Nobica si připsala druhou porážku, znovu nedala gól

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 5/2008, vloženo dne 05.02.2008

Boskovice * O víkendu pokračoval třetím kolem zimní fotbalový turnaj Artezia cup v Boskovicích. Jednoznačným tahákem bylo utkání domácích Boskovic s blanenským rivalem. Dlouho vyrovnané utkání nakonec jednoznačně vyznělo ve prospěch druhého divizního týmu po podzimu FK Apos.
FC Nobica Boskovice – FK Apos Blansko 0:3 (0:1), branky: Němec, Sehnal, Pospíšil.
Sestavy – Boskovice: Čech - Vlasák, Stříž, Vykoukal, Petruška, Rackovský, Vorlický, Martínek L., Havlíček, Ducháček (střídali: Janíček, Václavek, Ošlejšek, Horák Jakub, Horák V., Doležel, Giertl);
Blansko: Slanina - Kugler, Klimeš, Škvarenina, Šíp, Bednář, Dvořáček, Kleveta, Přikryl, Němec, Sehnal (střídali: Pospíšil, Svoboda, Rychnovský a Švancara).
Již od první minuty se hrál před velmi slušnou návštěvou výborný fotbal. Oba týmy praktikovaly rychlé napadání a snažili se o rychlé vstřelení branky. Za Boskovice mohl hned po šesti minutách skórovat Havlíček, ale jeho střelecké pokusy kryl Slanina. Na druhé straně zase zahrozil Sehnal.
O dalších šest minut později si Blansko připravilo první velkou šanci zápasu. Po opakovaném centru do vápna se k míči dostal opět Sehnal, jehož tvrdou střelu Čech vyrazil.
Vyrovnanému prvnímu poločasu v žádném případě nechyběly krásné akce. Po jedné takové nedoskočil na centrovaný balon domácí Havlíček a míč doplachtil až na zadní tyč na volného Müllera. Jeho střelu ale stihl výborně vytěsnit Slanina. Po půl hodině se parádní ranou z dálky blýskl blanenský Dvořáček, Čech dokázal ránu jen ztlumit, ale míč nakonec skončil pouze na brankové čáře.
V závěru prvního poločasu si vytvořilo Blansko menší tlak a také jej dokázalo zužitkovat. V nastaveném čase rozhodl o osudu první půle a nakonec také celého zápasu Libor Němec, který chytrým obloučkem přehodil celou obranu i brankáře Čecha.
Boskovice do druhého poločasu výrazně obměnily sestavu, ale dlouho se nemohly prosadit přes výbornou defenzívu soupeře. Naopak Martin Sehnal tvrdou střelou prověřil Čechův postřeh. Po šedesáti minutách začal sílit tlak domácích. Ovšem Giertlova dělovka, Havlíčkova hlavička ani Ošlejškův pokus z dálky ke kýženému vyrovnání nevedly. A tam mohlo Blansko trestat z rychlých protiútoků.
Sehnalův samostatný únik ještě gólem neskončil, ale druhou velkou šancí po chybě domácích zadáků už nepohrdnul. Boskovičtí se i nadále tlačili zejména díky výbornému Müllerovi za korigováním výsledku, ale všechny nadějné akce končily buď na blanenské obraně nebo brankáři Slaninovi.
Blansko tak mohlo po nepozornosti obránců soupeře po rychlém protiútoku zvýšit na tříbrankový rozdíl zásluhou střídajícího Pospíšila. „Na to, že se jednalo o přípravu, to byl velmi slušný zápas. Šedesát minut to bylo naprosto vyrovnané utkání, ale po našem druhém gólu Boskovice trošičku odpadly. Utkání se mi ale hrou velmi líbilo. Je vidět, že nový boskovický trenér přinesl do jejich hry něco nového,“ všiml si kouč Petr Vašíček, jenž ale mohl být především spokojený s výkonem svých svěřenců. „Dnes rozhodovalo proměňování šancí a naši útočníci byli o něco důraznější než domácí,“ doplnil trenér Vašíček.
„Utkání bylo herně hodně povedené, výsledkově už ale bohužel z naší strany ne. Blansko potvrdilo svoji kvalitu. Naše hra měla stejně jako v týdnu v přípravném zápase proti Hartvíkovicím výbornou úroveň, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Poté přijde ještě nějaká chyba v defenzívě a je hotovo. Samotné utkání ale splnilo na zimu všechny parametry,“ doplnil pozápasové hodnocení domácí Rostislav Václavíček.
Artezia Cup, 3. kolo: MKZ Rájec–Jestřebí – Moravská Třebová 1:0 (0:0), branka: Hájek z pen.
O výsledku rozhodla branka rájeckého Hájka z penalty pět minut před koncem. V první půli hrály oba celky vyrovnanou partii, po změně stran už začali diktovat tempo ráječtí fotbalisté.
Svitavy – Jesenec 4:0 (1:0), branky: Růžička 3, Ehrenberger.
Jesenec ani ve třetím utkání nedokázal vylepšit svoji bilanci a stále čeká na první získaný bod. Utkání bylo po celou dobu v režii Svitav, které svoje vítězství ale potvrdily až v druhém poločase. Nakonec se ovšem i díky hattricku Růžičky mohly radovat z vysoké výhry.
Protivanov – Loštice 4:1 (1:0), branky: Dostál, Kopecký, Poláček, Večeřa – Vykydal.
8. Jesenec 3 0 0 3 3:13 0
Sita Cup, 3. kolo: Boskovice dorost – Boskovice B 2:2 (1:1), branky: Horák Jan, Minařík – Bárta, Ondruch.
Bořitov – Černá Hora 4:0 (1:0), branky: Mazal, Šváb, Němec, Petrák.
Lipovec – Přemyslovice 6:2 (3:0), branky: Sedlák Jan 4, Matuška M. 2 – Vyvoda.
Kunštát – Olešnice 1:1 (1:0), branky: Boček V. – Boček R.
1. Olešnice 3 2 1 0 10:3 7
2. Boskovice B 3 2 1 0 10:5 7
3. Lipovec 3 2 0 1 12:5 6
4. Bořitov 3 1 1 1 8:7 4
5. Kunštát 3 0 3 0 3:3 3