Poděkování letovickým modelářům

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 2/2024, vloženo dne 20.02.2024

Letovice * V uplynulém roce 2023 zaznamenali letovičtí raketoví modeláři několik významných úspěchů a dostali se na špičku raketového modelářství v České republice. V úvodním kole seriálu Mistrovství ČR v Letovicích v měsíci dubnu zvítězil Milan Kučka v kategorii padák a v raketoplánu obsadil druhé místo.
V květnu se při Světovém poháru na Slovensku v Partyzánském konalo Mistrovství ČR ve výškových kategoriích a zde zvítězil letovický Petr Pazour jak v prosté výšce S1 tak i ve výšce maket S5.
Družstvo ČR se v měsíci srpnu také zúčastnilo Světového poháru v Lotyšsku- Liepaja, kde Milan Kučka získal tři zlaté medaile ze čtyř a v raketoplánu byl třetí. Další reprezentant RMK Letovice Jaroslav Cihla skončil v kategorii vírník třetí. Velmi pěkný úspěch zaznamenali modeláři RMK Letovice v dalším kole Světového poháru v Českém Těšíně. Milan Kučka byl ve dvou kategoriích pátý a na Mistrovství ČR zvítězil v kategorii maket S7 makety a S4 raketoplán.
Lubomír Martínek reprezentoval raketové modeláře z Letovic na MČR velkých raket ve Svojku, kde s přehledem zvítězil, celkově skončil na třetím místě Mistrovství ČR.
V závěrečném hodnocení loňského roku zvítězil a stal se Mistrem ČR v kategoriích S4, S9 a S7 Milan Kučka a byl vyhodnocen jako nejúspěšnější raketový modelář České republiky. V soutěžích Světového poháru se celkově umístil na třetím místě v kategorii maket S7!
Oba sportovci Milan Kučka a Petr Pazour budou pak Raketomodelářský klub Letovice reprezentovat na Mistrovství Evropy, které se bude konat v létě v Srbsku!
Za vynikající úspěchy v loňské sezoně jim patří velký dík! Oba sportovce přijal na konci roku starosta města Letovice Mgr. Petr Novotný.

Příloha: foto J. Kašpar

č.3928 Nejúspěšnější raketový modelář (senior) za rok 2023 Milan Kučka
č. 9534 Petr Pazour
č. 4754 Přjetí u starosty Města Letovice zleva: starosta Mě Letovice Mgr Petr Novotný, Jiří Kašpar, Petr Pazour, Milan Kučka, místostarosta Mgr Radek Procházka

15.1. 2024 Jiří Kašpar předseda RMK Letovice

Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Přípravky hrály o sladký pohár - ze dne 18.03.2008 (2)
Pozvánka na Den otevřených dveří - ze dne 22.04.2024 (1)
Vážení zákazníci, přátelé, kamarádi, - ze dne 16.04.2024 (1)
V Letovicích chtějí zklidnit ulici Tyršovu - ze dne 16.04.2024 (1)
V Letovicích opraví školní terasu - ze dne 08.04.2024 (1)
Otužilecký rekordman z Letovic - ze dne 19.03.2024 (1)
V Letovicích stavěli mosty - ze dne 18.03.2024 (1)
Řidiči v Letovicích vjíždí do pěší zóny - ze dne 07.03.2024 (1)
Tylex Letovice skončil, dorazily jej drahé energie - ze dne 06.02.2024 (1)
Inspekce uzavřela kuchyni restaurace Na Rybárně v Letovicích - ze dne 16.01.2024 (1)
Rekonstrukce přehrady potrvá do listopadu - ze dne 15.01.2024 (1)
Vážení zákazníci, přátelé, kamarádi, - ze dne 10.12.2023 (1)
Zemřel Petr Křivinka - ze dne 05.12.2023 (1)
Akce „Kdo je vidět, vyhrává!“ se uskutečnila v Boskovicích a Letovicích - ze dne 26.11.2023 (1)
Opravují silnici na Chlum - ze dne 08.11.2023 (1)
Prodej pozemků v průmyslové zóně se Letovicím vydařil - ze dne 08.11.2023 (1)
Labutě na Křetínce potřebují ochranu - ze dne 20.10.2023 (1)
Okradené matce pomohli záchranáři - ze dne 17.10.2023 (1)
Oprava letovického náměstí je ve finále - ze dne 10.10.2023 (1)