Návrat hokeje do Kuřimi. Otevření nového stadionu zpestří ženský hokej, krasobruslařská exhibice i

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 15/2019, vloženo dne 04.11.2019

[Stálý odkaz na článek]

Kuřim * Obyvatelé Kuřimi se dočkali nového sportoviště. Už tuto sobotu se zbrusu nový zimní stadion oficiálně otevře široké veřejnosti. Na programu slavnostního dne je hokejový souboj českých legend v čele s Davidem Moravcem a Leem Gudasem, krasobruslařská exhibice i zápas ženského hokeje. Právě ženské hokejistky z prvoligového týmu WHC Valkyries Brno totiž v Kuřimi našly nové útočiště. Na začínající sezonu ještě ale musí sehnat peníze. V rámci své kampaně lákají fanoušky i na stadion. Vyzkoušet si mohou třeba jízdu rolbou nebo profesionální hokejový trénink.
Cesta za novým stadionem, na kterém se kromě dvou komerčních subjektů podílí i město Kuřim, trvala několik let. Multifunkční krytá hala nabídne tribuny pro zhruba 350 diváků i velký ochoz nad ledovou plochou. Ta bude díky modernímu systému nepřímého chlazení k dispozici po celý rok. Výsledky zápasů budou moci návštěvníci jednoduše kontrolovat na velké promítací kostce ve středu stadionu. Výstavba nové haly však kuřimským přinese i další výhody. V přilehlém okolí vznikne sto nových parkovacích míst, přímo u stadionu pak budou zbudované také nové zastávky pro městskou dopravu.
Oficiální zahájení provozu zimního stadionu v Kuřimi proběhne ve velkém stylu
V sobotu 9. listopadu se brány zimního stadionu v Kuřimi oficiálně otevřou veřejnosti. Na tento den je připraven bohatý hokejový program. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout nejen utkání ženských hokejových týmů, ale i exhibiční zápas českého národního týmu veteránů, ve kterém se představí hokejové legendy, jako jsou David Moravec, Leo Gudas nebo Zdeněk Blatný. V krasobruslařské exhibici zase vystoupí mistryně ČR Eliška Březinová. Připraven bude i bohatý doprovodný program, který potěší hlavně nejmenší návštěvníky. Těšit se mohou na skákací hrad, malování na obličej, střelbu na bránu a spoustu další hokejové i nehokejové zábavy.
Sázka Kuřimi na hokej není náhodná
Oblíbený zimní sport má ve městě Kuřim dlouholetou tradici. Hokejové týmy se na nové ledové ploše začnou symbolicky prohánět v době, kdy město slaví 75. výročí od začátku první hokejové sezony. Tu svoji zde odstartuje také prvoligový tým ženského hokeje WHC Valkyries Brno, který v letošním roce změnil nejen domovský stadion, ale také název. „V ženské hokejové lize jsme dříve vystupovali jako HLC Bulldogs Brno, letos jsme ovšem založili nový klub s novým názvem. Na stadionu v Kuřimi budeme trénovat dvakrát týdně, každou druhou sobotu pak fanoušci mohou přijít na zápas,“ říká Irena Janíčková, kapitánka týmu.
Podpořit hokejistky mohou i fanoušci. Třeba koupí originálního zážitku
Pro hladký průběh sezony však Valkýry potřebují nejen nové dresy, ale i velké množství financí. Ty se, vzhledem k prozatím stále malé popularitě ženského hokeje mezi tuzemskými fanoušky, shánějí velmi těžko. „Hokej je finančně náročný sport a není v našich silách celou sezonu ufinancovat z vlastních zdrojů. Kromě samotné výstroje je totiž nutné zaplatit pronájmy stadionu, rozhodčí, cesty na venkovní zápasy nebo odměny rozhodčím a trenérům. Celkový rozpočet za sezonu se pohybuje okolo půl miliónu korun,“ říká Michaela Kurtaničová, manažerka klubu a dodává, že z celkové částky zbývá Valkýrám vybrat necelých 200 tisíc.
S prosbou o pomoc se proto Valkýry rozhodly obrátit na širokou veřejnost a to formou originální kampaně. V rámci té si mohou zájemci koupit dresy, čepice i jiné výrobky s logem týmu nebo si vybrat hokejový zážitek. „V nabídce je například projížďka rolbou, večeře s trenérem nebo individuální lekce bruslení. Zájemci si ale mohou také vyzkoušet jaké to je být rozhodčím na časomíře, hokejovým brankářem nebo hráčem,“ doplňuje Kurtaničová. Jednotlivé možnosti podpory, stejně jako podrobný rozpis rozpočtu týmu mohou fanoušci najít na webových stránkách https://podpor.zenskyhokejbrno.cz/.

Lenka Romportlová


Všechny články z tohoto čísla (15/2019):

Rubrika: Zpravodajství
Boskovice chtějí zahajovat sezonu samostatně
Boskovice jednají o odkoupení Panského dvora
Dahepo Boskovice – okna i nábytek na míru
Dětské hřiště ve Žďárné doplní postupně
Dokončili mezigenerační zahradu
Elim Letovice získal bývalý hudební klub Fabrika. Přemění jej na volnočasový klub
Kámen zmizelých připomíná osud významného Sokola
Kvalitní a bezpečná nemocnice
Mareček má zlato a pět rekordů
Nedostatek vody je ve Vranové minulostí
Nejlepší byli hasiči z Boskovic
Pokračují s opravou hřbitova
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 14. - 24. 11. 2019
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 31. 10. - 13. 11. 2019
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 7. - 17. 11. 2019
Přes sto tisíc pro hospic
Přiblížili archeologické nálezy
Silvestr v letním kině nebude
Svazku čtyř obcí vrací velkou část penále
Škodu za odvolání Julínka vymáhat nebudou
V Lysicích obnovují zdroj vody
V Uhřicích vysázeli nový les a přispěli na Světlušku
Voděrady mají nový rozhlas
Vypečení drogoví dealeři
Z mokřadu mohla být přírodní památka
Žádají o dotaci na vodovod

Rubrika: Sport
Boskovičtí atleti vykročili do nové sezony správnou nohou
Čejka sestřelil Brumov
Hokejisté mají první výhru venku
Hrdlička a Loskot mistry republiky
Na nejlepší plavce čekal dort - 1
Třináct medailí pro plavce
Vysoké vítězství Boskovic
Vzpěrači soutěžili na několika frontách

Rubrika: Černá kronika
Hledáme svědky dopravní nehody - U Lipůvky došlo ke střetu dvou vozidel
Opilý muž po návštěvě baru v Letovicích usedl za volant

Rubrika: Napsali nám
Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko
Jednání k D43 v terénu kolem tělesa dálnice D43
Návrat hokeje do Kuřimi. Otevření nového stadionu zpestří ženský hokej, krasobruslařská exhibice i
Studenti VOŠ a SŠ Boskovice objevovali krásy Ruska
V jeskyních zazní písně Vánoc
V Šebetově obnovili alej k vlakovému nádraží