Minerva znovu padla na domácím ledě

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 2/2008, vloženo dne 15.01.2008

Boskovice * Trápení boskovických hokejistů nebere konce. Po dvouciferném debaklu na ledě Uherského Brodu podlehla Minerva na domácím ledě i šestému Uherskému Ostrohu. Domácí výběr sice vyhrál první třetinu, ale i díky velkému počtu vyloučených nakonec odcházel poražen.
SK Minerva Boskovice – Hokej Uherský Ostroh 2:6 (1:0, 1:4, 0:2), branky: 20. Krupička, 38. Maksa – 22. Létal, 26. Vaněk, 27. Peprníček, 31. Zalubil, 48. Šerka, 54. Holek.
Hned první minuty zápasu připravily domácím hráčům velké potíže, když se museli bránit oslabení pěti proti třem. Ostroh ale tuto šanci nikterak nevyužil. Boskovice se k vážnému ohrožení soupeřovi branky dostaly až po sedmi minutách, když se kotouč odrazil od mantinelu přímo před branku, ale Píša nedokázal pořádně zamířit.
Domácí i nadále určovali tempo zápasu a v závěru třetiny si vytvořili potřebný tlak. Bednářova jedovatá střela v přesilovce sice ještě brankou neskončila, ale pouhých osmnáct vteřin před koncem první části obkroužil útočné pásmo kanonýr Krupička a překvapivou střelou zpoza obránce poslal Boskovice do vedení. „Hráči ukázali, že hokej umí hrát. S první třetinou jsme mohli být my i diváci spokojeni,“ uvedl provizorní kouč Ladislav Čížek.
A vedení domácí mohl hned z kraje druhé třetiny navýšit. Na hostující branku se řítil osamocený Píša, ale nezakončil dobře. A tím jakoby přivolal na Minervu další pohromu. Z protiútoku totiž vyrovnal Létal. Naději na prolomení černé série vykřesal Tlamka, v dobré šanci ale neuspěl. A lépe si nevedl ani o chvíli později, když špatně zakončil přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení.
To bylo od Boskovic na delší dobu vše, protože tempo hry ovládl hostující Ostroh. Nejprve totiž využil přesilovou hru při signalizování dalšího trestu Vaněk a o minutu později zvýšil na 3:1 Peprníček. A aby toho nebylo málo, výbornou pětiminutovku hostí završil Zalubil čtvrtým gólem po krásné kombinační akci.
Boskovice měly do konce druhé třetiny ještě několik velmi dobrých šancí ke snížení, ale Blumaier netrefil prázdnou bránu a podobně si při své šanci vedl i Píša. Vstřelit branku se tak povedlo až dvě minuty před koncem v přesilové hře za pomoci teče hostujícího obránce Pavlu Maksovi.
Třetí třetina byla ve znamení pevné obrany Uherského Ostrohu a herní křeče Boskovic. Hned v úvodu musel při dvojnásobném oslabení domácích vytáhnout několik dobrých zásahů brankář Chvátal, ale v osmé minutě už na Šerkovu střelu nestačil. V té době navíc Minerva hrála dvojnásobnou přesilovku. Ostroh v poklidu kontroloval průběh zápasu a šest minut před koncem navíc završil díky Holkovi konečné skóre na 6:2. „Po první třetině jsem hráčům říkal, ať hrají stejně i v dalším dějství. Že to bude dobré. Ale bohužel se tak nestalo. Ne že by zápas vypustili, ale po laciných inkasovaných gólech se mužstvo psychicky položilo,“ nemohl být spokojený po utkání domácí trenér Ladislav Čížek, kterého nejvíc zlobila nedisciplinovanost jeho svěřenců. „Tolik trestů, a zbytečných, to je opravdu šílené. Ale nevím co s tím. Neporadil si s tím ani předchozí trenér Zeman,“ dodal zklamaně Čížek.

Minerva opět padla - ze dne 31.10.2012 (4)
Buldoci tentokrát nekousali - ze dne 05.02.2008 (4)