Kunštát a Lipovec v poháru končí

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 10/2021, vloženo dne 21.08.2021

Region * První kolo krajského fotbalového poháru přineslo z pohledu regionálních klubů postupy Boskovic a Ráječka. Končí naopak Lipovec a také Kunštát, když oba týmy nestačily doma na brněnské soupeře. Lipovec prohrál s Bystrcí, Kunštát s Bosonohy. Boskovice však zachránily až pokutové kopy.
AC Lelekovice – FC Boskovice 3:4 (0:2) po penaltách
Branky: 3. Hlaváček, 42. vlastní, 65. Minx
Boskovice vyslaly do pohárového duelu hodně mladou sestavu, kterou doplňovali Fadrný a Müller. Zásluhou Hlaváčka však šly brzy do vedení a ještě v závěru poločasu si domácí vstřelili vlastní branku. Po přestávce Lelekovice snížily, nicméně Minx po hodině hry znovu vrátil hostům dvoubrankové vedení. V závěru o něj ale Boskovice trestuhodně přišly, když inkasovaly dvakrát během posledních pěti minut. O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy a v nich byly Boskovice úspěšnější.
FK Podolí – SK Olympia Ráječko 1:6 (0:3)
Branky: 11. a 51. Pokorný, 18. vlastní, 43. Rek, 54. Sedlák, 90. Miranda
Ráječko si v Podolí zajistilo postup jednoznačným způsobem a třemi vstřelenými brankami již během prvního poločasu. Po přestávce ještě zvýšili Michal Pokorný a Jakub Sedlák. Čestného úspěchu dosáhl za domácí Liolias, konečný výsledek 6:1 ovšem pečetil v poslední minutě hry za Ráječko střídající Miranda.
FK Kunštát – FK SK Bosonohy 2:4 (0:0)
Branky: 86. a 88. Štencl
Proti soupeři z krajského přeboru dlouho držel Kunštát vyrovnaný krok. Oba týmy měly problém s proměňováním šancí a tak se na první branku čekalo až do 54. minuty, kdy se trefil hostující Lerch. Bosonohy následně z vydařených protiútoků vstřelily další tři branky a rozhodly o svém postupu. Na něm nemohly nic změnit ani dvě branky Marka Štencla v samém závěru utkání.
Sokol Lipovec – FC Dosta Bystrc 0:6 (0:3)
V předkole sice dokázal Lipovec vyřadit Šlapanice, brněnská Bystrc však již byla nad jeho síly. Hosté potvrdili pozici týmu z vyšší soutěže a rozhodnuto bylo vlastně již v poločase. Po přestávce ale Bystrc vstřelila další tři branky a vyhrála drtivě 6:0.(Luke)