Nobica na zimním turnaji zdolala Svitavy

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 6/2008, vloženo dne 11.02.2008

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Dvou zápasové čekání na gól prolomili boskovičtí střelci v dalším utkání zimního turnaje Artezia cup proti Svitavám. Utkání rozhodl už první poločas, když se domácí prosadili brankově dvakrát.
FC Nobica Boskovice – Svitavy 2:0 (2:0), branky: 22. Ošlejšek, 42. Havlíček.
Sestava Boskovic: Čech - Vlasák, Janíček, Václavek, Horák J., Preč, Martínek L., Stříž, Martínek P., Ošlejšek, Havlíček (ve druhém poločase nastoupili Horák V., Müller, Ducháček, Doležel).
Už od začátku byla na domácích hráčích vidět vůle konečně prolomit střelecké trápení. Jako první se o to pokoušel Lukáš Martínek, ale jeho pokus skončil mimo. Po deseti minutách nabídl svou chybou soupeři velkou šanci ke skórování Preč, který na polovině hřiště ztratil balon. Unikající Růžička ale ani na dvakrát neuspěl.
Další velká šance už byla na straně domácích. Pavel Martínek utekl podél autové čáry, poslal centr do vápna, který jen těsně minul Havlíčka. Ten ale dokázal míč vybojovat a poslal jej Lukáši Martínkovi do druhé vlny, jenž z první zamířil opět mimo. Svitavy odpověděly rychlou akcí po níž Vlasák musel vykopávat míč z brankové čáry.
Opět se tak projevilo staré pravidlo nedáš, dostaneš a hned o dvě minuty později již boskovičtí hráči zvedali ruce nad hlavu. Po kombinaci v pokutovém území Svitav se dostal ke střele Radek Ošlejšek a poslal Nobicu do vedení. Navíc v závěru poločasu Ošlejšek výborně vysunul za obranu Havlíčka, který si položil brankáře a zavěsil do prázdné branky – 2:0.
Hned na začátku druhého poločasu nabídli domácí svou chybou další šanci pro Svitavy, ale Brišnův oblouček mířil nad. Svitavy si dokázaly tlak vytvořit až v samém závěru utkání, ale obrovská šance Michala Horáka zůstala nevyužita. „Chtěli jsme konečně po třech zápasech hrát fotbal a to se nám bohužel opět nepovedlo. Dokázali jsme v první půli vstřelit dvě branky a to se potom hraje jinak, když vedete,“ řekl k zápasu domácí útočník Jan Havlíček, který se v minulých zápasech střelecky trápil. „Určitě chci dávat góly, ale když mám proti Moravské Třebové pět velkých šancí a nedám žádnou, tak je to špatné. Mrzí mě to, ale nedá se s tím nic dělat,“ zakončil Havlíček.
Artezia Cup, 4. kolo:
Moravská Třebová – FK Apos Blansko 3:2, branky: Sedláček, Cink, Šatník – Bezděk, Šenk.
Skvělý závěr hráčů Moravské Třebové v posledních osmi minutách rozhodl o tom, že připraví Blanenským, kteří nastoupili v hodně kombinované sestavě, první turnajovou porážku.
MKZ Rájec-Jestřebí – Loštice 2:0 (1:0), branky: Giertl 2.
Na testech v Boskovicích Pavol Giertl neuspěl, tak se pokusil bojovat o místo v sestavě v konkurenčím Rájci. A stejně jako při své premiéře v dresu Nobiky se zde uvedl dvěma brankami.
Protivanov – Jesenec 1:0 (1:0), branka: Valenta.
1. Protivanov 4 4 0 0 9:3 12
2. M . Třebová 4 3 0 1 10:5 9
3. FK Blansko 4 2 1 1 14:8 7
4. Svitavy 4 2 0 2 10:5 6
5. Rájec-Jestřebí 4 2 0 2 4:3 6
6. Boskovice 4 2 0 2 4:7 6
7. Loštice 4 0 1 3 5:14 1