Zajistili výlet pro děti z Jižní Moravy

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 8/2021, vloženo dne 14.07.2021

[Stálý odkaz na článek]

Tornádo na Jižní Moravě srovnalo se zemí části několika vesnic, zničilo domy, auta, vyvracelo stromy. Lidé bez střechy nad hlavou doslova bojovali o život. Některé rodiny budou ještě dlouho potřebovat přechodné ubytování a pomoc. Děti, které se těšily na prázdniny, nyní postrádají své domovy a potřebují o to větší péči a psychickou pomoc. Nápadu, jak pomoci dětem v těchto chvílích, se chopila senátorka Jaromíra Vítková.

„S kolegyní Hubáčkovou z obvodu Hodonín sedíme v Senátu vedle sebe a přemýšlela jsem, jak bych mohla konkrétně pomoci. Rodiče mnoha dětí řeší závažné problémy, a s dětmi nemohou trávit volný čas. Rozhodla jsem se zrealizovat myšlenku jednodenních výletů k nám do regionu a ulehčit rodičům a jejich dětem jejich náročnou situaci. Na setkání Okresní hospodářské komory Blansko jsme se s podnikateli domluvili na společné pomoci a uspořádání výletu pro děti mladšího školního věku. Dnes 14. července do Moravského krasu přijel autobus se 40 dětmi ze zasažené Jižní Moravy,“ sdělila senátorka Vítková.


Předseda hospodářské komory Blansko, Ivo Lizna, se dohodl se Zdeňkem Šamanem a dalšími na zafinancování výletu. Zapojili se další partneři: Rudolf Volf, Dušan Volf, S.M.K., a.s., Správa jeskyní České republiky a Dům přírody Moravského krasu. Důležitá byla doprava dětí do Moravského krasu, kterou zajistila společnost ČAD Blansko s velmi pozitivním přístupem ředitele společnosti Jiřího Šebely. Stravování zajistila firma pana Rudolfa Volfa, financování podpořila i senátorka Jaromíra Vítková. Ředitel Hotelu Skalní Mlýn, Zdeněk Kozman, připravil celodenní program pro děti, který byl velmi bohatý. Děti navštívily jeskyně Moravský kras, Dům přírody, atraktivní byla i projížďka vláčkem a doprava lankovou na Macochu.

S.M.K., a.s. poskytlo jízdné na vláček a lanovku na horní můstek propasti Macocha, Správa jeskyní České republiky poskytla vstup do Kateřinské jeskyně a Dům přírody Moravského krasu zajistil komentovanou prohlídku a promítání 3D filmu v kině.

„Jsou lidé, kteří nejen finančně, ale i přiložením rukou k dílu chtějí pomoci postiženým oblastem, ale nemají čas a prostor zapojit se přímo v postižených regionech, proto jsem uvítal možnost se s Vámi osobně potkat a předat Vám svačinu, kterou jsme pro vás rádi připravili,“ řekl Rudolf Volf.

Mimo výletu pro mladší děti se OHK rozhodla finančně podpořit skauty, kteří nemohou na svá tábořiště. Aktivity podpořilo finančně darem také město Blansko a Boskovice.
„Souběžně s jednodenními výlety organizuje Hospodářská komora Blansko financování skautského tábora na Velkém Dářku v termínu 8. 7. - 24. 7. 2021 pro děti z Mikulčic a Lužice,“ sdělil Zdeněk Šaman.

„Těší mě, že jsme se přes Okresní hospodářskou komoru Blansko propojili, rychle domluvili a organizačně i finančně zajistili program pro děti z Jižní Moravy postižené tornádem. Již připravujeme ještě jeden výlet pro děti na Boskovicko,“ zakončila senátorka Vítková.


Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové
Kontaktní údaje:
Senátní kancelář: Valdštejnské nám. 17/4, 118 01 Praha 1
Obvodní kancelář: Komenského 2317/33a, 680 01 Boskovice
Kontaktní kancelář Blansko: Komenského 341/15, 678 01 Blansko
Mobil: +420 606 836 349
E-mail: mirkavitkova@centrum.cz
www.jaromiravitkova.cz
FB: Jaromíra Vítková senátorka
Twitter: Jaromíra Vítková


Všechny články z tohoto čísla (8/2021):

Rubrika: Zpravodajství
Baštýři oživili boskovický hrad
Boskovice musí zvýšit kapacitu čistírny
Den dětí ve Velkých Opatovicích
Dětské léčebny čeká rozvoj
Druhé místo do Křtin
Filmový festival se vrací
Jihomoravský kraj vyhodnotí, zda může převzít nemocnici
Kartografické centrum ve Velkých Opatovicích zdobí nová pamětní deska
Keramici vytvořili cechovní džbán
Mluvily za nás výsledky, ohlíží se odcházející ředitel boskovické kultury Oldřich Kovář
Modrotisk z Olešnice součástí olympiády
Nahlásit poklad se vyplácí
Naivní umění v Lysicích
Po stopách pátera Ševčíka
S žádostí o dotaci neuspěli
Slavnostní zakončení absolutoria studentů VOŠ a SŠ Boskovice
Tmou je provedli vodící psi
Upraví provozování koloběžek?
Upraví trasu Boskovických stezek
Výstavbu ve Velkých Opatovicích pozdržel významný archeologický výzkum
Vysvědčení v Jabloňanech předávali Sam Hawkens a Vinnetou

Rubrika: Sport
Boskovičtí tenisté opět slaví
Cyklistické stříbro do Drnovic
Hokejisté spolupracují
Modernizace školních budov pokračuje
Müllerová na letním mistrovství
Ryšávka v čele statistik
Superligu ovládlo Brno, Blanensko bronzové
Třetí místo pro Svitávku
V Boskovicích soutěží siláci
Změna trati Boskovických běhů

Rubrika: Napsali nám
Hrad Svojanov nabízí šťastný život v secesi
JSTE PŘIPRAVENI NA HORKÉ LETNÍ NOCI?
Zajistili výlet pro děti z Jižní Moravy