnaje Kuřim - ze dne 21.03.2011 (1)
Zatím vede Kuřim - ze dne 17.02.2011 (1)
Kuřim deklasovala Blansko - ze dne 02.02.2011 (1)
Penaltová loterie pro Boskovice - ze dne 01.02.2011 (1)
Nobica cup 2010 - ze dne 02.08.2010 (1)
5. ročník zimního turnaje O pohár města Boskovice – ARTÉZIA CUP - ze dne 11.01.2010 (1)
Boskovice mají Nobica cup - ze dne 06.07.2009 (1)
Artézia cup vyhrály Boskovice - ze dne 17.03.2009 (1)