Basketbalisté doma nezaváhali

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 44/2007, vloženo dne 05.11.2007

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Basketbalisté Sokola Boskovice opět potvrdili svoji sílu v domácím prostředí. I když byl souboj s Protonem Zlín dlouho vyrovnaný, zlepšenou hrou v poslední čtvrtině dokázali i ve třetím domácím utkání vyhrát.
Sokol BC Boskovice – Proton Zlín 94:70 (24:21, 25:21, 20:24, 25:4), body: Toman 26, Přikryl 19, Kuba 17, Ekl 11, Kovář 10, Mazáč R. 6, Mazáč P. 5.
Stejně jako v předchozích duelech se dokázali hosté dostat v úvodních minutách do mírného bodového úniku, nicméně domácí hráči dokázali tento stav rychle zvrátit a na konci první čtvrtiny již měli na své straně tříbodové vedení.
Zlín ovšem i nadále dokázal s Boskovickými držet krok a do poslední čtvrtiny vstupoval pouze s tříbodovým mankem. Závěrečná část ale vyšla Sokolům dokonale. Díky skvělé obraně povolili soupeři pouhopouhé čtyři body, nakonec se tak mohli radovat z vítězství o čtyřiadvacet bodů. „Bylo to tím, že jsme se ke konci zápasu uklidnili a nevšímali si rozhodčích. Vycházeli jsme z výborné obrany a využívali rychlých protiútoků Petra Přikryla. V tom byl ten zvrat,“ řekl po zápase pivot Petr Kuba, který byl hlavním tahounem domácího celku.
Nervózní zápas přinesl i několik hodně tvrdých a nevybíravých střetů. „Určitě nechceme všechno házet jen na rozhodčí, nechali jsme se zbytečně vyhecovat. Jsou to chlapi, kteří hráli v minulosti vyšší soutěže. Tam už je to trošku tvrdší,“ vysvětlil Kuba.
Spolehlivá opora boskovického celku může být se začátkem sezóny nadmíru spokojená. „Úvod soutěže nám vyšel. Měli jsme z toho trochu strach, jelikož je nás málo. Uvidíme, jak budeme hrát venku, ale doma snad budeme vyhrávat. Naše ambice bych zatím nehodnotil. Když budeme hrát střed nebo špičku tabulky, tak to bude super,“ zakončil Petr Kuba.sezóny jsou zatím bez prohry s bilancí 5:0. Další utkání sehrají basketbalisté na domácí palubovce za měsíc.
Sokol BC Boskovice – JVSB Uherské Hradiště 87:56 (25:15, 20:7, 21:17, 20:17), body: Bednařík 20, Kuba 16, Přikryl 13, Kovář 12, Mazáč R. a Mazáč P. 9, Toman 6, Ekl 2.
Druhé víkendové utkání probíhalo v jiném duchu než předchozí. Přestože o výsledku bylo rozhodnuto už v první polovině utkání, mohli diváci vidět pohledný basketbal. Domácí se opírali především o dobrou střelbu a úspěšný obranný doskok.
V domácím prostředí se zatím basketbalistům Boskovic daří. Po pěti utkáních této sezóny jsou zatím bez prohry s bilancí 5:0. Další utkání sehrají basketbalisté na domácí palubovce za měsíc.