Region * Poslední víkend byl ve znamení voleb do obecních zastupitelstev. Připravili jsme pro vás krátký přehled výsledků v jednotlivých obcích. Po názvu obce následuje vždy vítězná strana a její procentuální výsledek, následující nejúspěšnějším kandidátem vítězné strany. U větších obcí jsou navíc uvedené také další dvě nejúspěšnější strany. Součástí víkendu bylo také první kolo voleb do Senátu, ve kterém postoupila Jaromíra Vítková za Spolu s výsledkem 30,79 % a Antonín Žirovnický za ANO, který získal 17,93 %. Druhé kolo se uskuteční již 30. září a 1. října.(Luke)
Benešov: Hasiči 43,46 %, Lukáš Krénar 11,37 %
Borotín: Starostové a nezávislí 51,74 %, Zdeněk Toul 18,21 %
Bořitov: Sdružení nestraníků pro Bořitov 56,24 %, Antonín Fojt 8,51 %
Cetkovice: KDU-ČSL 57,33 %, Petr Horák 13,59 %
Černá Hora: Občané Černé Hory 39,85 % (Jana Kubelková 11,36 %), Městys pro všechny 25,84 %, Společně pro Černou Horu 13,74 %
Doubravice nad Svitavou: Sdružení nezávislých kandidátů 36,66 %, Jana Otavová 16,75 %
Drnovice: Spolu pro Drnovice 100 %, Milan Šamšula 12,73 %
Horní Smržov: Petr Poláček 12,70 %
Chrudichromy: Pro Chrudichromy 70,94 %, Radomíra Měkutová 15,64 %
Jabloňany: Sdružení nezávislých kandidátů 69,15 %, Miroslav Ocetek 12,61 %
Knínice: Nestraníci 56,50 %, Petr Grénar 17,70 %
Kořenec: SNK Kořenec II 51,78 %, Dana Vondálová 23,07 %
Krhov: SNK obce Krhov 100 %, Jiří Fiala 16,50 %
Křetín: Sdružení nezávislých kandidátů 50,70 %, Bořek Procházka 16,66 %
Kunštát: Nestraníci s podporou ČSSD 34,20 % (Zdeněk Wetter 10,71 %), Volba pro Kunštát 25,27 %, ODS 22,51%
Letovice: Pro Letovice 37,07 % (Petr Novotný 6,0 %), ODS 22,35 %, Občanská iniciativa 17,27 %
Lhota Rapotina: SNK pro Lhotu Rapotinu 100 %, Michal Sedlák 15,30 %
Lhota u Lysic: Jan Vojta 16,40 %
Ludíkov: Nezávislí pro Ludíkov 56,36 %, Marta Foltýnová 17,36 %
Lysice: SNK s podporou ČSSD 56,69 % (Pavel Dvořáček 9,14 %), KDU-ČSL 21,71 %, ODS 21,61 %
Malá Roudka: Pro obec krásnější 100 %, Pavel Kočár 16,10 %
Míchov: Míchovští nezávislí 2022, Jaroslav Cihla 12,61 %
Němčice: SNK obce Němčice 66,85 %, Lukáš Šebela 16,84 %
Obora: Sdružení nezávislých kandidátů 60,44 %, Josef Alexa 18,50 %
Okrouhlá: SNK Alternativa 43,01 %, Pavel Chlup 21,39 %
Olešnice: Občané města Olešnice-SNK 42,59 % (Vlastimil Člupek 7,89 %), Sdružení nezávislých kandidátů 19,44 %, Pro Olešnici 15,52 %
Ostrov u Macochy: ČSSD 69,75 %, Ondřej Hudec 8,82 %
Pamětice: Jaroslav Staněk 14,73 %
Rájec-Jestřebí: SNK za rozvoj 2022 36,54 % (Romana Synakieviczová 7,80 %), Pro lidi!-sdružení nezávislých kandidátů 25,58 %, Společně pro město 17,27 %
Ráječko: Spojené síly pro Ráječko 59,45 %, Vít Rajtšlégr 7,58 %
Roubanina: Petr Dvořáček 15,66 %
Rozseč nad Kunštátem: SNK I 58,92 %, Ivo Kotouček 17,07 %
Sebranice: KDU-ČSL 100 %, Edita Šuterová 13,78 %
Skalice nad Svitavou: Sdružení nezávislých kandidátů 69,31 %, Gabriela Šmerdová 13,57 %
Sloup: Sdružené nezávislých kandidátů a Sousedé 2022 90,72 %, Martin Mikulášek 14,14 %
Skrchov: Změna pro Skrhov 72,36 %, Petr Kohoutek 16,18 %
Sudice: Sudičtí občané sobě 100 %, Olga Dočkalová 11,69 %
Suchý: SNK Suchý 100 %, Jakub Hlubinka 13,42 %
Světlá: Jan Kaderka, 13,55 %
Svitávka: Občané Svitávky 56,53 % (Jaroslav Zoubek 7,34 %), Společně pro Svitávku 43,47 %
Šebetov: SNK Evropští demokraté 54,80 %, Zdeněk Čížek 19,09 %
Šošůvka: S vámi pro Šošůvku 71,72 %, Stanislav Šindelka 16,68 %
Újezd u Boskovic: SNK za Újezd 100 %, Zdeněk Fabiánek 14,83 %
Valchov: SNK Valchov 50,82 %, Petr Barák 16,76 %
Vanovice: SNK hasičů a sokolů 56,82 %, Josef Pavlík 16,25 %
Vážany: Dušan Kaderka 15,80 %
Velenov: Sdružení nezávislých kandidátů 60,78 %, David Johanides 17,43 %
Velké Opatovice: Město lidem 42,76 % (Kateřina Gerbrichová 9,94 %), ANO 2011 21,97 %, KDU-ČSL 17,92 %
Vísky: KDU-ČSL 100 %, Josef Kouřil 20,13 %
Voděrady: Nezávislá kandidátka I 36,68 %, Zdenka Watermanová 20,76 %
Vranová: SNK Vranová 100 %, Rostislav Cichra 16,00 %
Vysočany: KDU-ČSL 49,11 %, Václav Kolomazníček 8,84 %
Zbraslavec: Sdružení nezávislých I 46,04 %, Vladimír Odehnal 25,56 %
Žďárná: Nestraníci-pro obec 40,53 %, Jan Hanák 15,78 %