Superligu ovládlo Brno, Blanensko bronzové

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 8/2021, vloženo dne 01.07.2021

Boskovice * Parádní vyvrcholení letošního ročníku Superligy malého fotbalu hostil v sobotu 26. června areál Červené zahrady v Boskovicích. V předčasném finále zde domácí výběr nakonec nestačil ve vyrovnaném zápase na Brno. Chuť si ale hráči zpravili v zápase o třetí místo, když o zisku bronzových medailí rozhodlo jedenácti brankami.
Brno – Blanensko 3:1 (1:0) Paděra
Jihlava – Most 7:4 (3:3)
Předčasné finále. Jinak se na úvodní semifinále Superligy nemohlo nahlížet. Brno je poslední roky nejlepším týmem republiky a skvěle zvládlo i letošní základní soutěž. Blanensko mělo rozjezd méně povedený, postupně se mu však vrátily všechny hvězdy předchozích let a tak automaticky patřilo mezi velké favority. A vzájemný zápas ukázal velkou kvalitu na obou stranách, přestože v domácím výběru pro semifinále chyběli Jan Koudelka či David Krška. Zaplněný stadion v Boskovicích sledoval parádní bitvu.
V úvodu zápasu bylo lepší Brno, které se také po chybě domácích dostalo do vedení. Blanensko těžko hledalo cestu do brány soupeře. Postupně si sice vytvořilo tlak, do poločasu ale branka nepadla. Po přestávce pokračovali domácí v dobré hře a Paděra brzy, byť s velkým štěstím a odrazu od soupeře, vyrovnal. Brzy na to ale přišla zbytečná ztráta a Brno šlo hladce znovu do vedení. To bránilo pod velkým náporem až do nastaveného času, kdy do prázdné branky rozhodlo o vítězství 3:1. Diváci však viděli velmi kvalitní fotbal, plný zajímavých šancí, dvakrát nastřelené konstrukce brněnské branky i chvílemi až nepříjemně tvrdou hru. Ve druhém semifinále si postup vystřílela Jihlava.
Blanensko – Most 11:3 (4:1) Paděra 3, Kucharčuk 3, Koudelka 2, Minx 2, Hlaváček
Brno – Jihlava 5:3 (3:2)
Do zápasu o bronzové medaile již šlo Blanensko kompletní. A možná i proto na hřišti od prvních minut jasně dominovalo. Most jen stěží dokázal vzdorovat rychlé domácí kombinaci, a přestože spoustu akcí zastavily nepřesnosti, či snaha vyšperkovat akci ještě na dalšího spoluhráče, v poločase mělo Blanensko klidný náskok 4:1. A po přestávce další branky rychle nabývaly, takže se do hry mohli dostat všichni hráči domácí soupisky, včetně náhradního brankáře Novotného. Po hattricku Kucharčuka a Paděry, dvou brankách Koudelky a Minxe a jedné trefě Hlaváčka tak mohlo Blanensko oslavit vítězství 11:3 a zisk třetího místa v rámci letošního ročníku Superligy. Samotné Boskovice jako hostitel turnaje nabídly velmi zajímavý průběh a zejména v domácích zápasech i velmi slušnou návštěvu.
Vítězem finálového turnaje se nakonec stalo Brno, které ve finále porazilo Jihlavu 5:3. V Boskovicích se nicméně zároveň hrál i finálový turnaj Superligy hráčů do 23 let. A stejně jako v případě dospělých týmů, i zde nakonec slavil výběr Brna.(Luke)

Blanensko zdolalo Brno - ze dne 08.11.2023 (1)
Literární soutěž ke svátku 17. listopadu - ze dne 31.10.2023 (1)